Ależ miejsce ostatnio odkryłam! Mowa o Alapakowym Mini ZOO w pobliskiej Wolicy. Szef wykazuje spore zainteresowanie zwierzętami więc przez jakiś czas szukałam czegoś fajnego. Znamy już Mini ZOO w Berezce, ale chcieliśmy odwiedzieć jakieś nowe miejsce. Długo szukałam aż natrafiłam na… Wolicę i tamtejsze mini ZOO!

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego to miejsce wzbudziło we mnie zachwyt i dlaczego gorąco polecam odwiedzenie tego malowniczego Mini ZOO w Wolicy!

GDZIE ZAPARKOWAĆ?

Nie musisz się martwić o parking, gdyż właściciele przygotowali dość spory parking, gdzie bez problemu znajdziesz miejsce na swój samochód. Znajduje się on tuż przed

ZWIERZAKI W MINI ZOO

Alpakowe Mini ZOO w Wolicy to miejsce, które zapewnia nie tylko możliwość spotkania uroczych alpak, ale także pozwala zanurzyć się w świecie wielu innych fascynujących zwierząt. Ta różnorodność sprawia, że wizyta w tym Mini ZOO jest wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem dla całej rodziny.

Jeśli chodzi o zwierzaki to mieszkają tam najróżniejsze zwierzęta. Od ssaków, przez ptaki i gady. Przykłady? Proszę bardzo! Jest tam całe, bardzo liczne, stado alpak, a dodatkowo w zagrodzie obok są lamy andyjskie. Oprócz tego, zobaczysz ogromne strusie, piękne pawie oraz kaczki. Właścieciele mają również ryby takkie jak karasie czy karpie. Za placem zabaw na wybiegu mieszkają daniele i osiołek. To jednak nie wszystkie zwierzęta jakie możesz tam spotkać. Lista jest o wiele większa!

ATRAKCJE

Przede wszystkim, największą atrakcją tego mini zoo jest spacer z alpakami. Osobiście było to dla mnie coś całkowicie nowego i szczerze mówiąc trochę się tego bałam, jednakże okazało się to dla mnie niezapomnianym przeżyciem. Możliwość bliskiego spotkania z tymi cudownymi zwierzętami było czymś wyjątkowym. Warto podkreślić, że taka atrakcja jest możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu właścicieli i dbałości o dobrostan zwierząt. Widać, że zwierzęta są przyzwyczajone do odwiedzających i wręcz łakną z nimi kontaktu. Same podchodzą i podsuwają głowy do głaskania. Szef na nich nawet leżał, gdy one też spokojnie sobie chillowały.

Mini plac zabaw Szefa okazał się strzałem w dziesiątkę dla Szefa. Piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawki i inne atrakcje zapewniły jemu i innym dzieciom wiele radości i świetnej zabawy. Dla najmłodszych były także dostępne dmuchańce, które dodatkowo umiliły im czas spędzony w parku.

Ale to jeszcze nie wszystko! Starszych odwiedzających ucieszy fakt, że można wynająć salę z bilardem i spędzić czas w rywalizacji z przyjaciółmi czy rodziną. Lotki i bilard również były dostępne i cieszyły się sporą popularnością.

Właściciele dają także możliwosć spędzenia wieczoru przy ognisku lub grillu. Specjalnie wydzielone miejsce pozwala na wesołe wieczory w gronie bliskich.

GODZINY OTWARCIA

Godziny otwarcia Alpakowego Mini ZOO w Wolicy są dostosowane do sezonu. Oto godziny otwarcia dla różnych okresów:

Sezon letni:

 • Poniedziałek: zamknięte
 • Wtorek – Piątek: 12:00 – 19:00
 • Sobota – Niedziela: 11:00 – 19:00

Sezon jesienno-zimowy:

 • Poniedziałek: zamknięte
 • Wtorek – Piątek: 12:00 – 17:00
 • Sobota – Niedziela: 11:00 – 17:00

Listopad-marzec:

 • Poniedziałek: zamknięte
 • Wtorek – Niedziela: 12:00 – 16:00

Warto zwrócić uwagę na to, że Mini ZOO jest zamknięte w poniedziałki przez większość roku, a w pozostałe dni otwarte jest od południa do wieczora. W okresie letnim (od kwietnia do października) obiekt działa do godziny 19:00 w dni robocze oraz w weekendy, natomiast w okresie jesienno-zimowym (od listopada do marca) zamknięcie następuje wcześniej, o godzinie 17:00 w dni robocze i w weekendy.

Pamiętaj, że godziny otwarcia mogą ulec zmianie, dlatego zaleca się potwierdzenie aktualnych informacji przed wizytą. Warto skontaktować się bezpośrednio z właścicielami Mini ZOO w Wolicy, aby upewnić się, że godziny otwarcia pozostają bez zmian.

CENNIK

Ceny biletów przedstawiają się następująco:

 • DZIECI DO LAT 3: darmowe wejście;
 • MŁODZIEŻ (3-18 lat): 10 zł;
 • DOROŚLI (18+ lat): 15 zł;
 • GRUPY ZORGANIZOWANE (powyżej 10 osób): ceny dla grup powyżej 10 osób są wyceniane indywidualnie.

Co warto podkreślić, bilety są CAŁODZIENNE. W praktyce oznacza to, że możesz wyjść poza teren Mini ZOO, a później wrócić tego samego dnia 🙂

NASZE WRAŻENIA

Alpakowe Mini ZOO w Wolicy to miejsce, które z pewnością zapada w pamięć jako genialne doświadczenie. Spotkanie z mniej lub bardziej znanymi zwierzętami było absolutnie fantastyczne. Alpaki, strusie, pawie i reszta mieszkańców tego uroczego miejsca były nie tylko cudowne, ale także przyjazne. Ich sympatyczne usposobienie z pewnością podbiły serca wszystkich odwiedzających, zwłaszcza dzieci.

Miejsce to oferuje nie tylko fascynujące spotkanie z różnorodnymi stworzeniami, ale także bogatą paletę atrakcji dla najmłodszych i nie tylko. Dmuchane atrakcje, mini plac zabaw, sala z bilardem, czy możliwość grania w lotki to tylko kilka z wielu udogodnień, które sprawiają, że każdy moment spędzony tutaj jest pełen radości i zabawy.

Widząc zachwyt na twarzach dzieci, można bez wątpienia powiedzieć, że Alpakowe Mini ZOO to miejsce, gdzie marzenia stają się rzeczywistością. To idealne miejsce na rodzinny wypad, szkolne wycieczki, czy spotkania ze znajomymi. Moje doświadczenie w tym Mini ZOO było niezapomniane, a wspomnienia i uśmiechy towarzyszyły mi przez długi czas.

Gorąco polecam Alpakowe Mini ZOO w Wolicy każdemu, kto pragnie przenieść się w magiczny świat egzotycznych zwierząt i czerpać radość z niezwykłych atrakcji. To miejsce, które zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych, tworząc wyjątkowe wspomnienia na długo.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

 • ogromna liczba zwierząt, jakie można tam spotkać;
 • zwierzaki są zadbane i przyjazne – lubią kontakt z człowiekiem;
 • całodzienne bilety – możliwość powrotu tego samego dnia z biletami z datą zakupu;
 • dzieci do 3 lat – specjalna oferta darmowego wejścia, wspierając pasję do zwierząt;
 • mini ZOO przyjmuje grupy zorganizowane powyżej 10 osób – ceny ustalane indywidualnie.

Miłego głaskania!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to