Jednorożce już od kilku lat są hitem obecnych czasów. Ten motym przewija się w różnych dziedzinach życia. Od ubrań czy kosmetyków, aż po bohaterów książek czy filmów. Tym razem chciałam przedstawić Ci jedną z najnowszych książek dla najmłodszych w tej tematyce. Jest to Klub Jednorożców od wydawnictwa Wilga.

KIM JEST AUTORKA?

Autorką książki jest Suzy Senior, która większość swojego życia spędziła w licznych księgarniach na północy Anglii oraz w Szkocji, a później zaczęła pisać książki dla najmłodszych czytelników. W 2015 roku została zakwalifikowana do National Literacy Trust i Bloomsbury Children’s Book Poetry Prize.

Za ilustracje z kolei odpowiada Leire Martin, pochodząca z Hiszpanii. Swoją przygodę ze sztuką zaczęła jako artystka 3D, jednakże zawsze ciągnęło ją w stronę rysowania i po jakimś czasie, postanowiła zostać profesjonalną ilustratorką.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Książka opowiada historię małej dziewczynki o imieniu Ania, która pewnego dnia postanawia zwołać pierwsze spotkanie klubu jednorożców. Jednakże mimo przygotowanego pięknego plakatu oraz atrakcyjnego planu dopiętego na ostatni guzik, nikt ostatecznie nie zainteresował się tym ciekawym wydarzeniem. Dziewczynka pogrążyła się w smutku i samotnie podążyła do miejsca gdzie miało odbyć się spotkanie. Jakież było jej zdziwienie, kiedy okazało się, że domek na drzewie jest pełen prawdziwych jednorożców!

BOHATEROWIE KSIĄŻKI

Główną bohaterką książki jest Ania, która jest ogromną fanką jednorożców. Jej marzeniem jest założenie klubu dla osób, które tak jak ona uwielbiają te kolorowe, fantastyczne stworzenia.

Oprócz niej w książce pojawia się całe stadko jednorożców. Pomiędzy jednym z nich a dziewczynką nawiąże się specjalna więź, dzięki czemu staną się sobie bliscy.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Z racji tematyki książki w pierwszej kolejności, będzie ona przeznaczona dla dziewczynek w wieku od 3 do 5 lat. Jej głównymi odbiorcami są oczywiście fani jednorożców.

ZALETY KSIĄŻKI

Książka opowiada piękną historię, która będzie motywowała młodych czytelników do wcielania w życie swoich marzeń. Uczy, że nie ma rzeczy niemożliwych nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się, że odnieśliśmy porażkę.

Kolejną zaletą jest oprawa graficzna. Bajkowe i fantastyczne ilustracje, powodują, że ma się ochotę być częścią klubu jednorożców.

Autorka książki położyła duży nacisk na to aby zachęcić do tworzenia własnych prac plastycznych oraz do kreatywnej zabawy, podczas której możemy dać się ponieść dziecięcej wyobraźni.

Tekst jest zabawny i łatwy do zrozumienia przez młodszych czytelników. Z pewnością podczas lektury tej książki, dzieci będą dobrze się bawić.

REASUMUJĄC

Klub jednorożców to przepiękna ilustrowana książka, która okaże się ogromnym hitem dla fanek tych mitycznych stworzeń. Historia z morałem, będzie rozwijała dziecięcą wyobraźnię i zachęcała do snucia śmiałych marzeń i pokazywała, że pomimo początkowej porażki, można odnieść sukces.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: Unicorn Club
AUTOR: Suzy Senior
ILUSTRACJE: Leire Martin
TŁUMACZENIE: Ewa Kleszcz
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 24
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: obrazkowe
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA:  ~ 22zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/KlubJednorozcow

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to