Pamiętasz książki-harmonijki? Jejku! W dzieciństwie je uwielbiałam! To były takie małe kartonówki głównie z pojedynczymi obrazkami. W moim rodzinnym domu, książki te, cieszyły się duuuużym zainteresowaniem przez bardzo długi czas, ponieważ często z bratem budowaliśmy sobi z nich książkowe baseny 😀 W końcu idealnie się do tego nadawały. Sama sprawiłam taką kontrastową harmonijkę dla Miłka i często robiłam mu podobne okręgi do oglądania.

Ale, ale! Do brzegu. Dziś chciałabym przedstawić Ci nową wersję książki harmonijki, jakiej jeszcze nie widziałam! Wydały ją oczywiście Dwie Siostry i tytuł z dzisiejszego wpisu, czyli Nasza podróż wchodzi w skład serii Bajki z okienkami. Książka została wydana w latach 60. i już od samej okładki czuć ten retro klimat, który jest naprawdę świetny!

Nasza podróż to ilustrowany i rozkładany wiersz. Co wyróżnia ten tytuł? To. że posiada elementy do samodzielnego wycięcia. Jest to 6 kartek, na których znajdują się lokomotywa oraz wagony, opisywane w książce. Później należy je złożyć i dzięki temu powstaje pociąg, który można układać podczas lektury książki. Jest to naprawdę świetny i dobrze przemyślany dodatek do książki, który zapewnia i umożliwia dodatką zabawę.

W Naszej podróży czytelnik ma okazję dowiedzieć się, jak dokładnie przebiega proces podróży pociągiem, a później, z każdą kolejną stroną, dowiadujemy się, jakie wagony zostały dołączone do lokomotywy. Tak, docieramy aż do końca harmonijki, aby móc zobaczyć co kryje się pod drugiej stronie. Tam z kolei, możemy zobaczyć jaki krajobraz mija pociąg. Tutaj, podczas lektury aż się prosi o wykorzystanie wcześniej wyciętego pociągu! 😀 Jest to gwarancja naprawdę dobrej, długiej i wciągającej zabawy.

Wiersz jest naprawdę uroczy i wcale się nie dziwię, że wydawnictwo zdecydowało się wznowić, a dodatek w postaci wagonów do samodzielnego wycięcia był naprawdę fantastycznym pomysłem! Czytanie i zabawa papierowym pociągiem jest naprawdę znacznie ciekawsza i przyjemniejsza dla dzieci.

ZALETY KSIĄŻKI

  • pociąg do samodzielnego wycięcia,
  • rozkładany format książki, dzięki któremu cztanie jest znacznie ciekawsze,
  • możliwość aktywnego czytania z dziećmi,
  • piękne ilustracje w „starym” stylu,
  • prosty wiersz, który spodoba się dzieciom i dorosłym.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Bajki z Okienkami
AUTOR: Tadeusz Kubiak
ILUSTRACJE: Juliusz Makowski
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 20
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: dla dzieci
JĘZYK: polski
WIEK: 4+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to