Złota Kerstin zabierze Cię w podróż do skandynawskiej wioski, gdzie złoto ma wiele odcieni, a siedmioletnia bohaterka, Kerstin, kieruje się miłością do tego wyjątkowego kruszcu. Ta powieść nie tylko wprowadzi Cię w tajemniczą atmosferę dziecięcego świata, ale także poruszy uniwersalne tematy, które dotykają zarówno najmłodszych, jak i tych bardziej doświadczonych w sztuce życia.

Przygotuj się na emocjonującą opowieść, która bawi, wzrusza i skłania do refleksji nad skarbami, jakie kryją się w codziennych doświadczeniach dzieci. Bezcenny skarb Złotej Kerstin jest gotowy do odkrycia – zanurzmy się razem w tę niezwykłą przygodę literacką!

Siedmioletnia Kerstin, która mieszka na końcu małej wioski to tytułowa bohaterka tej książki. Dziewczynka jest niezwykła z kilku powodów – nie tylko ma złote włosy, ale także kocha wszystko, co złote. Jej życie obraca się wokół kolekcji złotych przedmiotów, które skrzętnie ukrywa przed światem, aż do pewnego dnia, gdy znajduje tajemniczą złotą obrączkę w szkole.

Obrączka okazuje się jednak źródłem kłopotów, gdy nauczycielka, poszukując swojego zaginionego pierścionka, pyta uczniów, czy ktoś go widział. Kerstin, zatrzymana w pułapce własnych kłamstw, nie potrafi się przyznać, że to właśnie ona znalazła obrączkę. Ta decyzja staje się źródłem trudnej tajemnicy, a Kerstin musi stawić czoło konsekwencjom swoich działań.

W międzyczasie do sąsiedniego domu wprowadza się nowy chłopiec, Gunnar, który również ma złote włosy i podobną pasję do kolekcjonowania. Razem decydują się założyć Tajny Klub Warunkowy, w którym postawione są nietypowe warunki dotyczące złotych włosów. Jednak nawet ta przyjaźń nie jest wolna od kłopotów, gdy dzieci zaczynają rozpowszechniać plotki na temat życia Gunnara i jego mamy.

Największym atutem tej książki jest niezwykłe przedstawienie świata oczami siedmioletniej dziewczynki. Autorka z niesamowitą wrażliwością uchwyciła ton i styl myślenia dziecka, co sprawia, że czytelnik od razu utożsamia się z bohaterką. To poruszająca opowieść o dorastaniu, uczuciach i prawdzie, która sprawia, że czytelnik zaczyna rozumieć, jakie trudne pytania zadają sobie dzieci każdego dnia.

Co więcej, książka porusza wiele ważnych tematów, takich jak przyjaźń, kłamstwa i uczciwość. Pokazuje nam, jak czasami niewinne kłamstwo może prowadzić do poważnych konsekwencji i jak ważne jest być szczerym już od samego początku. Autorka zgrabnie łączy te wątki, ukazując złożoność dziecięcych emocji i decyzji.

Warto również podkreślić, że książka ta nie tylko dostarcza rozrywki, ale także skłania do refleksji nad ważnymi wartościami. Przesłanie o konieczności rozmowy z dziećmi, wspierania ich w wyrażaniu poglądów i uczuć, oraz budowania pewności siebie, sprawia, że Złota Kerstin może być inspiracją dla rodziców, nauczycieli i opiekunów w procesie wychowania.

Powieść jest świetnym materiałem do czytania głośnego dla dzieci w wieku 6-8 lat. Jest to historia, która porusza serce i pobudza wyobraźnię. Każdy fragment tej książki jest jak magiczny wycinek dzieciństwa, który skłania do refleksji nad własnymi wyborami i zachowaniami.

Podsumowując, Złota Kerstin to książka pełna ciepła, uczuć i prawdziwych emocji. To opowieść, która porusza serce i pozostaje w pamięci czytelnika na długo po przeczytaniu ostatniej strony. Jeśli szukasz książki, która sprawi, że zarówno Ty, jak i Twoje dziecko, zagłębicie się w krainie dziecięcych marzeń i rozterek, to ta pozycja z pewnością spełni wasze oczekiwania.

ZALETY KSIĄŻKI

  • zachwyca różnorodnością tematów, które są zrozumiałe zarówno dla dzieci, jak i dorosłych;
  • autorka zręcznie podejmuje trudne tematy, takie jak kłamstwo i trudności w wyrażaniu uczuć, prezentując je w delikatny i zrozumiały sposób dla młodego czytelnika;
  • stawia pytania dotyczące ważnych wartości życiowych, co stawia ją jako cenne narzędzie inspirujące do otwartych rozmów między dziećmi a dorosłymi;
  • subtelny humor autorki łączy się z głęboką wrażliwością, która bawi i porusza serce czytelnika;
  • ukazuje bogactwo dziecięcych emocji, od beztroski po lęki, co pozwala czytelnikowi identyfikować się z bohaterami i zrozumieć ich doświadczenia;
  • przypomina o istotności rozmowy z dziećmi, wspierania ich w wyrażaniu poglądów i uczuć oraz budowania pewności siebie.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Kerstin
AUTOR: Helena Hedlund
ILUSTRACJE: Klaudia Kozińska
TŁUMACZENIE: Anna Czernow
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 216
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: edukacyjne, komiksy
JĘZYK: polski
WIEK:  7+
CENA: ~ zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to