Pojawienie się nowego członka rodziny to zawsze ogromne wydarzenie, któremu towarzyszy wiele wspaniałych i pozytywnych uczuć. O ile dorośli nie mają problemu z cieszeniem się, to dzieci często czują się zagubione i zazdrosne, ponieważ nie wiedzą jak sobie poradzić ze swoimi emocjami, które niekoniecznie są juz takie pozytywne.

I owszem, część z nich będzie bardzo podekscytowana i z radością przywitają swoje młodsze rodzeństwo lub kuzynostwo, ale będą też tacy, u których to zazdrość i lęk o bycie odrzuconym weźmie górę.

Wtedy z pewnością przyda Ci się przepiękny picturebook Kocham was równie mocno, maluszki! od wydawnictwa Wilga. Uważam, że to naprawdę piękna książka i dlatego postanowiłam napisać Ci o niej coś więcej.

KIM JEST AUTORKA?

Książkę napisała i zilustrowała Jane Chapman, która ma na swoim koncie wiele przepięknych i wartościowych książek dla dzieci. W ciągu 25 lat, stworzyła ilustracje do ponad 100 książek, a kiedy jakaś historia przyjdzie jej do głowy, to postanawia ją przelać na papier. Kiedyś tworzyła również pod pseudonimem Jack Tickle.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Kocham was równie mocno, maluszki! jest historią małego Momusia, który musi odnaleźć się w całkowicie nowej dla siebie sytuacji. Mowa tutaj o pojawieniu się nowego członka rodziny. W tym konkretnym przypadku chodzi akurat o jego kuzynkę, która zostaje przedstawiona Momusiowi przez jego ukochaną babcię. Mały Momuś będzie musiał zmierzyć się z tym, że nie jest już jedyną ukochaną sówką swojej babci.

To z pewnością historia o miłości, zazdrości i akceptacji.

BOHATEROWIE KSIĄŻKI

Być może będziesz zaskoczony, ale książka ma tylko 3 bohaterów. Są nimi trzy sowy – babcia, mały Momuś i jego nowonarodzona kuzynka Bibi. Jak łatwo się domyślić, pojawienie się nowego członka rodziny jest dla Momosia sporym szokiem i ciężko mu zrozumieć i zaakceptować to, że od teraz będzie musiał się podzielić swoją ukochaną babcią.

Seniorka, co prawda próbuje zachęcić swojego starszego wnuka do zabawy z Bibi, ale mała sówka jest jeszcze trochę niezdarna i ciężko jest jej się bawić w taki sposób jaki oczekuje tego Momuś. To tylko wzbudza w nim niechęć oraz zazdrość.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Ten picturebook dedykowany jest dzieciom w wieku od 3 do 5 lat. Co więcej, z pewnością okaże się pomocny dla maluchów, które spodziewają się rodzeństwa, ponieważ powiększająca się rodzina to trudny temat. Dzięki Kocham was równie mocno, maluszki! będą mogły w prosty i przyjemny sposób zrozumieć nadchodzące zmiany i się na nie odpowiednio nastawić.

ZALETY KSIĄŻKI

Największą zaletą książki jest jej prosta historia, która wcześniej czy później dotyczy praktycznie każdego dziecka. Tutaj zazdrość o nowych członków rodziny jest przedstawiona na przykładzie kuzynki i babci, jednakże spokojnie można tą książkę wykorzystać jeśli nowym dzieckiem w rodzinie ma być młodszy brat i siostra. Dzięki temu, że autorka zdecydowała się na taki, a nie inny dobór członków rodziny, dziecko nie poczuje się, że książka dotyczy bezpośrednio jego, jeśli zdecydujesz się sięgnąć po Kocham was równie mocno, maluszki! w sytuacji, gdy jesteś rodzicem.

Kolejną zaletą jest przepiękna oprawa graficzna, utrzymana w stonowanych barwach oraz bardzo sympatycznie przedstawiająca zwierzęta.

REASUMUJĄC

Uważam, że to bardzo wartościowa książka, którą warto mieć w swoim domu. Wbrew pozorom, prędzej czy później może okazać się przydatna, a jej lektura pomoże dzieciom zrozumieć, że miłości nigdy nie braknie dla kolejnych członków rodziny. Kocham was równie mocno, maluszki! doskonale pokazuje jakie uczucia pojawiają się w dziecku, kiedy rodzina się powiększa i pomaga mu zmierzyć się z tymi trudnymi emocjami.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: Love Enough for Two
AUTORKA: Jane Chapman
ILUSTRACJE: Jane Chapman
TŁUMACZENIE: Agata Byra
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: obrazkowe
JĘZYK: polski
WIEK:  +
CENA:  ~ 25zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/KochamWasRownieMocnoMaluszki

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Przyjemnej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to