Lato w pełni, a my nadal kontynuujemy nasze małe podkarpackie podróże i odkrywanie naszego województwa. W ostatni weekend robiliśmy krótki szlak do wodospadu Trzy Wody, a przy okazji postanowiliśmy podjechać kawałek dalej, aby sprawdzić nową atrakcję jaką jest wieża widokowa w Czarnorzekach.

JAK DOJECHAĆ DO WIEŻY WIDOKOWEJ

Jako, że my tego samego dnia robiliśmy jeszcze krótki szlak do wodospadu Trzy Wody, który znajduje się niedaleko, to jechaliśmy od strony Kombornii. Po drodze mijaliśmy Winnicę Widokową, a wieża w Czarnorzekach była na samym końcu naszej trasy.

Możesz jeszcze dojechać tam z Krosna. Wystarczy, że będziesz kierować się drogą numer 991 na Korczynę. Na miejscu, przy przekaźniku, znajduje się znak Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Skręć w lewo i po chwili zobaczysz wieżę widokową po prawej stronie.

GDZIE ZAPARKOWAĆ?

Należy pamiętać, że pod samą wieżą znajduje się dość mały parking, mieszczący jakieś maksymalnie 10 samochodów. Co więcej, również na drodze, prowadzącej na szczyt, znajduje się kilka miejsc parkingowych dla 6 aut. Warto jednak zaznaczyć, że w weekendy może być tam trudno o znalezienie wolnego miejsca. Dlatego zdradzę Ci gdzie jeszcze możesz zaparkować. W Czarnorzekach, jakieś 2 km dalej, znajduje się cerkiew pod którą możesz zostawić samochód.

GODZINY OTWARCIA

Wieża widokowa jest dostępna dla odwiedzających przez cały tydzień. W okresie od 1 kwietnia do 30 września jest otwarta od 8:00 do 20:00, natomiast od 1 listopada do 31 marca od 8:00 do 17:00.

O WIEŻY SŁÓW KILKA

Wieża widokowa w Czarnorzekach powstała na terenie, gdzie jeszcze niedawno rosły jedynie krzaki. Obecnie stanowi ona punkt widokowy, z którego można podziwiać piękno tego regionu, zwłaszcza na południową stronę. Warto wspomnieć, że równie malownicze widoki można podziwiać kilkadziesiąt metrów dalej, na łące. Wieża składa się z trzech pięter.

Na parterze znajdują się wystawy i galerie artystów, prezentujące różnorodne dzieła. Na wyższych kondygnacjach można podziwiać fotografie dotyczące okolic Korczyny i Czarnorzek oraz przepiękne panoramy z tarasu widokowego na szczycie wieży, który znajduje się na wysokości około 10 metrów.

WIDOKI Z WIEŻY

Choć wieża nie jest bardzo wysoka, oferuje wspaniałe widoki na okolicę, zwłaszcza na południową stronę. Najbliżej można zauważyć sporo wzniesień z Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego, a w dalszej odległości, na horyzoncie, widać pasma górskie Beskidu Niskiego. Ich charakterystyczne, faliste kształty i zielone stoki sprawiają, że te widoki są wyjątkowo malownicze. Na pierwszy rzut oka rzuca się ogromny masyw Cergowej, który widać dosłownie na wprost z wieży i nie sposób go pomylić z żadnym innym.

Przy idealnej pogodzie, możesz zauważyć góry jeszcze bardziej oddalone, aż po Bieszczady i Tatry. Te masywy górskie są oddalone od Czarnorzek, ale czasami, zwłaszcza jeśli dopisze Ci szczęście, z wieży można mieć rzadką szansę podziwiać je na horyzoncie.

CO MOŻNA ZOBACZYĆ W OKOLICY

Oprócz Wieży Widokowej w Czarnorzekach, w okolicy można znaleźć wiele innych ciekawych atrakcji, które warto odwiedzić. Oto kilka z nich:

Rezerwat Prządki

To wyjątkowe miejsce położone niedaleko Czarnorzek, słynące z unikatowych formacji skalnych. Prządki oferują fascynujący spacer pośród piaskowcowych skał, które przybierają różnorodne kształty, tworząc malownicze krajobrazy. Rezerwat stanowi prawdziwy raj dla miłośników przyrody i fotografii.

PRZĄDKI: Niesamowite formacje skalne na Podkarpaciu, które oczarują Cię swoją urodą!

Wodospad Trzy Wody

To miejsce o magicznej atmosferze, które zachwyci miłośników przyrody i krajobrazów. Wodospad Trzy Wody znajduje się w malowniczej okolicy i oferuje relaksujący i spokojny wypoczynek na łonie natury. Jest to doskonały punkt na krótki spacer, podczas którego można cieszyć się szumem wody i urokiem okolicznej roślinności.

Odkryj mało znany szlak do WODOSPADU „Trzy Wody” na Podkarpaciu

Zamek Kamieniec

Położony dosłownie kawałek dalej, zamek Kamieniec to wyjątkowa atrakcja dla miłośników historii i architektury. Zamek został wybudowany w XIV wieku i jest jednym z najciekawszych obiektów na terenie Podkarpacia. Zachowane mury i wieże nadal robią wrażenie, a okoliczne krajobrazy dodają mu wyjątkowego uroku.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

  • wejście na wieżę jest darmowe;
  • adres wieży: Wieża Widokowa w Czarnorzekach, 38-420 Czarnorzeki;
  • otwarta jest zawsze od 8:00, ale od kwietnia do września możesz wejść na nią do 20:00, a od października do marca do 17:00;
  • mały parking.

Miłej wędrówki!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to