Mówi się, że „ciekawość to pierwszy stopień do piekła”, jednakże gdyby nie ta ciekawość, to przypuszczam, że ludzkość utknęłaby w jakichś prehistorycznych czasach. Ba! Wszelkie odkrycia czy rozwój techonologiczny nie byłby możliwy, dlatego uważam, że bycie ciekawym (nie ciekawskim), to jedna z tych cech, które każdy pownien w sobie pielęgnować, a dziecko, szczególnie powinno być zachęcane do poznawania i odkrywania. Z Jak smakuje czekolada na Evereście? na pewno będzie to możliwe!

Jest to kolejna już książka, która ukazała się w cyklu Chcę wiedzieć i tym razem od pierwszych już od pierwszych stron buduje podróżnicze napięcie. Czytanie tej książki śmiało można uznać za niezwykłą ekspedycję życia!

Wszystko rozpoczyna się od spakowania najpotrzebniejszych rzeczy oraz poznania najważniejszych surviwalowch zasad dotyczących pożywienia czy spotkań z niebezpiecznymi zwierzętami. W między czasie poznasz kilka niesamowitych osób, które dokonały czegoś niezwykłego i gdy wszystko będzie gotowe, to w zasadzie można ruszać w drogę!

Dzięki tej książce dowiesz się jakie jest najgorętsze miejsce na świecie, gdzie znajduje się najdłuższa rzeka oraz jakie miejsce uznawane jest za najciemniejsze. Ale to nie wszystko! Będziesz miał okazję odwiedzić Grenlandię, a także stanąć na szczycie najwyższej góry świata, czyli na Evereście. Prosto z Nepalu, zanurkujemy w głąb Rowu Mariańskiego, oraz odwiedzisz jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na świcie, czyli dżunglę amazońską.

Przy okazji zmiany kontynentu, wpadniemy do Catatumbo, które jest najbardziej naelektryzowanym miejscem na świecie. Przed Tobą jeszcze Australia, w której możesz doświadczyć najbardziej surowych warunków do życia. Kolejnym niezwykłym miejscem na mapie, jest Wyspa Zawadowskiego, uznawana za najbardziej śmierdzące miejsce na globie. Przed Tobą jeszcze Antarktyda, czyli najzimniejszy kontynent, a ostatnie miejsce znajduje się poza Ziemią! Jest to Mars! Przyznaj, że tego się nie spodziewałeś! 😀

Oprócz powyższych niesamowitych miejsc, jakie znajdują się na naszej planecie, ta książka jest niezwykła z jeszcze jednego powodu! Gwarantuje możliwość odkrywania i doświadczania tego, o czym się czyta wszystkimi zmysłami! Są tam odniesienia do tego, co możesz czuć w tych różnych, często ekstremalnych warunkach. Opisy są bardzo obrazowe i z łatwością jesteśmy sobie wyobrazić to, o czym pisze autorka!

Jak smakuje czekolada na Evereście? to naprawdę rewelacyjna książka, która zrobi wrażenie na dużych i małych. Co więcej, czytelnik dowie się wielu fascynujących ciekawostek oraz nabierze ochoty na własne podróże 🙂

ZALETY

  • zapoznaje czytelnika z najróżniejszymi miejscami na świecie, które są jedyne w swoim rodzaju;
  • duży i wygodny format książki;
  • poszerza wiedzę o świecie;
  • rozbudza pasję odkrywania;
  • pomaga w przygotowaniu dzieci do podróży;
  • piękne ilustracje, które idealnie dopełniają treść;

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: 
Chcę wiedzieć
AUTORKA: Leisa Stewart-Sharpe
ILUSTRACJE: Aaron Cushley
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: edukacyjne, historia,
JĘZYK: polski
WIEK: 3 – 7 lat
CENA: ~ 22 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tej recenzji.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to