Ostatnio miałam przyjemność zanurzyć się w nowości od Pauliny Świst, pt. Occulta. To dla mnie pierwsze spotkanie z piórem tej utalentowanej autorki, które obiecuje być zarówno pasjonujące, jak i wciągające. B

ez wnikania w zbyt wiele szczegółów fabularnych, pozwól mi podzielić się moimi wrażeniami z tej literackiej podróży, gdzie tajemnica splata się z emocjami, a Świst doskonale łączy wątki kryminalne z głębokimi relacjami międzyludzkimi.

Czy Occulta spełniła moje oczekiwania? Zapraszam do lektury, aby odkryć odpowiedź na to pytanie.

Fabuła koncentruje się wokół trójki głównych bohaterów: Anki, Artura i Szczepana, którzy próbują odbudować swoje życie po aresztowaniu Anioła – postaci centralnej z poprzedniej części. Trójka ta wyrusza w podróż po Polsce, prezentując odczyty na temat seryjnych morderców.

Akcja książki przemieszcza się do Trójmiasta, kiedy Anka otrzymuje informację o tajemniczym jachcie o nazwie „Occulta”, gdzie odbywają się orgie z udziałem wpływowych osób. Postać Anki, będąca dziennikarką, nie potrafi odmówić szansie na odkrycie sensacyjnych informacji, co popycha ją w kierunku tej niewątpliwie pikantnej historii.

W międzyczasie zaczynają znów ginąć ludzie, a sytuacja komplikuje się, gdy ofiara morderstwa bardzo przypomina Ankę. Napięcie w powietrzu rośnie, a bohaterowie muszą zmierzyć się z nowym zagrożeniem, które znów stawia ich życie na ostrzu noża.

Occulta to pełna pasji i intrygująca powieść, która zasługuje na uznanie z wielu powodów. Przede wszystkim, autorka potrafi zaskoczyć czytelnika nietuzinkowym połączeniem kryminalnej intrygi z dynamicznymi relacjami międzyludzkimi. Jej styl pisarski, pełen energii, sarkazmu i humoru, sprawia, że książka jest niezwykle płynna w czytaniu, a dialogi między bohaterami są ognistym elementem, który sam się przewija przez całą narrację.

Książka wyróżnia się także świetnie opracowanymi postaciami. Bohaterowie są silni, charakterni, a jednocześnie autentyczni, z ludzkimi lękami i wątpliwościami, co sprawia, że czytelnik łatwo się z nimi identyfikuje. Zestawienie elementów kryminalnych z rozbudowanymi relacjami międzyludzkimi tworzy kompleksową i fascynującą historię.

Fabuła zaskakuje brawurowo poprowadzonym wątkiem kryminalnym, w którym autorce udaje się utrzymać czytelnika w napięciu od pierwszych stron do samego końca. Mieszanka napięcia, zagadek i zwrotów akcji sprawia, że lektura jest dynamiczna i trzymająca w ryzach emocji.

Dodatkowo, Świst umiejętnie eksploruje trudne wybory i napięcia emocjonalne, które pojawiają się między bohaterami, tworząc fascynujący trójkąt miłosny. To nie tylko kryminał, ale także opowieść o ludzkich uczuciach i dylematach.

Wreszcie, autorka doskonale balansuje elementy kryminalne z psychologicznymi, oferując czytelnikowi zarówno dawkę emocji, jak i głębsze zrozumienie psychologii postaci. Occulta to nie tylko czytadło dla miłośników kryminałów, ale także dla tych, którzy cenią bogate charaktery i nieoczywiste relacje. To pozycja, która nie tylko trzyma w napięciu, ale również długo pozostaje w pamięci czytelnika po zakończeniu lektury.

Osobiście było to dla mnie pierwsze spotkanie z książkami autorki i zdecydowanie nie ostatnie. Bardzo polecam!

ZALETY

  • wciąga czytelnika dzięki zaskakującym zwrotom akcji i pełnej napięcia fabule;
  • autorka doskonale operuje językiem, tworząc dialogi pełne sarkazmu, humoru i energii, co sprawia, że książka czyta się płynnie;
  • bohaterowie są silni, autentyczni, a ich rozbudowane charaktery łatwo wchodzą w interakcje z czytelnikiem;
  • autorce udaje się zręcznie połączyć elementy kryminalne z głębszymi relacjami międzyludzkimi, co czyni powieść bardziej kompleksową;
  • książka nie tylko trzyma w napięciu za sprawą zagadek kryminalnych, ale również eksploruje trudne emocje i relacje między bohaterami;
  • autorka umiejętnie balansuje elementy psychologiczne z kryminałem, dostarczając czytelnikowi zarówno emocji, jak i zrozumienia psychologii postaci;
  • książka nie tylko trzyma w napięciu, ale także pozostaje w pamięci czytelnika po zakończeniu lektury.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Incognito
AUTORKA: Paulina Świst
WYDAWNICTWO: Muza
LICZBA STRON: 320
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: kryminał
JĘZYK: polski
WIEK: 14+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Księgarnia i wydawnictwo nie miały wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to