Beskid Niski to prawdziwe odkrycie dla miłośników górskich wędrówek, którzy chcą poznać mało znane, ale pełne uroku miejsca w Polsce. Kolejna książka autorstwa Martina Martingera pt. Beskid Niski. Trek&Travel to idealny przewodnik po tych górach, który pozwala na poznanie ich z wielu różnych perspektyw.

Zacznę od tego, że najnowsza książka Martina to genialna pozycja dla każdego, kto chce odkryć piękno tego regionu. Autor, po raz kolejny udowadnia, że potrafi wciągnąć czytelnika w opowieść i pokazać mu, co najlepsze w Beskidzie Niskim. Książka ma przyjemny, lekki format, dzięki czemu z łatwością można ją schować do plecaka i zabrać ze sobą na wędrówkę.

Martinger przedstawia 14 ciekawych propozycji wycieczek pieszych, które pozwolą na poznanie Beskidu Niskiego z różnych perspektyw. Jedną z największych zalet tej książki jest jej bardzo dokładne opracowanie. Autor nie tylko przedstawia szlaki turystyczne i trasy wędrówek, ale również podaje szczegółowe informacje na temat czasu przejścia, trudności szlaku czy potrzebnej kondycji. Wszystko to zostało wzbogacone pięknymi zdjęciami, mapami, a nawet profilami wysokościowymi tras. Dzięki temu czytelnik może dokładnie zaplanować swoją wędrówkę, unikając niepotrzebnych trudności i niespodzianek.

Kolejnym plusem książki są opisy 50 atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć w regionie. Dzięki temu, nawet jeśli ktoś nie jest zapalonym wędrowcem, to i tak znajdzie coś dla siebie. Chociażby propozycja zwiedzania łemkowskich cerkwi drewnianych czy spróbowania lokalnej kuchni w jednej z agroturystyk – to tylko niektóre z pomysłów, które znajdziemy w książce.

Co więcej, Martinger świetnie oddaje klimat Beskidu Niskiego, opisując piękno przyrody, ale też ciekawostki związane z historią i kulturą regionu. Czytelnik nie tylko pozna najlepsze trasy, ale również dowie się, co warto zobaczyć i jakie miejsca odwiedzić.

Wszystkie te cechy sprawiają, że Beskid Niski. Trek&Travel to świetna książka, która z pewnością zachęci do odwiedzenia tego malowniczego regionu. Po przeczytaniu tej pozycji, każdy poczuje się jak miejscowy, gotowy do odkrywania tajemnic Beskidu Niskiego.

Beskid Niski. Trek&Travel to naprawdę wspaniały przewodnik po mniej znanym, ale pełnym uroku regionie górskim w Polsce. Luźna i ciekawa narracja, dokładne opracowanie trasy, piękne zdjęcia i opisy kultury i historii regionu – to wszystko sprawia, że jest to książka, która powinna znaleźć się w bibliotece każdego miłośnika górskich wędrówek. Sama będę często po nią sięgać, żeby dzięki Martinowi odkryć więcej uroków mojego regionu 🙂

P.S.

W zeszłym roku ukazała się pierwsza książka Martina pt. Bieszczady pełne wrażeń. Jestem nią oczarowana i chętnie korzystam z tras, które są w niej opisane, dlatego też bardzo się ucieszyłam, gdy zobaczyłam, że Beskid Niski. Trek&Travel również wyszedł spod jego pióra, bo to dla mnie gwarancja udanych wędrówek! 😀

ZALETY KSIĄŻKI

  • piękne opisy przyrody i krajobrazów regionu;
  • ciekawe anegdoty i historie związane z regionem;
  • przydatne informacje praktyczne dla turystów;
  • wskazówki, co warto zobaczyć w Beskidzie Niskim;
  • opisy łemkowskiej kultury i dziedzictwa;
  • luźny i przyjemny styl narracji.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Beskid Niski. Trek&Travel
AUTOR: Martin Martinger
WYDAWNICTWO: Bezdroża
LICZBA STRON: 320
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: przewodniki turystyczne
JĘZYK: polski
WIEK: 10+
CENA: ~ 40 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to