Lubisz książki z małą ilością tekstu, prostymi ilustracjami, ale głębokim i naprawdę ważnym przesłaniem? Jeśli tak, to mam dla Ciebie książkę idealną! 😀

Jest to muchomorowa nowość pt. „Łatwo być miłym!”. Książka jest dość małych rozmiarów i nie jest za długa, ponieważ ma niecałe 30 stron i naprawdę nie za wiele tekstu – policzyłam nawet wyrazy jakie w niej znajdziecie i jest ich zaledwie 25. Ośmieliłabym się powiedzieć, że tekstu jest tu absolutne minimum, ale dokładnie tyle, ile potrzeba.

Na treść książki składa się 11 prostych wskazówek, które wprowadzenie w życie sprawi, że polepszy się jakość nie tylko Twojego samopoczucia, ale również innych ludzi – niekoniecznie nawet znajomych 🙂 Wskazówki te, wydają się być bardzo banalne, ale jak wiadomo, nie zawsze jest to jednoznaczne z tym, że równie łatwo jest je wprowadzić w życie. Warto się jednak starać i nie poddawać, bo w przypadku bycia miłym, liczą się już nawet najmniejsze gesty i starania.

Jeśli chodzi o budowę książki, to można powiedzieć, że te wskazówki są minirozdziałami, na które składają 2 rozkładówki. Pierwsza z nich to przedstawienie porady oraz ilustracja, która jest początkiem krótkiej historyjki obrazkowej. Druga rozkładówka, to ciąg dalszy tej historii, gdzie czytelnik może zaobserwować jak wprowadzenie wcześniejszej podpowiedzi w życie, wpływa na bohaterów.

ZALETY KSIĄŻKI

  • proste i pełne uroku ilustracje,
  • przedstawienie tego, że czyny znaczą więcej niż słowa,
  • minimalna ilość tekstu,
  • pokazanie, że bycie miłym jest proste,
  • empatyczne podejście do innych,
  • czytając ją nie sposób się nie uśmiechać 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Francessa Pirrone
WYDAWNICTWO: Muchomor
LICZBA STRON: 28
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: empatia
JĘZYK: polski
WIEK:  +
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to