Drugi tom serii Mroczne sąsiedztwo pt. Znak, wprowadzi Cię w świat, który nie przypomina bajek z dzieciństwa, gdzie elfy i wróżki były tylko słodkimi stworkami. Tutaj, elfy to nie tylko mityczne stworzenia, ale także istoty, które rządzą swoim własnym światem, złożonym z magii, intryg i niebezpieczeństw.

Czy Rue, główna bohaterka, zdoła utrzymać równowagę między światem ludzi a elfów? Odkryj to wraz z nią, zagłębiając się w wciągającą historię pełną miłości, zdrady i niebezpieczeństw!

Świat Rue staje się coraz ciemniejszy. Bohaterka odkrywa coraz więcej nowych szczegółów dotyczących rodziny swojej matki, ale nie wszystko, co się dowiaduje, jest pocieszające. Istnieje bowiem sporo zagrożeń związanych z elfickimi urokami oraz ich tajemniczymi planami. Pomimo tego, że nastolatka stara się znaleźć równowagę pomiędzy światami elfów i ludzi, takie połączenie może okazać się niezwykle niebezpieczne.

Jako, że akcja tej książki dzieje się na pograniczu dwóch całkowicie różnych światów, to często ich ścieżki się ze sobą przecinają. W związku z tym, Rue musi zmierzyć się z wieloma problemami, w tym z knowaniami dziadka, króla elfów, których celem jest zniszczenie rodzinnego miasta dziewczyny. Nastolatka zdaje sobie sprawę, że tylko ona może uratować swoich bliskich, ale jednocześnie musi wybrać, czy chce pozostać człowiekiem czy przyłączyć się do elfów.

Jako osoba, która nie czyta zbyt wiele komiksów, uważam, że seria Mroczne sąsiedztwo jest świetnym wyborem dla osób, które chcą rozszerzyć swoje horyzonty czytelnicze. Co do samej formy, podoba mi się sposób, w jaki została narysowana, chociaż czasem wydaje mi się, że sceny przemijają zbyt szybko, a niektóre panele są trudne do zrozumienia. Jednakże, jako całość, ilustracje są niesamowicie wykonane.

Podoba mi się również, jak autorka łączy świat ludzi z elfami, co jest fajnym urozmaiceniem od standardowych baśniowych konwencji. Oczywiście, historia wciąż zawiera elementy fantasy, takie jak magia i stworzenia, ale pojawiają się również codzienne problemy i emocje, które uczynią ją bardziej zrozumiałą dla czytelników.

Ogólnie rzecz biorąc, drugi tom serii Mroczne Sąsiedztwo. Znak, dostarcza emocjonującej i intrygującej historii, która przyciągnie uwagę zarówno miłośników komiksów, jak i osób, które chcą się zanurzyć w świat fantastyki.

ZALETY

  • atmosfera, którą autor potrafi stworzyć za pomocą czarno-białych ilustracji;
  • dobrze zarysowana fabuła, która łączy w sobie elementy magii, przygody i intrygi;
  • charakterystyczny styl rysunków, który nadaje komiksowi unikalnego wyglądu i stylu;
  • różnorodność postaci, które rozwijają się w miarę rozwoju fabuły;
  • zaskakujące zwroty akcji, które utrzymują czytelnika w napięciu i skłaniają do kontynuowania lektury;
  • ciekawa tematyka, która łączy elementy fantastyczne z realnymi problemami społecznymi i emocjonalnymi;

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Mroczne sąsiedztwo
TOM: 2
AUTORZY: Holly Black, Ted Naifeh
TŁUMACZENIE: Stanisław Kroszczyński
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 128
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: komiks young adult
JĘZYK: polski
WIEK: 12+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego tytułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to