Wakacje to czas, który warto spędzić na odkrywaniu nowych miejsc i czerpaniu radości z podróży. Książka Wioski i sielskie zakątki. Polska z pomysłem to przewodnik, który pomoże Ci odkryć ponad sto sielskich miejsc, pełnych piękna i spokoju. Autorzy, Beata i Paweł Pomykalscy, przeniosą Cię w świat polskiej wsi, gdzie tradycja spotyka nowoczesność, a przyroda łączy się z kulturą.

Warto zaznaczyć, że Wioski i sielskie zakątki. Polska z pomysłem stanowi drugą część serii przewodników, którą autorzy poświęcili odkrywaniu uroków Polski. Rok wcześniej ukazała się pierwsza część serii Miasta i miasteczka, która skupiała się, jak łatwo odgadnąć, na fascynujących miastach. Tegoroczna nowość, stanowi doskonałe uzupełnienie tej serii, otwierając przed nami drzwi do niezwykłych miejsc w polskiej wsi. Obydwie części serii doskonale komponują się ze sobą, tworząc kompletny obraz różnorodności i piękna Polski, zarówno w kontekście miejskim, jak i wiejskim. Dzięki temu możemy podjąć jeszcze bardziej wszechstronne i pełne przygód podróże po naszym kraju.

Małe i duże wycieczki po polskich MIASTACH i MIASTECZKACH

Już na samym początku książki, obiecująca lista tematów zapowiada niezwykłą podróż. Unikatowe tradycje, cuda architektury, różnorodność wyznań, malownicze pałace i wiejskie chatki – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na nas w tym przewodniku. Autorzy nie tylko przedstawiają nam te miejsca, ale również zapraszają do odkrywania ich historii i walorów przyrodniczych.

Jednym z największych atutów książki jest sposób, w jaki autorzy opowiadają o odwiedzanych miejscach. Ich pasja i zainteresowanie kulturą i tradycją wsi są wyraźnie widoczne w ciekawych i angażujących opisach. Przybliżają nam nie tylko architektoniczne cuda, ale także kulturowe i etniczne zróżnicowanie Polski. Poznajemy polskich muzułmanów, prawosławnych, protestantów, Żydów, arian i staroobrzędowców, co daje nam szansę na lepsze zrozumienie różnorodności naszego kraju.

Warto również podkreślić, że książka Wioski i sielskie zakątki. Polska z pomysłem nie tylko zaprasza nas do podróży, ale także podpowiada, co jeszcze warto zobaczyć w okolicy odwiedzanego miejsca. To świetne wsparcie dla podróżujących, którzy chcą maksymalnie wykorzystać swój czas i poznać jak najwięcej atrakcji w danej okolicy.

Jednym z aspektów, które sprawiają, że ta książka wyróżnia się spośród innych, są piękne ilustracje. Zdjęcia, które towarzyszą opisom, przenoszą nas w magiczny świat polskiej wsi i zachęcają do samodzielnego odkrywania tych miejsc. Wszystko to sprawia, że Wioski i sielskie zakątki. Polska z pomysłem staje się nie tylko źródłem wiedzy, ale również inspiracją dla miłośników podróży.

Podsumowując, książka Wioski i sielskie zakątki. Polska z pomysłem to niezwykle atrakcyjny przewodnik, który zachęca do odkrywania uroków polskiej wsi. Autorzy, Beata i Paweł Pomykalscy, przedstawiają nam ponad sto miejsc, które kryją w sobie wiele niespodzianek i fascynujących historii. Ciekawe opisy, piękne ilustracje i praktyczne wskazówki sprawiają, że ta książka jest niezbędnym towarzyszem podróży dla wszystkich, którzy pragną poznać piękno i różnorodność polskiej wsi. Polecam ją wszystkim miłośnikom podróży, pasjonatom kultury i historii, a także tym, którzy szukają inspiracji na wakacyjne wyprawy.

ZALETY KSIĄŻKI

  • ciekawe opisy i angażujący sposób przedstawiania odwiedzanych miejsc;
  • bogata lista ponad stu sielskich miejsc, które warto odwiedzić;
  • skupienie na historii, kulturze i walorach przyrodniczych odwiedzanych wiosek;
  • praktyczne podpowiedzi dotyczące atrakcji w okolicy;
  • piękne ilustracje, które dodają książce atrakcyjności i inspirują do odkrywania;
  • doskonały prezent dla miłośników podróży i pasjonatów historii;
  • pomocny przewodnik przy planowaniu podróży;
  • wysoka jakość wydania, co sprawia, że warto mieć tę książkę w swojej kolekcji.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Polska z pomysłem
TYTUŁ: Wioski i sielskie zakątki. Polska z pomysłem.
AUTORKI: Beata i Paweł Pomykalscy
WYDAWNICTWO: Bezdroża
LICZBA STRON: 368
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: przewodniki turystyczne
JĘZYK: polski
WIEK: 10+
CENA: ~ 35 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to