Jeśli jesteś fanem/fanką takich seriali jak Bridgertonowie, Gilded Age czy Łowczynie, to książka Davenportowie autorstwa Krystal Marquis jest dokładnie tym, na co czekał_ś!

To literacka perełka, która nie tylko zachwyci entuzjastów tych produkcji, ale także przeniesie Cię w świat, gdzie blichtr, miłość, intrygi oraz walka o prawa obywatelskie łączą się w niezapomniany sposób. Bez zdradzania fabuły, mogę powiedzieć, że ta książka to podróż przez świat napięć społecznych, pełna intryg oraz niesamowitych bohaterek!

Czytaj dalej aby dowiedzieć się więcej o tym pierwszym tomie serii Davenportowie od wydawnictwa Jaguar!

Davenportowie to barwna opowieść o czterech niezwykłych kobietach z czarnej arystokracji w Ameryce w okresie Gilded Age. Książka przedstawia losy członkiń rodziny Davenportów: Olivii i Helen, jej służącej Amy-Rose i ich przyjaciółki Ruby, które w różny sposób stawiają czoła wyzwaniom, jakie stawia przed nimi społeczeństwo i ich własne ambicje.

Olivia, starsza z sióstr, wplata się w konflikt pomiędzy własnymi aspiracjami a oczekiwaniami rodziny. Jej pragnienie ślubu z odpowiednim kandydatem komplikuje się, gdy poznaje charyzmatycznego aktywistę walczącego o prawa obywatelskie. Helen, z kolei, nie chce podporządkowywać się konwencjom społecznym. Marzy o karierze w branży samochodowej, co w tamtych czasach było niezwykle niekonwencjonalne, zwłaszcza dla kobiety. Jej determinacja i walka o zmiany w rodzinnej firmie wprowadzają nowy wymiar w narracji.

Amy-Rose, służąca dziewcząt, ma marzenia niezgodne z jej miejscem w hierarchii społecznej. Jej uczucia do dziedzica rodziny stawiają ją w trudnym położeniu, gdzie musi zmierzyć się z bariery społeczne i oczekiwania otoczenia. Wreszcie Ruby, przyjaciółka Olivii, desperacko próbuje zdobyć serce jednego z braci Davenportów, równocześnie walcząc o ratowanie swojej własnej rodziny przed upadkiem.

Ta książka wyróżnia się nie tylko wspaniale rozpiszaną fabułą, ale także szeregiem intrygujących zalet. Przede wszystkim, daje świeże spojrzenie na epokę Gilded Age, ukazując życie czarnej arystokracji w kontekście społecznym, który rzadko pojawia się w literaturze. To unikalna okazja dla czytelników, by zanurzyć się w świat emocji, marzeń i trudności bohaterek, które równocześnie odpowiadają na wyzwania społeczne tamtych czasów.

Książka wyróżnia się również bogactwem postaci i ich złożonych relacji. Marquis mistrzowsko wyplata historie czterech kobiet, ujawniając ich różnorodne aspiracje, konflikty, marzenia oraz walkę o swoje miejsce w społeczeństwie. To nie tylko opowieść o miłości i marzeniach, lecz także o buncie przeciwko konwencjom społecznym oraz dążeniu do równości.

Dodatkowo, książka wzbogacona jest tłem historycznym, które sprawia, że czytelnik odkrywa nie tylko losy bohaterek, lecz także wchodzi w świat tamtych czasów, rozumiejąc realia życia w Gilded Age Chicago. To literackie doświadczenie, które łączy emocje z głębszym przekazem społecznym, poruszając czytelnika do refleksji nad nierównościami, walką o prawa obywatelskie oraz zmianami społecznymi.

W tym miejscu nie mogę także nie wspomnieć o przepięknych barwionych brzegach, które dodają książce efektu „WOW”.

Davenportowie to porywająca opowieść o czterech niezwykłych kobietacho. W świecie blichtru, tajemnic i napięć rasowych, główne bohaterki – Olivia, Helen, Amy-Rose i Ruby – walczą o swoje marzenia, miłość i miejsce w społeczeństwie, które z całą siłą wyznaczało normy i oczekiwania.

Książka wspaniale oddaje bogactwo emocji i złożoność relacji między postaciami, ukazując różnorodne drogi życiowe każdej z kobiet. Od marzeń o idealnym małżeństwie, przez walkę o własne ambicje po tęsknotę za miłością, autorka mistrzowsko splata te wątki, tworząc pełen emocji i głębi obraz epoki.

Dodatkowo, Davenportowie przynosi świeże spojrzenie na życie czarnej arystokracji w tamtych czasach, prezentując nie tylko blask tamtych czasów, ale także mroczne strony społecznych nierówności i walki o prawa obywatelskie.

To książka, która nie tylko ma wspaniale rozpisana fabułą, ale także prowokuje do refleksji nad społecznymi realiami tamtych czasów i uniwersalnymi problemami, z którymi zmagały się bohaterki. Davenportowie to emocjonalna, inspirująca i przejmująca opowieść, która porusza serca czytelników, zostawiając w nich ślad na długo po zakończeniu lektury.

ZALETY

  • fascynujące, zróżnicowane postacie, przedstawiające bogactwo emocji i relacji;
  • świetnie oddany kontekst historyczny epoki Gilded Age, ukazujący tło społeczne i kulturowe tamtych czasów;
  • porywająca fabuła, wciągająca czytelnika od pierwszej strony;
  • unikalne spojrzenie na życie czarnej arystokracji, prezentujące zarówno blask, jak i mroczne strony tamtych czasów;
  • poruszający przekaz o miłości, marzeniach, walce o równość i zmianach społecznych.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Davenportowie
TOM: 1
AUTORKA: Krystal Marquis
TŁUMACZENIE: Zuzanna Byczek
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 400
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: romans historyczny YA
JĘZYK: polski
WIEK: 16+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to