Ojejku, nie spodziewałam się, że taka książka może mnie tak wciągnąć! Jako posiadczaka Historii naturalnej magii, powinnam się tego spodziewać, ale okazało się, że Historia naturalna syren pomimo to mnie zaskoczyła! 😀

Najnowszy tytuł z tej serii to niesamowita opowieść o Darcy Delamare, kobiecie zafascynowanej badaniem morskich głębin, która w dziewiętnastym wieku przebrała się za mężczyznę i dołączyła na pokładzie HMS Challenger do wyprawy badawczej dookoła świata.

Ta fikcyjna fabuła połączona z rzetelnymi faktami przyrodniczymi i pięknymi ilustracjami pozwala nam wniknąć w tajemnicze życie syren. Dzięki szczegółowym notatkom i rysunkom, poznajemy różne gatunki syren, ich zwyczaje, anatomię, cykl życia oraz sekretną mowę.

Warto zwrócić uwagę na skrupulatność, z jaką autorka przedstawiła poszczególne informacje. Opisy są bogate w szczegóły, co pozwala czytelnikowi lepiej poznać te fantastyczne stworzenia. Dodatkowo, książka jest wzbogacona o liczne rysunki, które ukazują wygląd syren, ich otoczenie oraz zachowania.

Jestem zaskoczona, jak wiele informacji o syrenach mogłam zdobyć dzięki tej książce. Jednak to nie tylko wiedza przyrodnicza, która sprawia, że Historia naturalna syren jest warta przeczytania. To również wciągająca historia Darcy, która jako kobieta musiała przebrać się za mężczyznę, aby móc realizować swoją pasję naukową. To opowieść o odwadze, determinacji i marzeniach, której z pewnością warto się przyjrzeć.

Ale to nie tylko informacyjna strona książki jest godna uwagi. Olśniewająca szata graficzna, eleganckie wydanie w płóciennej oprawie ze srebrnymi tłoczeniami i posrebrzanymi stronami – to wszystko sprawia, że Historia naturalna syren jest dziełem nie tylko dla miłośników biologii morskiej, ale również dla estetów ceniących sobie piękno książki jako przedmiotu.

Historia naturalna syren to niesamowita książka, która pozwala nam zanurzyć się w magiczny świat syren i jednocześnie uczy nas wielu faktów z dziedziny przyrody. Co więcej, zachwyca nie tylko wizualnie, ale również pozwala na poznanie fascynującego świata morskich stworzeń. Zdecydowanie polecam ją każdemu, kto szuka interesującej lektury, w której połączone zostały wiedza i przyjemność czytania.

ZALETY

  • rzetelne informacje o syrenach i ich życiu;
  • wciągająca fabuła oparta na prawdziwych wydarzeniach;
  • piękne ilustracje i eleganckie wydanie;
  • inspirująca opowieść o odwadze i pasji naukowej;

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Emily Hawkins
ILUSTRACJE: Jessica Roux
TŁUMACZENIE: Emilia Kiereś
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: edukacyjne, historia, magia
JĘZYK: polski
WIEK: 8 – 12
CENA: ~ 45 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Wpis powstał przy współpracy barterowej z:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to