W świecie, gdzie światło miejskich neonów kontrastuje z urokiem wiejskiej spokojności, Kinga Stojek zabiera Cię w podróż przez strony swojej powieści pt. I love you, Cherry!. To książka, która wciąga od pierwszych chwil, ukazując nie tylko kontrast między życiem w blichtrze a ciszą natury, ale także przypominając nam, że nieznane przeszłością może prowadzić do niezwykłych odkryć.

W tym literackim pejzażu rozgrywają się wydarzenia, które poruszają nie tylko główną bohaterkę, ale i nas, czytelników, zachęcając do refleksji nad własnymi drogami życia.

Florence prowadzi beztroskie i imprezowe życie w Londynie. Jej codzienne zajęcia to imprezy, spotkania z chłopakiem i plotkowanie z przyjaciółkami. Jednak niespodziewanie rodzice decydują się wysłać ją na wieś, aby uporządkowała posiadłość swojej zmarłej babci. To wydaje się być sporym wyzwaniem, szczególnie dla Florence, która przyzwyczajona jest do miejskiego zamieszania.

W miarę spędzania czasu na wiejskiej posiadłości, Florence odkrywa, że to miejsce ma potencjał do zmiany jej życia. To tutaj, oddalona od miejskiego zgiełku, zaczyna patrzeć na siebie i swoje wybory z innej perspektywy. Jednak niespodziewane wydarzenie stawia ją w obliczu zagadkowego Koreańczyka o imieniu Joon, który wynajmuje jeden z domków letniskowych. Kobieta ma zakaz rozmawiania z nim oraz nie może zobaczyć jego twarzy. Początkowo zasady te są przekraczane, a Florence odkrywa, że Joon ma swoje powody do ukrywania się.

Między Florencją a Joona rodzi się niezwykła więź. Ich relacja rozwija się w fascynujący sposób, angażując czytelnika w ich emocje i przygody. Joon okazuje się być wsparciem dla Florence, pomagając jej zrozumieć własne życie oraz ukierunkować przyszłość. Jednak ich przyjaźń ma określony termin ważności, co stawia ich przed trudnymi decyzjami.

I love you, Cherry! posiada wiele walorów, które wciągają czytelnika w fascynujący świat opowieści. Przede wszystkim, unikalna i intrygująca fabuła pełna tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji jest jednym z głównych atutów. Autorka umiejętnie łączy elementy miłosnej opowieści z wątkami kryminalnymi oraz rodzinymi tajemnicami, tworząc zróżnicowany i dynamiczny przebieg wydarzeń.

Postaci w książce są głębokie i autentyczne, pełne wewnętrznych konfliktów i rozwoju. Florence, jako główna bohaterka, przechodzi wiarygodną metamorfozę od niedojrzałej i beztroskiej dziewczyny do odważnej i silnej kobiety, co sprawia, że czytelnicy mogą się z nią utożsamić i emocjonalnie zaangażować w jej losy. Relacja między Florencją a Joona buduje się stopniowo i realistycznie, tworząc piękną opowieść o przyjaźni i odwadze.

Dodatkowo, książka porusza uniwersalne tematy, takie jak toksyczne relacje, strach przed zmianą czy potrzeba akceptacji, co czyni ją nie tylko rozrywką, ale także źródłem refleksji dla czytelników. Humor, który przewija się przez całą opowieść, niweluje ciężar tych trudnych tematów, tworząc lekką i przyjemną atmosferę.

Warto również podkreślić, że I love you, Cherry! oferuje czytelnikom nie tylko romantyczne emocje, ale także elementy napięcia i zaskoczenia. Autorka umiejętnie buduje napięcie poprzez wprowadzanie tajemniczych aspektów fabuły, co sprawia, że lektura jest niezwykle intrygująca i trzyma wciągniętym przez cały czas.

Podsumowując, książka ta zachwyca swoją ciekawą fabułą, głębokimi postaciami, uniwersalnymi tematami oraz umiejętnością łączenia różnych tonów – od emocji do humoru. To idealna propozycja dla każdego, kto szuka zarówno rozrywki, jak i inspiracji do przemyśleń.

ZALETY

  • intrygująca historia pełna tajemnic i zwrotów akcji;
  • realistyczne bohaterowie z własnymi wadami i zaletami;
  • poruszające tematy, takie jak toksyczne relacje, zmiana i akceptacja;
  • łączenie miłości, tajemnic, przyjaźni i odwagi;
  • przyjemny, zrozumiały język oraz subtelny humor;
  • elementy kryminalne i zwroty akcji utrzymujące zainteresowanie;
  • tworzenie pozytywnej, ciepłej atmosfery;
  • tematy dotykające każdego czytelnika w różnych aspektach;
  • świadectwo przemiany i rozwoju Florence;
  • zachęta do odwagi w zmianie życia i budowaniu relacji.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Kinga Stojek
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 256
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: obyczajwa, YA, obyczaj YA
JĘZYK: polski
WIEK: 16+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to