Baśnie to coś, co z dzieciństwa wspominam bardzo dobrze, więc pewnie dlatego też, nie potrafię sobie odmówić książek z tego gatunku. Nowością w mojej domowej biblioteczce jest Fingal i Aileen od wydawnictwa Lemoniada.

Akcja tej książki toczy się na jednej ze szkockich wysp. Fingal to ośmiometrowy olbrzym, który obawia się ludzi i trzyma się od nich z daleka. Nie ma przyjaciół i czuje się bardzo samotny podczas codziennych spacerów po swojej wyspie. Pewnego dnia, postanawia zamieszkać przy mewach, które niejako dotrzymują mu towrzystwa, jednakże nie traktuje ich jak przyjaciół.

Olbrzym pewnego dnia zasypia i zostaje zbudzony przez małą dziewczynkę o imieniu Aileen. Początkowo, bezimienny i leko przestraszony olbrzym nie wie co ze sobą zrobić, ale wkrótce okazuje się, że spotkanie tej dwójki było początkiem prawdziwej przyjaźni. Aileen widuje się ze swoim nowym przyjacielem praktycznie codziennie i wspólnie zwiedzają zakamarki wyspy.

Fingal bardzo kocha swój dom i dbanie o niego jest priorytetem dla olbrzyma. Pewnego dnia, postanawia pokazać dziewczynce jedno ze swoich ulubionych miejsc, Grotę Melodii. W drodze powrotnej, która jest dość daleka, Aileen i jej przyjaciel dostrzegają na horyzoncie statki, zwiastujące niebezpieczeństwo.

Czy uda im się ochronić wyspę? Czy ich przyjaźń przetrwa? Przekonaj się sam!

ZALETY KSIĄŻKI

  • przyjemna historia, zainspirowana prawdziwymi miejscami z wyspy Staffa;
  • absolutnie przepiękne ilustracje;
  • uniwersalne przesłanie płynące z książki;
  • krótkie rozdziały, które idealnie sprawdzą się dla dzieci, które zaczęły samodzielnie czytać.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Anna Śliwińska
ILUSTRACJE: Małgorzata Maslowiecka
WYDAWNICTWO: Lemoniada
LICZBA STRON: 68
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: 
WIEK: 9+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego tytułu.
Za książkę dziękuję

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to