Mam dziś dla Ciebie ekscytujące wieści – osatnio na rynku pojawiły się najnowsze tytuły z mojej ukochanej serii książek dla dzieci o zabawnym słoniu Leonie i jego uroczej przyjaciółce Malince! Przygotuj się na kolejną porcję wciągających opowieści, które wprawią w zachwyt i rozbawią do łez nie tylko dzieci.

Wraz z Leonem i Malinką wyruszycie na nowe, ekscytujące przygody, pełne niespodziewanych zwrotów akcji, zabawnych pomyłek i cudownych momentów. Czekają na Was tajemnicze wyprawy, wspaniałe odkrycia i emocje, które będą towarzyszyć wam na każdej stronie. Odkryjcie, jak Leon i Malinka radzą sobie w różnych sytuacjach, jak rozwijają swoje umiejętności i jak uczą się ważnych wartości. Te książki to prawdziwa uczta dla wyobraźni, której nie można przegapić!

Przygotujcie się na niezapomniane chwile z naszymi (moimi i M.) ulubionymi bohaterami, które rozśmieszają, wzruszają i inspirują. Czas na nowe przygody Leona i Malinki – gotowi, żeby z nimi ruszyć na spotkanie niesamowitych przygód?

KILKA SŁÓW O TEJ SERII

Świnka Malinka i słoń Leon to seria uroczych opowieści o przyjaźni, które zachwycają i bawią zarówno dzieci od 4. roku życia, jak i starszych czytelników. Przygody tej entuzjastycznej świnki i przesympatycznego słonia zapewniają mnóstwo śmiechu i radości.

W serii wyróżniają się proste, komiksowe rysunki, które doskonale oddają emocje bohaterów. Dziecko może na nich rozpoznawać i nazwać różne uczucia, co stanowi dodatkową zabawę i rozwija jego empatię.

Siłą książek Mo Willemsa jest ich humor i optymizm. Przygody Malinki i Leonka są niezwykle zabawne i rozbawiają do łez. Książki te kształtują poczucie humoru u dzieci, ucząc je dystansu i optymistycznego podejścia do życia.

Dotychczas w serii ukazały się poniższe tytuły:

DLA KOGO SĄ TO KSIĄŻKI?

Książki z tej serii są również doskonałe jako pierwsze lektury. Tekst jest niewielki, zaś historia rozwija się poprzez dialogi, co sprawia, że czytanie staje się dynamiczne i angażujące. Mogą być czytane wspólnie lub w formie teatralnej, co dodatkowo wzmacnia więź między czytającym a słuchającym.

Seria o Śwince Malince i słoniu Leonie jest idealna dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. To niezwykłe książki, które rozwijają poczucie humoru, rozmawiają o przyjaźni i przynoszą wiele radości. Jeśli chcecie cieszyć się tymi wartościami razem z dziećmi, sięgnijcie po tę serię i odkryjcie ich urok!

ZALETY KSIĄŻEK

  • opowieści autora są pełne przygody, humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji, co sprawia, że czytelnikom trudno się oderwać;
  • barwne, ekspresyjne i jednocześnie minimalistyczne ilustracje wzbogacają treść książek, tworząc wspaniałą wizualną podróż dla czytelników;
  • książki przekazują ważne wartości, takie jak przyjaźń, współpraca, akceptacja i asertywność, ucząc dzieci cennych umiejętności społecznych;
  • autor porusza różnorodne tematy, takie jak planowanie, wyobraźnia, wcielanie się w role i radzenie sobie z trudnościami, co pozwala czytelnikom na rozwijanie różnych umiejętności;
  • język w książkach jest przystępny i zrozumiały dla dzieci, co ułatwia samodzielną lekturę i zrozumienie przekazywanych treści;
  • książki pobudzają wyobraźnię i zachęcają do kreatywnego myślenia, co rozwija zdolności twórcze u młodych czytelników;
  • są odpowiednie dla różnych grup wiekowych, umożliwiając nawet najmłodszym czytelnikom samodzielne odkrywanie treści oraz rozmowy z opiekunami na ważne tematy;
  • autor wplata nieoczekiwane zwroty akcji, co utrzymuje czytelników w napięciu i zapewnia emocjonujące doświadczenie czytelnicze.

Wymarzona wycieczka

Tym razem dwója przyjaciół planuje wyjątkową wycieczkę. Leon zacięciem organizacyjnym godnym perfekcjonisty, ma wszystko dokładnie zaplanowane. Jednak jak to bywa w życiu, pojawiają się niespodziewane przeszkody, które rujnują jego doskonałe plany. Wtedy na scenę wkracza Malinka, optymistka pełna kreatywnych pomysłów i umiejętności improwizacji. To właśnie ona potrafi przekuć porażkę w zwycięstwo i odwrócić sytuację na korzyść Leona i siebie samej.

Wielka siła tej książki leży w przesłaniu, które przekazuje czytelnikom. Autentyczność przyjaźni, współpracy i elastyczności w obliczu przeciwności losu jest tu przedstawiona w sposób wzruszający i pełen humoru. Dzieci będą mogły odkryć, że nie zawsze wszystko musi przebiegać zgodnie z planem, a nieoczekiwane zdarzenia mogą przynieść jeszcze większą radość i przygodę.

Wymarzona wycieczka to książka, która zabierze Was w fascynującą podróż pełną przygód i wzruszeń. To opowieść o wartościach, które w życiu są najważniejsze, oraz o sile współpracy i elastyczności w obliczu przeciwności. Niezależnie od wieku, ta lektura sprawi, że poczujecie się zainspirowani i gotowi na podbicie własnego świata.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR: Mo Willems
SERIA: Przygody Leona i Malinki
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 56
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: 
WIEK: 4 – 7
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Jestem żabką!

Druga książka to Jestem żabką i opowiada o Malince, która uwielbia bawić się w udawanie różnych postaci, czym zaskakuje i początkowo dziwi Leona. DOŚĆ MOCNO. Jednak szybko okazuje się, że Słoń również ma talent aktorski i potrafi fantastycznie wcielać się w różne role. Razem, w tej cudownej zabawie, odkrywają nowe światy, rozwijają wyobraźnię i przekraczają granice swoich możliwości.

Ta książkato nie tylko zabawna opowieść, ale także ważna lekcja o akceptacji i otwartości na różnorodność. Mo Willems w prosty i przystępny sposób pokazuje, jak ważne jest poszanowanie indywidualności i umiejętność czerpania radości z bycia sobą.

Dla dzieci od 4. roku życia ta książka stanowi doskonałe narzędzie do rozwijania wyobraźni, kreatywności i umiejętności wcielania się w różne postaci. Starsze dzieci mogą też czytać ją samodzielnie, ciesząc się pełnymi humoru przygodami Malinki i Leona.

Jestem żabką to niepowtarzalna opowieść o przyjaźni, akceptacji i odkrywaniu własnych talentów. Ta książka ożywi wyobraźnię każdego czytelnika i wprowadzi go w świat nieograniczonych możliwości.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR: Mo Willems
SERIA: Przygody Leona i Malinki
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA:
WIEK: 4 – 7
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Masz coś na głowie

Ostanią książka, jaką chcę Ci przedstawić opowiada o Leonie, który niespodziewanie na swojej głowie znajduje dwa ptaszki, które postanowiły tam zbudować gniazdko. Słoń nie jest zachwycony tą sytuacją, ale nie wie, jak sobie poradzić. Na szczęście pojawia się Malinka, pełna pomysłów, która pomaga Leonowi nauczyć się być asertywnym.

Ważnym tematem poruszanym w książce jest umiejętność wyrażania swoich uczuć i potrzeb w sposób asertywny. Autor w ciekawy i zabawny sposób przedstawia, jak Leon uczy się stawiać granice i wyrażać swoje zdanie, dzięki czemu odzyskuje kontrolę nad swoim życiem.

Ta książka nie tylko bawi i fascynuje, ale także przekazuje dzieciom ważne narzędzia społeczne. Wspiera rozwój umiejętności komunikacyjnych, uczy asertywności i poszanowania własnych granic. To doskonałe narzędzie dla rodziców i nauczycieli do rozmowy z dziećmi na temat szacunku dla siebie i innych.

Masz coś na głowie! to niezwykle pouczająca i wciągająca opowieść, która pomoże dzieciom zrozumieć znaczenie asertywności i da im narzędzia do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zachęcam do sięgnięcia po tę książkę i odkrycia, jak ważne jest umiejętne wyrażanie swoich potrzeb i uczuć.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR: Mo Willems
SERIA: Przygody Leona i Malinki
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA:
WIEK: 4 – 7
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książki są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to