Kiedy sięgam po debiuty kryminalne i thrillery, zawsze nurtuje mnie pytanie: co wyróżnia tę historię spośród innych? Jak zostanie skonstruowana intryga? Kim będą bohaterowie? Co mnie zaskoczy? Czy mogę liczyć na zwroty akcji? W przypadku nowości Okaleczone autorstwa Anny Kaczanowskiej, nie tylko zostałam zachwycona, ale jestem pewna, że nie będę jedyną osobą, która doceni tę historię.

W Okaleczonych autorka zaplata intrygującą fabułę, której główną oś stanowi śledztwo prokurator Hanny Osul w sprawie brutalnego morderstwa pięcioletniej dziewczynki. Hanna, sama będąca matką i mająca tragiczną historię utraty swojej córki, zostaje wciągnięta w tę sprawę, której tło ożywia bolesne wspomnienia.

Na pierwszy rzut oka, sprawa jawi się jako kolejne tragiczne wydarzenie, ale w miarę pogłębiania śledztwa Hanna odkrywa, że zbrodnia ta jest tylko częścią większej układanki. Zagłębiając się w detektywistyczną pracę, prokurator spotyka na swojej drodze szereg postaci, które ukrywają mroczne tajemnice. Wszystkie ślady prowadzą w różne kierunki, a każde odkrycie tylko pogłębia tajemnicę, która otacza to bestialskie morderstwo.

W miarę jak śledztwo postępuje, Hanna zmuszona jest zmierzyć się z własnymi demonami i przeszłością, która ciąży na jej ramionach. Jej determinacja i profesjonalizm napotykają przeszkody, ale nie ustępuje, dążąc do ujawnienia prawdy i doprowadzenia sprawiedliwości. W międzyczasie bohaterka musi również zmierzyć się z własnymi wątpliwościami, obawiając się, że to, co ją napędza, może ją zniszczyć.

W trakcie śledztwa Hanna odkrywa również, że morderstwo pięcioletniej dziewczynki to tylko jeden element w szerszym seryjnym mordzie. Znalezienie motywu i tożsamości seryjnego zabójcy staje się dla niej priorytetem, ale każdy kolejny krok otwiera drzwi do ciemności, które wydają się nie mieć końca.

Poprzez zakręcone ścieżki, zwroty akcji i zaskakujące odkrycia, Anna Kaczanowska tworzy wciągającą fabułę, która trzyma czytelnika w napięciu do ostatnich stron. Książka porusza trudne tematy, takie jak trauma, strata i okrucieństwo, rzucając pytania o naturę zła i granice, jakie ludzie są w stanie przekroczyć.

W miarę jak fabuła rozwija się, czytelnik zostaje uwikłany w labirynt podejrzeń, fałszywych tropów i emocji, które towarzyszą bohaterom w ich trudnej podróży. Okaleczone to opowieść, która skłania do refleksji nad kondycją ludzką, sprawiedliwością i siłą woli,

Okaleczone to solidny debiut Anny Kaczanowskiej na polskim rynku wydawniczym. Jej umiejętność tworzenia wciągającej i angażującej fabuły z pewnością przyciągnie uwagę czytelników, którzy szukają mocnych emocji i zagadkowych historii. Książka ta dostarcza intensywnych wrażeń, a równocześnie stawia ważne pytania o naturę zła, granice moralności i siłę ludzkiego charakteru.

Z całą pewnością mogę polecić ten tytuł każdemu miłośnikowi kryminałów i thrillerów, którzy poszukują wciągającej lektury, która wprawi ich w napięcie od pierwszej do ostatniej strony. Autorka udowadnia swoje umiejętności jako pisarka i zapowiada obiecującą karierę w literaturze kryminalnej.

ZALETY

  • skomplikowana fabuła pełna zwrotów akcji i zaskakujących odkryć trzyma czytelnika w napięciu;
  • opisy są dobitne i realistyczne, wzmacniając napięcie i emocje czytelnika;
  • główna bohaterka, prokurator Hanna Osul, jest dobrze wykreowaną postacią, a jej siła woli i determinacja wzbudzają podziw;
  • książka utrzymuje szybkie tempo, nie pozwalając czytelnikowi się nudzić;
  • porusza ważne tematy, takie jak trauma, strata i natura zła, stawiając pytania o granice moralnośc;
  • obiecujący debiut autorki, sugerujący jej potencjał na przyszłość.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Anna Kaczanowska
WYDAWNICTWO: Mova
LICZBA STRON: 328
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: kryminał, thriller,
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!


Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Księgarnia i wydawnictwo nie miały wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to