Czy znasz już serię książek dla dzieci zatytułowaną Przygody z nauką? Jeśli nie, to koniecznie powinieneś ją poznać! To seria nowoczesnych, kreatywnych i edukacyjnych książek dla najmłodszych czytelników, które sprawią, że nauka stanie się dla Twoich dzieci czymś fascynującym i niesamowicie ciekawym. Już teraz na rynku pojawiły się dwie najnowsze części, które z pewnością przypadną do gustu Twoim pociechom.

Każda z książek zawiera 10 prostych, ale ciekawych doświadczeń z użyciem powszechnych składników. To wspaniała okazja, by wspólnie spędzić czas i odkrywać podstawowe prawa nauki. W przyjazny i zrozumiały sposób dzieci dowiedzą się, dlaczego pewne zjawiska zachodzą, a jakie są ich konsekwencje. Dzięki temu nauka stanie się dla dziecka fascynującą przygodą, a rodzice będą mieli okazję do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem w kreatywny i edukacyjny sposób.

Muszę przyznać, że cała nasza rodzina jest zachwycona tymi tytułami. Szef oczywiście najbardziej i często chce robić wspólnie „iksperymenty” 😀 Na jego szczęście w naszej domowej biblioteczce mamy sporo tytułów wchodzących w skład tej serii, ale jeszcze nie skompletowaliśmy wszystkich. Dotychczas dzięki Przygodom z nauką możemy przeprowadzić eksperymenty z:

Na blogu zrecenzowałam juz 8 książk z tej serii, więc jeśli chciałbyś się z nimi zapoznać, wystarczy, że klikniesz w poniższy przycisk 🙂

ZALETY KSIĄŻEK

  • zawierają proste i ciekawe eksperymenty, dostosowane do wieku dziecka;
  • dzięki książkom nauka staje się dla dziecka fascynującą przygodą;
  • książki zachęcają do samodzielnego (choć głównie wspólnego) eksperymentowania i wyciągania wniosków;
  • treści w książkach są stworzone i konsultowane przez ekspertów;
  • ilustracje są proste i łączą się z realnymi zdjęciami;
  • książki są napisane w sposób przyjazny i zrozumiały dla dzieci;
  • eksperymenty wymagają zwykłych i łatwo dostępnych składników;
  • książki są świetnym narzędziem do spędzania czasu z dzieckiem w kreatywny i edukacyjny sposób;
  • książki są idealnym sposobem na rozwijanie zainteresowań dziecka nauką.

Mydło. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Na pierwszy ogień idzie Mydło. Przy okazji tej książki młodzi czytelnicy mają okazję poznać tajniki mydlanej zabawy. Cała przygoda jak zwykle jednak zaczyna się od bardzo krótkiego przybliżenia tytułowego „bohatera” dzieciom, tak aby wiedziały z czym mają do czynienia.

Autorzy książki zachęcają do wykorzystania mydła i wody w zabawach, które nie tylko dostarczą dzieciom radości, ale również pozwolą na poznanie ciekawych faktów naukowych. Dzięki eksperymentom opisanym w książce, dzieci dowiedzą się m.in. dlaczego bańki unoszą się w powietrzu, czym jest piana czy jak zrobić mydło w żelu.

Warto dodać, że ilustracje w Mydle są wykonane w sposób przystępny dla dzieci, co pozwala na jeszcze lepsze zrozumienie opisywanych eksperymentów. Rysunki są proste i jednocześnie kolorowe, co z pewnością przyciągnie uwagę młodszych czytelników. Co ciekawe, ilustracje połączono z realnymi zdjęciami, co daje dziecku możliwość zobaczenia, jak dany eksperyment wygląda w rzeczywistości.

Taki sposób przedstawienia materiału pozwala dzieciom na jeszcze lepsze zrozumienie opisanych doświadczeń i zmotywuje je do przeprowadzania ich samodzielnie. Ilustracje stanowią więc idealne uzupełnienie dla opisów eksperymentów, co z pewnością przyczyni się do jeszcze większej przyjemności z czytania książki i eksperymentowania w domu.

Na sam koniec tylko dodam, że wszystkie eksperymenty w książce w tej książce są proste i łatwe do przeprowadzenia, a składniki potrzebne do ich wykonania bez trudu każdy może znaleźć w swoim domu.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Przygody z nauką
AUTORZY: Cécile Jugla, Jack Guichard
ILUSTRACJE: Laurent Simon
TŁUMACZENIE:  Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: nauka, ciekawostki, eksperymenty
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA:  ~ 15 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Piasek. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

W Piasku również znajdziemy dziesięć prostych doświadczeń, w których do zabaw wykorzystujemy tytułowy… piasek. Dzieci będą mogły lepić zamki, przesypywać ziarenka czy napełniać pełne już szklanki, a jednocześnie poznać podstawy naukowe związane z tymi zabawami.

Książka ta będzie idealną pozycją dla każdego dziecka, które uwielbia spędzać czas na plaży lub w piaskownicy. Dzięki niej poznamy tajniki piaskowych zabaw i dowiemy się, jak wiele można z nich wynieść.

Wszystkie eksperymenty są proste i łatwe do wykonania, a składniki potrzebne do ich przeprowadzenia można znaleźć w domu, piaskownicy lub na… plaży! 😀 Sami niedługo wybieramy się nad Bałtyk i już wiemy, że Piasek na pewno pojedzie z nami! 😀

Ale wracając do meritum, w książkach z tej serii każdy eksperyment jest opatrzony krótkim i przystępnym wyjaśnieniem, które pomaga dziecku zrozumieć, co się dzieje podczas zabawy. Dzięki temu, może ono nie tylko zrobić ciekawy eksperyment, ale też nauczyć się podstawowych praw nauki.

Co więcej, przy niektórych doświadczeniach, znajdują się również adnotacje Niewiarygodne, które przedstawiają dodatkowe, fascynujące informacje na temat danego eksperymentu. Na przykład, eksperyment z odkrywaniem tajemnic piasku, wyjaśnia dlaczego może mieć on różne kolory.

My od siebie polecamy te książki z całego serca! 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Przygody z nauką
AUTORZY: Cécile Jugla, Jack Guichard
ILUSTRACJE: Laurent Simon
TŁUMACZENIE:  Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: nauka, ciekawostki, eksperymenty
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA:  ~ 15 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to