Krew autorstwa Holly Black to zaskakujący, mroczny i wciągający finał trylogii Mroczne sąsiedztwo. Główną bohaterką jest Rue, która musi stawić czoła trudnym wyborom i walkom między ludźmi a elfami, kiedy świat, który znała, nagle się rozpada.

Elfy przejęły kontrolę nad miastem ludzi, co prowadzi do konfliktu i napięcia między obiema rasami. Rue znajduje się w trudnej sytuacji, będąc łącznikiem między ludźmi a elfami. Jej dziadek opuścił ją, matka stała się groźną władczynią, a ojciec zdaje się być stracony. Nawet jej chłopak unika z nią kontaktu. Świat, który znała, przestał istnieć.

Fabuła jest misternie skonstruowana, pełna intryg i zwrotów akcji. Rue musi podjąć trudne decyzje i wybrać, po której stronie chce stanąć. Jej wewnętrzna walka i rozwijająca się więź ze światem natury sprawiają, że czytelnik z łatwością się z nią identyfikuje. Holly Black doskonale kreuje bohaterów i buduje napięcie, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury.

Jednym z wyróżniających elementów komiksu są ilustracje autorstwa Teda Naifeha. Są one genialnie dopracowane w każdym szczególe i oddają mroczny klimat powieści. Przyprawiają o ciarki i doskonale oddają istotę opowieści.

Jednak jednym z punktów, których można się doczepić, jest objętość komiksu. Fabuła mogłaby być bardziej rozwinięta, a niektóre wydarzenia kończą się zbyt szybko, pozostawiając pewien niedosyt. Jednak mimo tego, Krew wciąga czytelnika i nie pozwala mu oderwać się od historii.

Podsumowując, Mroczne sąsiedztwo. Krew to znakomite zakończenie trylogii, które zachwyci fanów Holly Black i miłośników powieści graficznych. Misterna fabuła, wciągający świat elfów i ludzi oraz genialne ilustracje tworzą niezapomniane doświadczenie czytelnicze. Pomimo pewnych niedociągnięć, książka zasługuje na uwagę i jest idealna na jesienne wieczory. Holly Black raz jeszcze udowadnia swoje mistrzostwo w tworzeniu mrocznych i intrygujących opowieści.

ZALETY

  • historia jest pełna intryg i zwrotów akcji, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury;
  • autorka doskonale kreuje mroczny i niebezpieczny świat, który fascynuje czytelnika;
  • książka porusza tematy takie jak odwaga, poświęcenie i próba połączenia dwóch różnych światów;
  • ilustracje Teda Naifeha są genialnie dopracowane i doskonale oddają mroczny klimat powieści;
  • Krew to znakomite zakończenie trylogii, które zaspokoi oczekiwania czytelników.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Mroczne sąsiedztwo
TOM: 3
AUTORZY: Holly Black, Ted Naifeh
TŁUMACZENIE: Stanisław Kroszczyński
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 128
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: komiks young adult
JĘZYK: polski
WIEK: 12+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to