W dzisiejszym gąszczu literackich propozycji, odnalezienie perełki, która nie tylko bawi, ale i porusza, staje się prawdziwym wyzwaniem. Jednakże nie jest to niemożliwe! 😀

Dziś chciałabym przedstawić Ci właśnie taką książkę. Jest to drugi tom zwariowanych przygód Ślepej Kury i Kulawej Kaczki pt. Nie skakać na bombę! autorstwa Ulricha Huba.

Ta nieszablonowa opowieść nie tylko wciąga czytelnika w wir absurdalnych przygód, ale również snuje mądre refleksje na temat przyjaźni, akceptacji i codziennych wyzwań. W pełnej błyskotliwych dialogów i nieoczekiwanych zwrotów akcji książce, Hub udowadnia, że nawet najbardziej niezwykłe historie mogą nosić ze sobą uniwersalne przesłanie…

Nie skakać na bombę! to pełna humoru i mądrych przemyśleń opowieść o dwóch nietypowych przyjaciółkach: Kulawej Kaczce i Ślepej Kurze. Ich spokojne życie zmienia się, gdy postanawiają wybrać się na basen. Problem w tym, że basen jest przeznaczony wyłącznie dla kaczek, co dla kurzej towarzyszki nie jest żadnym wyzwaniem. Co więcej, Ślepa Kura, pomimo swojego ograniczenia, decyduje się zostać ratowniczką na basenie, co prowadzi do absurdalnych sytuacji i niezwykłych zwrotów akcji. Czy ich przyjaźń przetrwa konfrontację z kaczym towarzystwem?

Drugi tom przygód Kulawej Kaczki i Ślepiej Kury ma wiele zalet, które sprawiają, że ta książka jest nie tylko przyjemną lekturą dla dzieci, ale także inspirującą opowieścią dla czytelników w różnym wieku. Przede wszystkim, autor doskonale łączy humor z głębszym przesłaniem, co sprawia, że książka nie tylko bawi, ale także pobudza do refleksji nad ważnymi kwestiami życiowymi. W sposób lekki i przystępny porusza tematy jak samoakceptacja, trudności w relacjach społecznych oraz konieczność podejmowania trudnych decyzji.

Kolejnym atutem, jest wyraźne nawiązanie do biblijnych opowieści, których się tu nie spodziewałam. Autor modyfikuje je w oryginalny sposób, dodając im element humoru i absurdalności. To subtelne wprowadzenie elementów związanych ze zdradą oraz innymi aspektami ludzkiej natury nadaje książce głębię i wielowarstwowość. Hub zgrabnie balansuje między absurdem a powagą, tworząc opowieść, która może zaciekawić zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Ilustracje Jörga Mühlego stanowią doskonałe dopełnienie tekstu, wprowadzając dodatkowy element uroku i humoru. Prosta, dosadna kreska, idealnie współgra z tonem tekstu Huba, tworząc spójną i atrakcyjną wizualnie całość. Te dwie płaszczyzny – tekstowa i ilustracyjna – wzajemnie się uzupełniają, sprawiając, że czytelnik jest w pełni zanurzony w świecie Kulawej Kaczki i Ślepej Kury.

Książka jest także pięknie wydana, co dodatkowo podnosi jej wartość estetyczną. Solidne opracowanie graficzne sprawia, że Nie skakać na bombę! nadaje się doskonale na prezent dla najmłodszych czytelników, zachęcając ich do odkrywania świata literatury.

Co więcej, pomimo że głównym odbiorcą są dzieci, treść tej książki jest na tyle uniwersalna i przemyślana, że może zainteresować również dorosłych czytelników, którzy z przyjemnością odnajdą w niej warstwy ukryte pod pozornie kolorowym i zabawnym kiczem. Nie skakać na bombę! to zdecydowanie więcej niż tylko kolejna książka dla dzieci – to inteligentna, pełna uroku opowieść, która zasługuje na uwagę każdego czytelnika.

ZALETY KSIĄŻKI

  • humor połączony jest z mądrymi przemyśleniami;
  • biblijne nawiązania dodające głębi fabule;
  • zabawne i proste ilustracje Jörga Mühlego wspaniale uzupełniające tekst;
  • solidne opracowanie graficzne, sprawiające, że książka jest estetycznym dziełem;
  • uniwersalność treści, idealna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych;
  • inteligentna opowieść, przyciągająca uwagę każdego czytelnika;
  • doskonały prezent dla różnych grup wiekowych.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Kulawa kaczka i ślepa kura
AUTOR: Ulrich Hub
ILUSTRACJE: Jörg Mühle
TŁUMACZENIE: Eliza Pieciul-Karmińska
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 88
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK:  7+
CENA: ~ 22 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to