Witaj w pełnym kolorów i zapachów świecie Pachnącego ogrodu! Czy kiedykolwiek marzyłeś o wizycie w magicznym ogrodzie, gdzie piękne kwiaty rozkwitają na każdym kroku, a słodkie zapachy unosić się w powietrzu? Jeśli tak, to ta recenzja jest dla Ciebie!

Poniżej znajdziesz opis niezwykłej podróży, w której zbieranie kwiatów stanie się Twoją pasją, a aranżowanie ich w piękne zestawy będzie źródłem radości i satysfakcji. Pachnący ogród to gra, która wciągnie Cię w swój urok od pierwszego spojrzenia.

Czy jesteś gotow_ na wspaniałe doznania, które czekają na Ciebie w tym wyjątkowym zakątku? Przygotuj się na przygodę pełną wspaniałych wrażeń i odkryj, jakie sekrety skrywa ten pachnący raj!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Pachnący ogród zachwyca już od samego otwarcia pudełka. Jest to niewielkie, minimalistyczne opakowanie, zdobione delikatnymi kwiatkami, które prezentuje się niezwykle estetycznie. W środku znajduje się elegancki insert, w którym bez problemu można przechować wszystkie komponenty gry. Oprócz kart, w pudełku znajdują się także drewniane pionki w czterech kolorach, reprezentujące graczy, oraz cztery zestawy kolorowych kwiatków służące do oznaczania otrzymanych nagród.

Poniżej znajdziesz dokładny spis komponentów:

  • 60 kart ogrodu;
  • 9 kart nagród;
  • 21 kart pragnień;
  • 10 kart wron;
  • karta filiżanki herbaty;
  • 4 karty pomocy;
  • 4 pionki ogrodników;
  • 12 znaczników kwiatów;
  • 24 żetony kamieni;
  • instrukcja.

KOMPONENTY

Zacznę od tego, że jakość wykonania elementów jest bardzo wysoka, dzięki zastosowaniu drewna, co dodaje im nie tylko trwałości, ale także elegancji na stole. Ponadto, komponenty Pachnącego ogrodu zostały starannie wykonane, co dodaje im wartości i sprawia, że cała rozgrywka jest przyjemniejsza. Gra oferuje także dobrze napisaną instrukcję, która jest wyczerpująca i zawiera liczne przykłady, ułatwiające zrozumienie zasad.

Nie sposób nie zwrócić uwagi również na grafiki na kartach, które są po prostu zachwycające. Obrazy kwiatów, bukietów i rzeźb są pełne detali i kolorów, co wprowadza nas w klimat przyrodniczy i nadaje grze niepowtarzalnego uroku. Nie brakuje nawet karty z obrazem filiżanki herbaty, która dodatkowo nawiązuje do sielskiego popołudnia w ogrodzie. Dodatkowo, warto zauważyć urocze żetony kamyczków, które dodają grze jeszcze większej atrakcyjności wizualnej. Ważnym dodatkiem są również karty wron, umożliwiające rozgrywkę solo. Wszystko to tworzy spójną i estetyczną całość, która z pewnością przyciąga wzrok graczy.

NA CZYM POLEGA ROZGRYWKA?

Pachnący ogród to gra, w której gracze będą eksplorować urokliwy ogród, starając się zgromadzić najpiękniejsze i najodpowiedniejsze kwiaty do swoich aranżacji. Podczas rozgrywki, uczestnicy będą poruszać swoimi pionkami po planszy ogrodu, wybierając miejsca, gdzie rosną interesujące ich kwiaty. Dodatkowo, będą mieli oni możliwość dobrania kart pragnień, które będą przynosiły im punkty na koniec gry.

W trakcie spaceru po ogrodzie, gracze mogą również natknąć się na rzeźby, które stanowią cele do osiągnięcia. Jeśli gracz zdecyduje się zbliżyć do rzeźby, otrzyma punkty za jej zdobycie. Ważnym elementem gry są również urocze kamyczki, które gracze będą starali się zdobyć. Gracz, który zbierze najwięcej kamyczków, zostanie nagrodzony filiżanką herbaty na koniec rozgrywki.

Aby zdobywać punkty, gracze muszą zgromadzić odpowiednie kombinacje kwiatów i owadów w swojej kolekcji. Im szybciej im się to uda, tym więcej punktów będą mogli zdobyć z kart nagród. Ważne jest strategiczne planowanie ruchów i decyzji, aby jak najsprawniej tworzyć swoje aranżacje i zbierać punkty.

CZAS ROZGRYWKI I LICZBA GRACZY

W rozgrywce może brać udział maksymalnie 4 graczy, a co więcej, dzięki trybowi solo, już nawet jeden gracz może cieszyć się rozgrwyką. Jeśli natomiast chodzi o czas rozgrwyki, to jest on naprawdę krótki i wystarczy, że masz wolne 15 minut aby móc zagrać w Pachnący ogród.

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYNIEKONIECZNIE WADY
+ proste, intrygujące zasady, idealne dla graczy o różnym doświadczeniu;
+ przepiękna oprawa graficzna, wprowadzająca w sielski nastrój;
+ wysoka regrywalność dzięki różnorodności układów kwiatów, kart pragnień i nagród;
+relaksująca rozgrywka, pozwalająca na odprężenie i kontemplację natury;
+ wariant solo z upartą wroną, dodający dodatkowego wyzwania;
+ uniwersalność gry, nadająca się do grania w różnym towarzystwie;
+ szybki czas rozgrywki, idealny na krótkie sesje rozrywki.
brak 🙂

MOJA OPINIA

Pachnący ogród to urocza gra karciana, która mnie oczarowała prostymi, ale intrygującymi zasadami i przepiękną oprawą graficzną. Za każdym razem plansza jest inna, a karty pragnień i nagród się zmieniają, co zapewnia dużą powtarzalność. Rozgrywka wymaga logicznego myślenia i odrobiny szczęścia, gdyż nigdy nie wiadomo, jakie kwiaty pojawią się kolejnego dnia. Zmienne układy kwiatów, karty pragnień i nagród sprawiają, że każda partia jest inna. Zbieranie roślin, owadów i kamyczków dla punktów, oraz rywalizacja z upartą wroną w wersji solo, dodają grze dodatkowego smaczku.

Gra jest relaksująca i uniwersalna, nadaje się zarówno na spotkania rodzinne, jak i na romantyczne randki. Wariant solo z upartą wroną dodaje dodatkowego wyzwania. Gorąco polecam tę grę, zwłaszcza dla miłośników pięknych gier z motywem przyrody.

INFORMACJE O GRZE

MECHANIKA GRY: open drafting, set collection, solo / solitaire Game, turn order: stat-based
TYP GRY: rodzinne, strategiczne
PROJEKTANCI: Eduardo Baraf, Steve Finn
ILUSTRACJE: Clémentine Campardou
WYDAWNICTWO: rebel
ROK WYDANIA: 2023
LICZBA GRACZY: 1 – 4
WIEK GRACZY: 14+
CZAS ROZGRYWKI: ~20 min
CENA: ~ 75 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Opisywana gra jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za grę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to