Emocje są ważne, a jeszcze ważniejsze jest umiejętność ich rozpoznawania. W naszej domowej biblioteczce znajduje się już sporo książek w tej tematyce, a ostnio dołączyły do niej nowości od Harperkids z serii Smaczna banda i emocje.

ZALETY KSIĄŻEK

  • zachwycające i kolorowe ilustracje,
  • uczą jak radzić sobie z różnymi emocjami;
  • pokazują co kiedyś miało wpływ na obecne zachowanie;
  • genialne tłumaczenie!;
  • zachęcają do rozmów;
  • pokazują, że warto stawiać swoje potrzeby na pierwszym miejscu;
  • są zabawne.

Wzorowe jajo

Na pierszwy ogień idzie Wzorowe jajo, które przedstawia osobę, oddającą innym całego siebie. Gdy ktoś prosi o pomoc, Jajo od razu bierze się do roboty. Nie ma znaczenia czy to dzień czy noc oraz czy sam jest zmęczony. Wzorowe Jajo jest przecież bardzo wzorowe, a dobre uczynki są dla niego czymś naturalnym.

Pojawia się jednak mały problem. Wzorowe Jajo jest prefekcjonistą chcącycm naprawić WSZYSTKO. Jego towrzysze zachowują się różnie. Czasem psocą, czasem bałaganią, a Jajo próbuje ogarnąć wszystko za nim.

Aż pewnego dnia, jego skorupka zaczęła pękać. Jajo przeraził się nie na żarty i od razu ruszył do pani doktor. Wtedy też, w podjął trudną decyzję o opuszczeniu swoich towarzyszy i w końcu po raz pierwszy pomyślał o SOBIE. A jak to się skończyło? Przekonaj się sam!

Książka jest genialna! W prosty, a jednocześnie zabawny sposób pokazuje do czego może doprowadzić nadmierna chęć ogarnięcia wszystkiego i wszystkich za wyjątkiem siebie. Historia jest barwna, uroku dodają barwne i świetnie dobrane ilustracje, które dopełniają treść. Wzorowe jajo to z pewnością mądra i przede wszystki ważna w rozwoju dzieci książka, przedstawiająca emocje, uczucia oraz to, jak można sobie z nimi radzić lub gdzie szukać pomocy.

Z pewnością zostanie w pamięci na długo zarówno u dużych jak i małych.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Smaczna banda i emocje
TYTUŁ: Wzorowe jajo
AUTOR: Jory John
ILUSTRACJE: Pete Oswald
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: edukacyjne, przyrodnicze, o środowisku
WIEK: 3-7 lat
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Niesforne ziarenko

Druga książka, Niesforne ziarenko, przedstwia z pozoru negatywnego bohatera, który uważany jest za postrach okolicy. Lubi psoty, kłamie, nie myje się oraz wpycha się do kolejek. Ciężko polubić taką postać, prawda? Ziarenko jest tego świadome! Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co inni mówią na jego temat i widzi jak go unikają, jednakże nie ma się co dziwić, skoro Ziarenko nie przejmuje się żadnymi zasadami, a przy tym… starszy dzieci!

Ale czy zawsze Niesforne Ziarenko było niesforne?

Oczywiście, że nie! Kiedyś miał ogromną rodzinę, z którą świetnie się bawił i doskonale się z nią dogadywał. Jednakże ta sielanka zakończyła się bardzo niespodziewanie i wszyscy się rozdzielili. Ziarenko trafiło do torby z innymi pestakmi słonecznika, ale w niczym nie przypominało to przyjemnego i ciepłego rodzinnego słonecznika.

Potem było już tylko gorzej i Ziarenko, rozczarowany i przetyrany przez życie, stał się… Niesfornym Ziarenkiem. Ale czy jest dla niego jeszcze jakaś szansa?

Niesforne ziarenko to naprawdę świetna książka. Osobiście wyczekują kolejnych tytułów z tej serii, bo wydawnictwo już zapowiedziało, że będzie ona kontynuowana. I bardzo dobrze! To w jaki sposób książka przedstawia bohatera jest naprawdę genialne. Co więcej, bardzo podoba mi się również to, że autor pokazał dlaczego się tak stało i co sparwiło, że Ziarenko zmieniło się w tego „złego”.

Książki nie oceniają, a uczą szacunku do siebie i innych. Podobnie jak Wzorowe jajo, Niesforne ziarenko jest zabawne i zachęcające do rozmów. Czekam na kolejne tytuły!

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Smaczna banda i emocje
TYTUŁ: Niesforne ziarenko
AUTOR: Jory John
ILUSTRACJE: Pete Oswald
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: edukacyjne, przyrodnicze, o środowisku
WIEK: 3-7 lat
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książki są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tej recenzji.
Za książki dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to