Ta nowość, która wyszła spod pióra Agnieszki Jeż, zabierze Cię do świata pełnego tajemnic, intryg i niespodzianek. Szaniec okazał się być moim pierwszym przeczytanym kryminałem roku 2024.

Aby nie zdradzać Ci za dużo fabuły, powiem tylko tyle, że to opowieść, która zawiera w sobie moc inteligentnej intrygi, wyrazistych postaci i głębokich refleksji nad ludzką naturą, nie pozostawiając na dłużej spokoju czytelnikowi. Przeniesiesz się do malowniczego regionu Warmii i Mazur, gdzie burza emocji zbliża się nie tylko na niebie, lecz także w sercach bohaterów.

Gotów na kryminalną przygodę, która przyniesie Ci mnóstwo napięcia i wciągających zagadek? To właśnie czeka na Ciebie między stronami tej wyjątkowej książki!

Ta kryminalna opowieść osadzona jest w malowniczym regionie Warmii i Mazur, gdzie tajemnice i emocje niespodziewanie burzą spokój bohaterów.

Akcja rozgrywa się w ekskluzywnym hotelu Szaniec, gdzie grupa tajemniczych gości bierze udział w programie survivalowym. Sytuacja zmienia się radykalnie, gdy jeden z uczestników, szanowany ksiądz, zostaje znaleziony martwy. Sierżant Wiera Jezierska i komisarz Janusz Kosoń próbują rozwikłać tę zagadkę. Śledztwo jednak odsłania sekrety, które prowadzą do zaskakujących wniosków.

Szaniec czytało się bardzo przyjemnie i ten tytuł posiada wiele zalet. Przede wszystkim, inteligentna intryga prowadzona przez autorkę sprawia, że czytelnik od pierwszych stron zostaje wciągnięty w głęboką i pełną zagadek historię. Postacie, takie jak sierżant Wiera Jezierska czy komisarz Janusz Kosoń, są nie tylko dobrze wykreowanymi postaciami, ale również nadają głębi i autentyczności tej opowieści.

Ponadto, książka porusza szereg trudnych tematów społecznych i moralnych, takich jak hipokryzja społeczna czy kwestie związane z instytucją kościoła, co nadaje jej dodatkowej wartości. Malowniczy region Warmii i Mazur, gdzie osadzona jest fabuła, dodaje książce specyficznego klimatu i autentycznego realizmu.

Język autorki jest nasycony i bogaty, co sprawia, że czytanie staje się nie tylko angażujące, ale również estetyczne. Pomimo tematyki kryminalnej, powieść unika nadmiernej brutalności, skupiając się na budowaniu napięcia przez zagadki i głębokie emocje postaci. Dodatkowo, Szaniec to nie tylko historia kryminalna, lecz także refleksja nad ludzką naturą, moralnością i społeczeństwem, co nadaje jej głębokości i autentyczności.

Muszę przyznać, że Szaniec okazał się niezwykle fascynująca i poruszającą powieścią kryminalna, która wciąga od pierwszych stron i trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Autorka mistrzowsko konstruuje intrygę, tworząc inteligentną historię pełną zagadek, które stopniowo się rozwijają.

Książka nie tylko skupia się na aspektach kryminalnych, ale także stawia trudne pytania dotyczące moralności, hipokryzji społecznej i odpowiedzialności za krzywdę. Malowniczy opis Warmii i Mazur dodaje powieści specyficznego klimatu i realistycznego uroku. Język autorki jest nasycony i bogaty, co sprawia, że czytanie jest nie tylko angażujące, ale również estetyczne.

Szaniec to nie tylko kryminalna historia, to także mądra analiza ludzkich natur, która wstrząsa i prowokuje do refleksji na wielu poziomach. To lektura, która porusza, angażuje i pozostaje w pamięci długo po jej przeczytaniu. To zdecydowanie książka, która warto polecić miłośnikom głębokich psychologicznych kryminałów oraz tych, którzy szukają niebanalnej i wciągającej lektury.

ZALETY

  • zagadkowa fabuła, która wciąga od pierwszych stron;
  • sierżant Wiera Jezierska i komisarz Janusz Kosoń dodają głębi opowieści;
  • stawia pytania o moralność i hipokryzję społeczną;
  • opis Warmii i Mazur dodaje specyficznego i lekko tajemniczego uroku;
  • nasycony i estetyczny styl pisania autorki;
  • skupia się na zagadkach i emocjach postaci;
  • mądra refleksja, która wstrząsa i prowokuje do myślenia;
  • pozostaje w pamięci na długo po przeczytaniu.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Agnieszka Jeż
WYDAWNICTWO: Kobiece
LICZBA STRON: 384
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: kryminał
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Księgarnia i wydawnictwo nie miały wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to