Kiedy słyszymy słowo „wilk”, nasze umysły często wypełniają się obrazami z bajek i strasznymi opowieściami. Jednak Michał Figura, członek Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”, wraz z Mizielińskimi postanowili pokazać nam prawdziwe oblicze tych wspaniałych zwierząt. Ich najnowsza książka, zatytułowana Wilki. Historie prawdziwe, to porywający komiks dokumentalny, który wprowadza nas w świat wilków i ich relacji z ludźmi.

Wprowadzenie do książki zapewnia nam zachęcający wstęp, który burzy stereotypy związane z wilkami. Autorzy podkreślają, że wilki są fascynującymi stworzeniami, które zasługują na lepsze poznanie. Wyposażeni w tę wiedzę, odkryjemy ich niezwykłe cechy i zachowanie.wil

Fabuła książki skupia się na różnych aspektach życia wilków. Mamy okazję dowiedzieć się o strukturze wilczych grup, jak duże są ich terytoria oraz dlaczego wilki odbywają długie wędrówki. Michał Figura obala również liczne mitologiczne przekonania na temat tych zwierząt i przedstawia nam, jak badacze zbierają informacje na ich temat. Ciekawe opisy technik tropienia wilków, liczenia ich populacji oraz wykorzystania fotopułapek i obroży GPS pozwalają nam zobaczyć, jak zaawansowane metody badawcze pozwalają zgłębić tajemnice wilczego świata.

Jednak prawdziwym atutem książki są historie konkretnych wilków, które poznajemy podczas lektury. Wśród nich znajdują się niezwykłe przypadki, takie jak Luna, wilczy szczeniak zabrany z górskiego szlaku przez turystów, którzy myśleli, że to pies, czy Jung, który został uwolniony z pułapki. Mamy również okazję poznać Miko i Kampinosa, którzy po wypadku samochodowym zostali wyleczeni i ponownie wpuszczeni na wolność. Te historie poruszają nasze serca i pokazują, jak ważna jest ochrona tych zwierząt w naszym społeczeństwie.

Książka Wilki. Historie prawdziwe przekazuje nam również istotne przesłanie. Autorzy podkreślają, że ludzie zajęli całą Ziemię i nieodwracalnie ją zmienili. W tak zmienionym świecie dzikie zwierzęta potrzebują naszej pomocy. Jednak pomaganie nie polega na emocjonalnym podejściu, ale na wiedzy. Książka ta skupia się na edukacji i przekazuje czytelnikom niezbędne informacje, abyśmy mogli podejmować mądre decyzje i angażować się w ochronę wilków i innych dzikich zwierząt.

Wreszcie, warto zauważyć, że wizualna strona książki jest niezwykle atrakcyjna. Ilustracje autorstwa Mizielińskich są pełne koloru, szczegółów i oddają niezwykłe piękno wilków oraz ich środowiska. Kombinacja tekstu i grafiki sprawia, że czytanie Wilki. Historie prawdziwe staje się wciągającym doświadczeniem, które zapada w pamięć.

Podsumowując, książka Wilki. Historie prawdziwe to niesamowite dzieło, które przenosi nas w fascynujący świat wilków. Dzięki wciągającej fabule, szczegółowym opisom i pięknym ilustracjom, czytelnik jest w stanie zgłębić tajemnice tych wspaniałych zwierząt.

Jednocześnie, przesłanie o konieczności mądrej ochrony dzikich zwierząt dodaje tej książce głębi i ważności. Dla wszystkich miłośników przyrody i poszukiwaczy wiedzy Wilki. Historie prawdziwe stanowią nieodzowną lekturę.

ZALETY KSIĄŻKI

  • zachęcający wstęp, który burzy stereotypy i zainteresuje czytelnika;
  • komiksowy format, który sprawia, że lektura jest wciągająca i przyjemna;
  • szczegółowy opis struktury wilczych grup, terytoriów i zachowań;
  • obalanie mitów na temat wilków, dzięki czemu czytelnik zdobywa rzetelną wiedzę;
  • opisy technik badawczych, które pozwalają lepiej zrozumieć proces zbierania informacji o wilkach;
  • poruszające historie konkretnych wilków, które wzbudzają emocje i oddziałują na czytelnika;
  • ważne przesłanie dotyczące ochrony dzikich zwierząt i konieczności podejmowania mądrych działań;
  • piękne ilustracje Mizielińskich, które wzbogacają wizualną stronę książki;
  • wciągające doświadczenie czytelnicze, które zostaje w pamięci;
  • cenna lektura dla miłośników przyrody i osób poszukujących wiedzy na temat wilków.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Wilki. Historie prawdziwe
AUTOR: Michał Figura, Aleksandra i Daniel Mizielińscy
ILUSTRACJE: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 268
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: edukacyjne, komiksy
JĘZYK: polski
WIEK:  10+
CENA: ~ 40 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to