Gwiazdy i cienie to książka, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się od lektury. Marie Lu, dała się poznać jako autorka znakomitych powieści fantasy, jednakże tym razem postanowiła stworzyć thriller szpiegowski z elementami romansu dla młodzieży, i muszę przyznać, że świetnie jej to wyszło!

Początkowo obawiałam się, że ten tytuł będzie bardzo podobny do serii książek o Ruby Redfort, jadnakże wcale tak nie jest! Marie Lu udało się stworzyć niesamowitą historię, którą czyta się w mgnieniu oka.

Fabuła książki toczy się wokół Wintera Younga, młodego tancerza, który osiąga światową sławę. Jego kariera rośnie w zawrotnym tempie, a koncerty odbywają się na całym świecie. Jednak Winter zostaje wezwany do zupełnie innej roli – ma pomóc agencji Panacea w infiltracji gangu Eli Morrisona, znanego gangstera. W zamian za udział w prywatnym koncercie z udziałem Wintera, agencja liczy na zdobycie informacji od najbliższych współpracowników Morrisona.

Aby osiągnąć cel, Winter musi wykorzystać swoją sławę, spryt i urok osobisty. Jednak nie będzie sam – towarzyszyć mu będzie Sydney Cossette, młoda i temperamentna szpiegini z agencji Panacea. Sydney jest jedyną osobą, która wydaje się być odporna na urok Wintera. Mimo że na początku są jak ogień i woda, w miarę jak zbliżają się do siebie przez wspólną misję, muszą stawić czoła swoim różnicom i nauczyć się współpracować.

Najbardziej wciągającym aspektem tej książki są nie tylko szybkie tempo akcji, zaskakujące zwroty akcji i trzymające w napięciu sceny, ale również niesamowici bohaterowie. Winter i Sydney są bardzo dobrze wykreowanymi postaciami, które trudno nie polubić. Winter jest nie tylko utalentowanym tancerzem, ale także młodym człowiekiem, który musi radzić sobie z osobistymi problemami i traumą związaną z utratą brata. Sydney natomiast ma trudne doświadczenia z przeszłości, ale z czasem uczy się otwierać i zaufać Winterowi.

Relacja między Winterem a Sydney jest jednym z najmocniejszych elementów tej książki. Ich początkowe niechęci i konflikty stopniowo ewoluują w coś więcej. Ich wzajemna przyciągająca się siła sprawia, że trudno oderwać od książki wzrok. Czy pomimo różnic, które ich dzielą, zdołają znaleźć sposób na współpracę i przetrwać w trudnych warunkach?

Gwiazdy i cienie to nie tylko ekscytujący thriller szpiegowski, ale także pełna emocji historia miłości i odkrywania siebie. Marie Lu stworzyła naprawdę wciągającą i interesującą powieść, która trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej strony. Cieszę się, że miałem okazję przeczytać tę książkę i gorąco ją polecam.

Jedną z największych zalet tej książki są doskonale wykreowane postaci. Winter i Sydney są pełni głębi i różnorodnych cech, które sprawiają, że stają się nam bliscy. Ich rozwój i dynamika w relacji są bardzo dobrze przedstawione, a czytelnik może śledzić, jak się zmieniają i dojrzewają podczas wspólnej misji.

Kolejnym plusem tej powieści jest szybkie tempo akcji i trzymające w napięciu sceny. Akcja toczy się płynnie, a zaskakujące zwroty sprawiają, że trudno oderwać się od czytania. Książka dosłownie wciąga czytelnika i sprawia, że trzyma go w napięciu, pragnąc poznać dalsze losy bohaterów.

Dodatkowo, romantyczny wątek między Winterem a Sydney dodaje emocji i zagęszcza atmosferę powieści. Ich wzajemne przyciąganie i próby porozumienia się są dobrze przedstawione, tworząc silny element romansu, który przyciąga uwagę czytelnika.

Podsumowując, Gwiazdy i cienie to pełna emocji, wciągająca powieść, która doskonale łączy w sobie elementy szpiegowskiego thrillera, akcji i romansu. Marie Lu stworzyła świetną opowieść o bohaterach, których trudno nie polubić, i o ich pełnych przygód misji. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto szuka wciągającej lektury z niezwykłymi postaciami i dynamiczną fabułą.

ZALETY

  • szybkie tempo akcji, które trzyma czytelnika w napięciu;
  • wciągające i zaskakujące zwroty akcji;
  • doskonale wykreowane postacie;
  • silny wątek romantyczny, który dodaje emocji i zagęszcza atmosferę powieści;
  • świetne połączenie szpiegowskiego thrillera, akcji i romansu;
  • interesujące tło fabularne związane z misją infiltracji gangu;
  • przenikliwe opisy emocji i konfliktów bohaterów;
  • ciekawe spojrzenie na świat show-biznesu i szpiegostwa;
  • wciągające sceny taneczne i muzyczne, które dodają dynamiki powieści;
  • satysfakcjonujące zakończenie, które zostawia miejsce na kontynuację.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Marie Lu
TŁUMACZENIE: Zuzanna Byczek
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 352
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: fantasy Young Adult
JĘZYK: polski
WIEK: 13+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to