Magia i świat fantasy towarzyszy mi w życiu niemal od zawsze. To w niego zagłębiałam się gdy jako dziecko czytałam Harry’ego Pottera, a potem zaczynałam szukać innych książek związanych z magią czy mitologią. W domu mam już sporo tytułów, które skupiają się właśnie na magii, historii, legendach czy baśniach, a ostatnio dołączyła do nich jedna z piękniejszych książek, czyli Historia naturalna magii.

Książka ta pokazuje czytelnikowi jak wygląda fascynujący świat magii praktykowanej w najróżniejszych zakątkach świata. Możesz być pewien, że podróż, w którą się udasz podczas czytania będzie naprawdę fascynująca, a co więcej, dowiesz się jak wyglądała i zmieniała się magia na przestrzeni lat, a nawet stuleci!

Wróżbiarstwo, numerologia czy alchemia to tylko jedne z rodzajów magii praktykowanej od wielu tysięcy lat. Często nawet prognoza pogody była uznawana za wiedzę magiczną. Zawsze mnie fascynowało to, że moja prababacia potrafiła przewidzieć czy będzie padać czy nie na podstawie obserwacji przyrody. Za dzieciaka myślałam, że to magia! 😀

A skoro już o naturze mowa, to w Historii naturalnej magii przeczytasz również o źródłach magii, jakimi są słońce, księżyc, żywioły, minerały czy amulety. Co więcej, niektóre drzewa i rośliny również są bardziej podatne na magię lub ułatwiają jej użytkowanie. Autorka, naprawdę genialnie to wszystko opisuje i pokazuje, że tak naprawdę cały otaczający nas świat jest pełen magii. Trzeba tylko wiedzieć na co zwrócić uwagę 🙂

Jestem całkowicie oczarowana tą książką. Jest absolutnie przepiękna i dopracowana w najmniejszych detalach. Zachwycające ilustracje, wiele ciekawostek i odniesień do historii czy mitologii sprawiło, że Historia naturalna magii jest jedną z moich ulubionych magicznych tytułów!

Dzięku tej książce wiem teraz lepiej, gdzie kryje się magia i będę chciała pokazać ją Miłkowi!

Jeśli temat magii i czarów jest Ci bliski, to ta książka jest dla Ciebie!

ZALETY

  • zachwycające i pełne szczegółów ilustracje;
  • wiele magicznych ciekawostek podanych w interesujacy sposób;
  • smaczki w postaci listów prawdziwego autora;
  • pokazanie tego jak magia ewoluowała na przestrzeni lat;
  • niesamowita okładka!

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Poppy David
ILUSTRACJE: Jessica Roux
TŁUMACZENIE: Marta Szafrańska-Brandt
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: edukacyjne, historia, magia
JĘZYK: polski
WIEK: 8 – 12
CENA: ~ 45 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Wpis powstał przy współpracy barterowej z:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to