Zaledwie kilka dni temu, swoją premierę miały kolejne tomy z serii Przygody z nauką od Akademii Mądrego Dziecka. Miłek w swojej biblioteczce ma już Jajko i Papier, o których pisałam jakiś czas temu, a ostatnio do tych tytułów dołączyły dwa kolejne.

W dzisiejszym wpisie po krótce opowiem Ci o Balonie i Wodzie. Jednakże nie będę się tutaj rozpisywać o zaletach tych książek, ponieważ robiłam to przy okazju wcześniejszej recenzji. Jeśli chiałbyś się z nimi zapoznać, to serdecznie odsyłam Cię do tamteg wpisu 🙂

Woda. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Zaczę od książki poświęconej Wodzie. W naszej bibliotece znajduje się już sporo tytułów w tej tematyce, ale w żadnej z nich nie ma eksperymentów do wykonania, dlatego też bardzo zależało mi na tym, aby do naszej kolekcji dołączył również ten tytuł. W pierwszym rozdziale, autorzy postanawiają przybliżyć czytelnikowi czym jest woda. Dziecko znajdzie tam informacje dotyczące jej koloru oraz zdolności do przbierania kształtu naczynia w jakim aktualnie może się znajdować.

Dalej, dowie się jak wodę ze stanu ciekłego można z łatwością zamienić w ciało stałe, a być może nawet małemu czytelnikowi uda się wyczarować deszcz. Ponadto, autorzy pokażą mu proste sposoby na stowrzenie różnych miesznin. Dzięki temu, Twoja pociecha będzie miała okazję obserwować jak różne substancje zachowują w wodzie.

Co więcej, z tej książki dowie się co może utrzymać się na powierzchni wody, a co pójdzie na dno. Dzięki monetom dziecko będzie miało okazję sprawić by woda w naczyniu się wybrzuszyła! Kolejnym eksperymentem jest sprawdzenie czy woda może posłużyć za klej, a nawet stworzenie kolorowego prądu!

Przy pomocy papieru, mały czytelnik będzie miał okazję napełnić pustą szklankę oraz dowie się jak zmienić bieg strumienia wody bez dotykania go. Pozna on także prostą technikę, dzięki której błyskawicznie opróżni butelkę. W ten sposób będzie mógł zorganizować w domu zawody lub sprawdzić czy jegoprzyjaciele znają tą sztuczkę.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Przygody z nauką
AUTORZY: Cécile Jugla, Jack Guichard
ILUSTRACJE: Laurent Simon
TŁUMACZENIE:  Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: nauka, ciekawostki, eksperymenty
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA:  ~ 15 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Balon. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Drugim tytułem, jaki chciałabym Ci przybliżyć jes Balon. Standardowo, pierwsza rozkładówka poświęcona jest przbliżeniu dziecku tego czym jest balon i jak działa. W tej części, znajdziesz również króciutki quiz składający się z 4 pytań. Dalej, autorzy dzielą się prostymi podpowiedziami, dotyczącymi tego, jak nadmuchać balon. Kolejna rozkładówka, zawiera opis pierweszego eksperymentu, który polega na umieszczeniu mydła w balonie.

Dalej, Twój maluch dowie się jak sprawić, aby balon zaśpiewał, a nawet będzie mógł zmienić go w rakietę! Przy użyciu suszarki, mały czytelnik sprawi, aby mógł się on unosić w powietrzu. Kolejnym eksperymentem będzie wbijanie igieł w nadmuchany balon tak, żeby nie pękł.

Kolejny eksperyment mnie osobiście zaskoczył, ponieważ nigdy wcześniej nie słyszałam o tym, aby pzebić balon przy pomocy cytryny! Co więcej, w książce Twoje dziecko znajdzie również informacje o tym jak sprawić, by balon stał się odporny na ogień! Z kolei pomysł na przyklejanie balonów do sufitu, z pewnością wykorzystam przy okazj urodzin Miłka.

Ostatni eksperyment umieszczony w książce miałam okazję przeprowadzić podczas moich zajęć w hiszpańskiej szkole dwujęzycznej i muszę przyznać, że napełnianie balonu bez dmuchania bardzo im się spodobało, a ta naukowa zabawa niesamowicie ich wciągnęła. Od siebie bardzo polecam przeprowadzenie tego eksperymentu 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Przygody z nauką
AUTORZY: Cécile Jugla, Jack Guichard
ILUSTRACJE: Laurent Simon
TŁUMACZENIE:  Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: nauka, ciekawostki, eksperymenty
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA:  ~ 15 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to