Mam dobrą wiadomość dla wszystkich fanów kultowej już serii Akademia Mądrego Dziecka, która powstała z myślą o rozwoju maluszków. Od teraz, rodzice starszych dzieci, będą mogli kontynuować swoją wspólną przygodę z tą serią, bo wydawnictwo Harper kids, oficjalnie wypuszcza na rynek Akademię Mądrego Dziecka dla starszych! Różnić się będzie ona treścią oraz przede wszystkim oraz kolorem logo! 🙂

Poniżej możesz zobaczyć jak ono wygląda:

W cyklu Przygody z nauką znajdują się na chwilę obecną trzy tytuły (Jajko, Papier i Cytryna), ale wydawnictwo zdradza, że w tym roku ukażą się jeszcze kolejne 3 książki (Balon, Woda i Cukier). W dzisiejszym wpisie, pokażę Ci jak wyglądają dwie z nich – Jajko i Papier.

DLA KOGO SĄ TE KSIĄŻKI?

Książki z serii Przygody z nauką, dedykowane są starszym przedszkolakom i najmłodszym uczniom szkoły podstawowej. Co więcej, spodobają się one każdemu głodnemu wiedzy dziecku, które chciałoby wiedzieć absolutnie wszystko o otaczającym go świecie.

ZALETY KSIĄŻEK

  • bohaterami książek są dzieci takie same jak czytelnicy, więc dzięki temu będą mogli oni z łatwością się z nimi utożsamić,
  • wszystkie książki zostały napisane przez ekspertów, którzy specjalizują się w popularyzacji nauki,
  • zabawne ilustracje, które dodatkowo podkreślają informacje znajdujące się w książce,
  • autorzy zadbali o to, aby dzieci nie tylko przyswajały naukę poprzez czytanie i patrzenie na ilustracje, ale również poprzez wykonywanie prostych i dostosowanych do wieku czytelników doświadczeń,
  • zdobywanie i pogłębianie wiedzy dzięki tym książkom jest bardzo ciekawe i zabawne,
  • wszystkie książki mają taką samą budowę i składają się łącznie z 11 (jednorozkładówkowych) rozdziałów,
  • w książkach znajdziesz wiele sposobów na pozbycie wkradającej się nudy.

Jajko. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Z tej książki Ty i Twoje dziecko dowiecie się praktycznie wszystkiego o jajku. Swoją przygodę zaczniecie od poznania się z nim! W pierwszym rozdziale (zajmującym jedną rozkładówkę) znajdziecie całą masę ciekawostek dotyczących jajka. Wasza przygoda zaczniecie od prostego quizu oraz wyjaśnienia znaczenia liter i cyfr, które umieszczone są na skorupce.

Na kolejnej rozkładówce, autorzy przybliżają czytelnikom wiedzę dotyczącą tego, co znajduje się w środku jajka. Jest to naprawdę bardzo dokładnie wyjaśnione i muszę przyznać, że sama nie miałam pojęcia o tym jak nazywają się poszczególne elementy, z których stworzone jest jajko.

Na dalszych stronach będziesz miał okazję dowiedzieć się jak bardzo wytrzymała jest skorupka jaja oraz czy ma dziury umożliwiające przepływ powietrza. Co więcej, autorzy dzielą się prostym sposobem na to, aby sprawdzić czy jajko jest świeże (oraz dzięki temu z łatwością możecie określić jego wiek). Swoją drogą, będziesz mógł nawet sprawić, że jajko zatańczy! 😀 A gdy zgłodniejesz od poznawania tych wszystkich ciekawostek, to w końcu dowiesz się jak przyrządzić idealne jajko na miękko lub twardo, a nawet domowy majonez czy słodkie bezy!

Jeśli myślisz, że to już wszystko to się grubo mylisz, ponieważ autorzy przygotowali dla czytelnika jeszcze kilka doświadczeń. Po zapoznaniu się z nimi z łatwością rozpuścisz skorupkę jajka czy wciśniesz całe jajko do butelki.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Przygody z nauką
AUTORZY: Cécile Jugla, Jack Guichard
ILUSTRACJE: Laurent Simon
TŁUMACZENIE:  Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: nauka, ciekawostki, eksperymenty
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA:  ~ 15 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Papier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

W porównaniu do wcześniejszego bohatera tego cyklu, Papier może wydawać się nudny jak flaki z olejem, ale wcale tak nie jest! Swoją przygodę z tą książką zaczniesz oczywiście od poznania kilku faktów o papierze, a później dowiesz z czego jest zrobiony i jak powstaje.

Autorzy zdradzą Ci sekret jak napisać tajną wiadomość i jak możesz ją z łatwością odczytać oraz w jaki sposób zrobić papierową czapeczkę! 😀 Co więcej, dowiesz jak na papier wpływa woda oraz jak w kilka minut możesz zrobić tęczowy ręcznik papierowy. Na dalszych stronach zobaczysz jak papierem pokroić banana oraz jaki papier (złożony, pognieciony czy bez zagnieceń) spadnie szybciej na ziemię.

Z kolei gdybyś zastanawiał się czy papier jest wytrzymałym materiałem, to również przekonasz się o tym z tej książki. Co więcej, autorzy pokażą Ci w jaki sposób połączyć dwie książki bez użycia ani grama kleju!

Ostatnim rozdziałem w tej książce, jest… przepis na zrobienie własnego papieru z makulatury! Muszę przyznać, że to jest moja ulubiona ciekawostka i już nie mogę się doczekać aż będzie ten przepis wdrażać w życie gdy Miłosz podrośnie! 😀

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Przygody z nauką
AUTORZY: Cécile Jugla, Jack Guichard
ILUSTRACJE: Laurent Simon
TŁUMACZENIE:  Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: nauka, ciekawostki, eksperymenty
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA:  ~ 15 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to