W moim domu od zawsze były psy i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie żeby ich kiedykolwiek zabrakło. Wychowywałam się z długowłosym owczarkiem szkockim, zwanym inaczej collie. Możesz kojarzyć tego psiaka z filmu Lessie! 😀 Byliśmy nierozłączni i Pako (bo tak miał na imię mój pies) opiekował się mną. Później, dołączyła do nas mała pinczerka Dżana, a gdy ich zabrakło w naszym domu, pojawił się uroczy bokser Baster. Teraz mamy kolejnego boksera – Spartakusa (widać, że w moim domu są fani starożytności :D) i kotkę Kinię.

Jak widzisz, psy są nieodłącznym elementem mojego rodzinnego domu i mam nadzieję, że w przyszłości, gdy będziemy mieli dom również jakiś psiak z nami zamieszka. Ale brzegu, bo za dużo rozpisałam się na samym początku, a dziś miała być krótka recenzja książki 😀

Psy, pieski i psiaki to pozycja, w której znajdziesz 8 krótkich opowieści, których głównymi bohaterami są psy. Autor rozpoczyna od krótkiego wstępu-historyjki, w którym opisuje pierwsze spotkanie psa z człowiek, które miało miejsce wiele tysięcy lat temu. Dalej, znajdziesz już rozdziały, które opisują najróżniejsze przygody czworonogów.

Mały czytelnik będzie miał okazję dowiedzieć się jak próbowano skłonić dwa psy do przyniesienia przepisu na sucharki dla wojska oraz jak jeden jamnik ponownie zaczął cieszyć się życiem po tym, gdy ponownie mógł się poruszać. Autor opisał nawet historię psów, które pomagały wyprowadzić ludzi z płonących wież World Trade Center podczas zamachu terrorystycznego w Nowym Jorku. Co więcej, czytelnik dowie się również dlaczego Królowa Elżbieta tak bardzo upodobała sobie corgi oraz dlaczego bernardyny pomagają ludziom w górach. Być może mali czytelnicy będą zaskoczeni faktem, że niektóre pieski odbywały dalekie podróże w kosmos, a inne były prawdziwymi gwiazdami kina.

Wszystkie te opowieści są bardzo ciepłe i przyjemnie się je czyta. Widać, że autorowi zależało na tym aby przedstawić w nich wiele ciekawostek oraz pokazać, że psy są prawdziwymi przyjaciółmi człowieka. Niektóre historie mogą wydawać się smutne, jednakże mają pozytywne zakończenie.

Psy, pieski psiaki to książka, która przypadnie do gustu wszystkim fanom czworonogów. Jej lektura może okazać się idealna jako wieczorne opowiastki dla dzieci. Miłosz uwielbia ją oglądać, a nawet zdarza się mu wysłuchać całej historyjki do końca. Od siebie, śmiało możemy polecić ten tytuł 🙂

ZALETY

  • piękne i kolorowe ilustracje,
  • nie za długie historyjki, które idealne nadadzą się jako opowieści na dobranoc,
  • bohaterem każdej opowieści jest pies lub psy innej rasy,
  • książka przedstawia odpowiedzialne zachowania właścicieli psów,
  • dziecko ma możliwość dowiedzieć się, że psy pomagają ratować ludzi z opresji.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR:  Marcin Przewoźniak
ILUSTRACJE: Maja Barska
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: dla dzieci
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA: ~ 18 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to