Książka z tego wpisu, zaprasza małego czytelnika do świata pełnego przygód, odkryć i radosnej nauki. Zwierzęta na wsi to już kolejny tytuł z serii Akademii Mądrego Dziecka, w cyklu Dotykam, zgaduję od HarperKids.

Już samo spojrzenie na tę kolorową okładkę wystarczy, żeby wiedzieć, że to będzie coś wyjątkowego. Dla małego odkrywcy, dotykanie okładki jest radością i zabawą samo w sobie, a eksplorowanie kolejnych kartonowych stron, to nie tylko zabawa, ale i rozwój, ale o tym poczytasz w dalszej części wpisu 🙂

Fabuła tej książki jest prosta, ale urzekająca. Na każdej stronie pojawia się nowe zwierzątko – krowa, owca, koń, kura czy kaczka – każde z nich ukryte za klapką, której otwarcie jest małym ekscytującym wyzwaniem dla małych czytelników. Ale to nie wszystko! Każde zwierzątko zostało przedstawione w sposób, który pobudza zmysł dotyku. Możemy pogłaskać futerko owcy, dotknąć chropowatej skóry krowy czy gładkiego grzbietu kaczki. To nie tylko zabawa, to także nauka – dzieci uczą się rozpoznawać różne tekstury i materiały, a także ćwiczą swoją zdolność koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Zwierzęta na wsi to nie tylko książka – to także pretekst do wspólnie spędzonego czasu. Ta książeczka zachęca do interakcji, do wspólnych zagadek i zabaw. Razem z dzieckiem możemy zgadywać, jakie zwierzątko jest ukryte za klapką, a potem razem cieszyć się jego odkryciem. To niezwykłe doświadczenie, które umożliwia budowanie silnych więzi między dorosłym a dzieckiem, a także rozwijanie wyobraźni i kreatywności malucha.

Nie sposób nie wspomnieć o walorach tej książki. Po pierwsze, jest to doskonały sposób na rozwijanie zdolności sensorycznych u najmłodszych. Poprzez dotykanie różnych faktur i materiałów dzieci uczą się rozpoznawać i odróżniać różne tekstury, co ma istotne znaczenie dla ich rozwoju poznawczego.

Po drugie, Zwierzęta na wsi to także świetna zabawa, która nie tylko bawi, ale także uczy. Dzieci mogą ćwiczyć swoje umiejętności logicznego myślenia poprzez zgadywanie, jakie zwierzątko jest ukryte za klapką, a także rozwijać swoją zdolność koncentracji i spostrzegawczości.

Zwierzęta na wsi to nie tylko książka, to interaktywne doświadczenie, które rozwija zmysł dotyku, umiejętności poznawcze i emocjonalne więzi między dzieckiem a dorosłym. Zabawna, edukacyjna i pełna przygody, ta książka pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury.

ZALETY KSIĄŻEK

  • rozwijanie zdolności sensorycznych dzięki różnorodnym fakturom i materiałom;
  • zachęta do interakcji i wspólnego spędzania czasu między dzieckiem a dorosłym;
  • edukacja poprzez zabawę, umożliwiająca rozwój logicznego myślenia i koncentracji;
  • piękne ilustracje i przyjazna dla dzieci forma, zachęcająca do czytania;
  • doskonały sposób na budowanie więzi emocjonalnych i wspólnego eksplorowania świata.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Dotykam, zgaduję
ILUSTRACJE: Sarah Grateley
TŁUMACZENIE: Magdalena Adamska
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: kartonowe,
JĘZYK: polski
WIEK: 0+
CENA:  ~ 23 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książke są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książki dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to