Miłosz, oficjalnie rozpoczyna swoją fascynację okienkami. Muszę przyznać, że nie mogłam się doczekać tego etapu, bo sama lubię takie książki, dlatego też bardzo się cieszę, że do naszej biblioteczki dołączyły dwie harpekidsowe nowości z serii Książki z otwieranymi okienkami.

W dzisiejszym wpisie, krótko przedstawię Ci dwie książki, które się niedawno ukazały. Mój wybór padł na 4 pory roku, gdzie bohatermi jest Masza i jej przyjaciele oraz 100 słów na co dzień, gdzie mały czytelnik razem z Bingiem będzie poznawał słówka z otaczającego go świata.

ZALETY KSIĄŻEK

  • spory, ale wygodny format,
  • kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami,
  • znani i lubiani bohaterowie,
  • cała masa okienek do otwierania,
  • 100 słów na co dzień stawia na poznanie dziecka z nowym słownictwem,
  • 4 pory roku w zabawny sposób przedstawiają jak zmieniają się pory roku i jakie czynności się wykonuje w poszczególnym czasie.

100 słów na co dzień

Miłosz nadal uwielbia króliczka Binga, dlatego też zaczynam od tego tytułu, ponieważ siłą rzeczy jest on najczęściej u nas wałkowany. 100 słów na co dzień składa się z 6 rozkładówek, z których każda poświęcona jest innemu miejscu.

Zaczyna się od domu, gdzie mały czytelnik towarzyszy Bingowi i ma okazję poznać słówka związane z salonem. Dalej, mamy kuchnię i tam oprócz znajdziemy wiele ciekawych przedmiotów takich jak np. wałek, blender, minutnik czy lodówka. Następnie, Bing, Flop i Sula spędzają czas w ogrodzie gdzie mają okazje zaglądnąć do szopy oraz spotkać najróżniejsze zwierzątka. Na kolejnej rozkładówce, ponownie zostajemy na dowrze, ale tym razem, mały czytelnik będzie mógł poznać kilka słówek takich jak: znak drogowy, słupek czy latawiec. Dalej, Bing, Sula oraz mały Charlie spędzają czas w przedszkolu, a ostatnia rozkładówka poświęcona jest łazience i sypialni.

W tej książce nie ma żadnego dłuższe tekstu, ponieważ skupia się ona w głównej mierze na przedstawieniu słów związanych w najbliższym otoczeniu dziecka. Największą jednak aktrakcją tej książki są okienka, których jest około 20 i Miłek ma ogromną frajdę z ich otwierania i sprawdzania co kryje się w środku.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Bing
CYKL: Książka z otwieranymi okienkami
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: okienkowe
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA:  ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

4 pory roku

4 pory roku to zdecydowanie inna książka niż ta wcześniejsza. Przede wszystkim, mamy tam więcej tekstu, z którego czytelnik może wejść w świat Maszy i Niedźwiedzia, a także znajduje się w niej zdecydowanie więcej okienek, które są naprawdę dobrze ukryte i mają różne wielkości.

Jeśli chodzi o teksty znajdujące się w książce, to nie tworzą one jednej spójnej historii, dlatego też bez obaw można losowo otwierać tą książkę i cieszyć się odkrywaniem okienek. Tekst jest prosty, wprowadza w konkretną porę roku i ma za zadanie zachęcić czytelnika do poszukiwania ukrytych na rozkładówce okienek.

Jeśli chodzi o ilustracje, to początkowo wydają się one bardzo proste i bez wielu szczegółów, ale jest to celowy zabieg, ponieważ wszystkie najciekawsze rzeczy i postaci trzeba najpierwz znaleźć! 😀 Jest to gwarancja dobrej zabawy na dłuższy czas! 😀

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Masza i Niedźwiedź
CYKL:
Książka z otwieranymi okienkami
WYDAWNICTWO:
Harper Collins
LICZBA STRON: 
10
ROK WYDANIA: 
2021
KATEGORIA: okienkowe
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA:  ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to