Powoli na blogu pojawia się coraz więcej wpisów dotyczących Świąt, co bardzo mnie cieszy, ponieważ grudzień jest moim ulubionym miesiącem właśnie z uwagi na Gwiazdkę! Na mojej książkowej półce pojawia się także coraz więcej książek w tej tematyce i powoli zaczynam je czytać Miłkowi.

W dzisiejszym wpisie, będziesz miał okazję zapoznać się z książką, która jest uznawana za klasyk amerykańskiej literatury dziecięcej wydanej w Polsce przez wydawnictwo Babaryba.

Mam nadzieję, że Kiedy przychodzi Mikołaj? Tobie również się spodoba!

KIM JEST AUTOR?

Autorem książki jest Richard Scarry, jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów literatury dziecięcej. Oprócz tego, że Richard pisał książki, to zajmował się również ich ilustrowaniem. W swoim dorobku ma ponad 250 książek i na jego książkach wychowało się kilka pokoleń. Co więcej tytuły te do tej pory cieszą się one ogromną popularnością wśród współczesnych dzieci.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? to opowieść, której akcja toczy się 23. grudnia, czyli tuż przed samą Wigilą i dzieje się w pewnym miasteczku (ale nie tylko!). Wszyscy jego mieszkańcy z utęsknieniem wyczekują Wigilii, ponieważ wtedy do ich domów przychodzi Święty Mikołaj. Jak to przed Świętami bywa, każdy ma jeszcze masę pracę do wykonania, aby później przez kilka dni móc cieszyć się spokojem.

Pan Niezdarek, bardzo lubi pomagać innym w tym przedświątecznym okresie, jednakże inni niekoniecznie są zadowoleni z jego pomocy i wolą sami wykonać wszystkie prace. Dlatego też, Pan Niezdarek postanawia pomóc komuś, kto z pewnością przyjmie i doceni jego chęć. Tą osobą jest… Misiokołaj!

Jako że z Panem Niezdarkiem jest zawsze wesoło i nigdy nie wiadomo co się wydarzy tak też jest w siedzibie Misiokołaja. Po przybyciu Pana Niezdarka następuje wiele niespodziewanych wydarzeń, przez które to właśnie główny bohater będzie musiał uratować Święta!

BOHATEROWIE KSIĄŻKI

We wcześniejszym paragrafie wspomniałam o dwóch bohaterach. Pierwszym, a zarazem głównym jest Pan Niezdarek, który uwielbia pomagać innym, zwłaszcze podczas Świąt. Kolejnym bohaterem, który odgrywa tu dość istotną rolę jest Misiokołaj.

Oprócz tej dwójki, czytelnik ma okazję zapoznać się również z niektórymi mieszkańcami miasteczka oraz pomocnikami Misiokołaja w jego siedzibie.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? to książka, która będzie idealna do wprowadzenia Świątecznej atmosfery do Twojego domu. Spodoba się zarówno małym jak i dużym czytelnikom. Z racji tego, że jest to pięknie ilustrowany picturebook, książka ta, będzie odpowiednia już dla dzieci od 3 roku życia.

ZALETY KSIĄŻKI

Czymś co mnie całkowicie urzekło w książce są przede wszystkim ilustracje, które mają lekko retro styl i są bardzo zabawne. Fajne jest też to, że ukazują wizję autora dotyczącą Świąt. Naprawdę nie sposób nie zwrócić na nie uwagi.

Co więcej, już sama historia, przedstawiona w Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? jest nie tylko urocza, ale i także zabawna. Główny bohater, Pan Niezdarek i jego chęć pomocy, która czasem przynosi odwrotny skutek do zamierzonego, przez co wywołuje to ogromny uśmiech na twarzy czytelników.

Ponadto, bardzo do gustu przypadło mi nazewnictwo jakim posługuje się autor. Nie spodziewałam się, że w książce zamiast tytułowego Mikołaja, będę miała możliwość przeczytać o Misiokołaju 😀

Ostatnią rzeczą, o której chcę wspomnieć jest to, że Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? to książka, która utrzymana jest w tematyce Świąt, ale nie nawiązuje do tematyki Bożego Narodzenia. Jej treść skupia się na podróży na północ do warszatu Misiokołaja i głównym aspektem książki jest obdarowanie mieszkańców prezentami w Wigilijną noc.

REASUMUJĄC

Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? to przepięknie ilustrowany picturebook opisujący przygody Pana Niezdarka, który bardzo chce pomóc w Świątecznych przygotowaniach. Jej treść jest pełna zabawnych pomyłek, które wywołują uśmiechy na twarzach czytających.

Jeśli szukasz książki, która opowiada o Świętach i przenosi czytelników do warsztatu Misiokołaja, a przy okazji będzie pełna przygód i zabawnych wpadek, to Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? jest dla Ciebie idealną pozycją 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁUThe Night Before the Night Before Christmas
AUTOR: Richard Scarry
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 95
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: obrazkowe, bożonarodzeniowe
WIEK: 3+
CENA: ~ 25zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/KiedyPrzychodziSwietyMikolaj

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury! 🙂

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to