Kochanek mojej żony autorstwa Danki Braun to trzymający w napięciu thriller, który wciąga czytelnika od pierwszych stron. Książka pełna jest tajemniczych wydarzeń, zwrotów akcji i intrygujących postaci, które sprawiają, że trudno oderwać się od lektury.

Już na samym początku autorka zaprasza nas na rejs ekskluzywnym jachtem po Morzu Egejskim w towarzystwie Renaty i Roberta Orłowskich oraz grupy znajomych, którzy zostali zaproszeni przez Borysa Tarnowskiego, prezesa spółki Poldronika. Cieszą się oni spokojnym wypoczynkiem, jednak ich wakacje zostają brutalnie przerwane, gdy jedna z osób zginie w tajemniczych okolicznościach. To wydarzenie stanowi punkt wyjścia dla akcji, która następnie nabiera tempa.

Detektyw Mark Biegler, na prośbę siostry ofiary, podejmuje się rozwikłania zagadki morderstwa i odkrycia prawdy. Jednak okazuje się, że polskie służby traktują sprawę jako samobójstwo, mimo istnienia dowodów wskazujących na przeciwną hipotezę. To stawia detektywa przed trudnym zadaniem udowodnienia, że doszło do zbrodni i znalezienia sprawcy. W tym procesie nieocenioną rolę odgrywa Renata Orłowska, która swoją ciekawością i informacjami, którymi dysponuje, pomaga detektywowi w rozwikłaniu zagadki.

Jednym z największych atutów tej książki jest jej wciągająca fabuła. Autor potrafi zaskoczyć czytelnika nieprzewidywalnymi zwrotami akcji, które trzymają go w napięciu i prowadzą do kolejnych spektakularnych odkryć. Zagadka morderstwa na jachcie jest misternie skonstruowana, a liczne wątki i podejrzani sprawiają, że czytelnik sam próbuje rozwiązać tę zagadkę, snując własne teorie i domysły.

Postaci w Kochanku mojej żony są głęboko wykreowane i pełne sprzeczności, co nadaje im autentyczność. Renata Orłowska jako bohaterka, która staje się nie tylko świadkiem, ale również aktywnym uczestnikiem śledztwa, jest szczególnie interesująca. Jej ciekawość i chęć poznania prawdy sprawiają, że identyfikujemy się z nią i czujemy emocjonalne zaangażowanie w rozwiązanie sprawy. Detektyw Mark Biegler natomiast jest wiarygodnym i zdeterminowanym bohaterem, który staje się dla czytelnika mentorem w świecie kryminalnych zagadek.

Kolejnym aspektem wartym uwagi jest atmosfera, którą autorka stworzyła w książce. Opisy egzotycznych miejsc, rejsu jachtem oraz napięcie towarzyszące śledztwu sprawiają, że czytelnik przenosi się wraz z bohaterami w fascynujący świat intryg i niebezpieczeństw.

Kochanek mojej żony to również solidnie skonstruowany thriller, który trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Pisanie Danki Braun jest płynne i przystępne, co sprawia, że lektura książki jest niezwykle przyjemna i szybka. Autorka umiejętnie buduje napięcie, dba o tempo narracji i potrafi zaskoczyć czytelnika nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Warto zaznaczyć, że książka ta, to nie tylko emocjonujący thriller, ale również opowieść o ludzkich relacjach, tajemnicach i rozterkach bohaterów. Książka porusza również tematykę związku małżeńskiego i lojalności, wprowadzając dodatkowy wymiar emocjonalny.

Na zakończenie dodam, że Kochanek mojej żony to wciągający i inteligentnie skonstruowany thriller, który dostarcza czytelnikowi mnóstwo emocji i wrażeń. Zagadka morderstwa na ekskluzywnym jachcie, ciekawe postaci i nieprzewidywalne zwroty akcji sprawiają, że ta książka trzyma w napięciu do samego końca. Danka Braun udowadnia, że jest utalentowaną pisarką, która potrafi zaskoczyć i zachwycić czytelnika.

ZALETY

  • wciągająca fabuła, pełna tajemniczych wydarzeń i nieprzewidywalnych zwrotów akcji;
  • interesujące postacie, głęboko wykreowane i pełne sprzeczności, które budzą emocje czytelnika;
  • atmosfera, która przenosi czytelnika w świat egzotycznych miejsc i napięcia towarzyszącego śledztwu;
  • solidna konstrukcja thrilleru, utrzymująca napięcie i zapewniająca dynamiczną narrację;
  • płynne i przystępne pisanie autorki, sprawiające, że lektura jest przyjemna i szybka;
  • dodatkowy wymiar emocjonalny, dotykający tematy związane z relacjami międzyludzkimi i lojalnością;

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Danka Braun
WYDAWNICTWO: Prozami
LICZBA STRON: 412
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: kryminał, thriller, sensacja
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to