Dziś zabiorę Cię w kolejną ekscytującą podróż do Minecraftowego uniwersum, gdzie nauka angielskiego staje się nie tylko edukacją, ale i wciągającą zabawą. Czy jesteś gotów na drugą część serii Minecraft. Język angielski. Megazadania? Tym razem odkrywamy kolejne tytuły tej tych zeszytów ćwiczeń, które przybliżają język angielski dzieciom w wieku 10+, 11+ i 12+.

ZALETY KSIĄŻEK

  • seria łączy edukację z rozrywką, zapraszając czytelników do fascynującego Minecraftowego świata pełnego przygód;
  • bogate spektrum zadań, od słownictwa po gramatykę, pozwala na rozwijanie wielu obszarów umiejętności językowych;
  • książki dostosowane do różnych grup wiekowych (10+, 11+, 12+), zapewniając odpowiedni poziom wyzwania i nauki;
  • teoretyczne wprowadzenie w języku polskim ułatwia zrozumienie zagadnień i tłumaczenie zadań;
  • zadania oparte na praktycznych aktywnościach językowych, takich jak krzyżówki czy tworzenie wypowiedzi, umożliwiają skuteczną naukę;
  • system zdobywania szmaragdów za każde zadanie zachęca do aktywności i kontynuowania nauki;
  • wciągająca opowieść o postaciach towarzyszących czytelnikowi przez całą książkę dodaje emocji i motywacji do nauki;
  • słowniczki i tłumaczenia ułatwiają zrozumienie trudniejszych terminów, a różnorodność zadań sprawia, że nauka jest przystępna i skuteczna;
  • książki zawierają 80 stron aktywności, idealnie pasujących do dynamicznego tempa życia dzieci;
  • rozwinięcie umiejętności językowych i skuteczna komunikacja po angielsku przyczyniają się do wzrostu pewności siebie.

Minecraft. Język angielski. Megazadania. 10+

Na aż 80 stronach tej książki kryją się tajemnice zagadek, wyzwań i fascynujących biomów, które przenoszą nas na szczyt kreatywności. Każda strona jest jak kolejny blok do zbudowania naszej umiejętności językowej. Gdy rozwiązujemy skomplikowane zadania, uczymy się nie tylko angielskiego, ale i wytrwałości oraz logicznego myślenia. A co dokładnie znajdziesz w środku?

W Minecraft. Język angielski. Megazadania 10+ dziecko/uczeń dowiaduje się jak tworzyć przeciwieństwa za pomocą przedrostków oraz uczy się rozpoznawać i budować rzeczowniki za pomocą przyrostków. Co więcej, poznaje tzw. homofony czyli wyrazy brzmiące tak samo, a znaczące coś innego. Jeśli natomiast chodzi o wymowę, to w tej części nauczy się poprawnie wymawiać „ch”.

W oparciu o wcześniejsze zadania, dziecko/uczeń będzie w stanie wykorzystać zdobytą wiedzę do budowania złożonych zdań oraz do opowiadania o bieżących wydarzeniach. W swoich wypowiedziach będzie używać przedimków, przymiotników i zaimków dzierżawczych. Ponadto, nauczy się ono wykorzystywać Present Simple to opowiadania o stałych sytuacjach oraz będzie stopniował_ przymiotniki.

Ta książka to nie tylko zbiór zadań, to otwarte drzwi do wszechstronnej nauce. Od wymowy przez słownictwo, aż po skomponowanie własnej wypowiedzi – każdy aspekt języka angielskiego zostaje dotknięty. Nie zapominajmy o tajemniczych szmaragdach, które zbieramy za każde rozwiązane zadanie. To nasza waluta sukcesu, którą wymieniamy na nagrody na końcu podróży.

Co sprawia, że ta książka jest naprawdę wyjątkowa? Towarzyszą nam bohaterowie Kim i Sami, których opowieść płynnie wprowadza nas w świat zadań i przygód. Ich losy wciągają nas na tyle, że czujemy się częścią ich historii. Każdy kolejny krok w rozwoju językowym to krok w ich kierunku, dzięki czemu nauka nabiera sensu i emocji.

Dla tych, którzy chcą zgłębiać angielski na wyższym poziomie, ta książka jest idealnym towarzyszem. Nieważne, czy stawiasz pierwsze kroki czy też jesteś już doświadczonym graczem językowym, ta przygoda dostarczy ci mnóstwo frajdy. Minecraft. Język angielski. Megazadania. 10+ to nie tylko książka – to magiczna podróż, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się aż do ostatniego szmaragda.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Minecraft
CYKL: Język angielski. Megazadania
AUTORZY: Jon Goulding, Dan Whitehead
ILUSTRACJE: Mojang
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 80
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: edukacyjne, zeszyt ćwiczeń
WIEK: 8-12
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Minecraft. Język angielski. Megazadania. 11+

Przechadzając się po stronach, odkrywamy kolejne biomów Minecrafta, rozwiązujemy zagadki i podejmujemy wyzwania. To nie tylko nauka, to fascynująca zabawa na 80 stronach. Rozwiązując misje, rozwijamy umiejętności językowe, krok po kroku zdobywając pewność w posługiwaniu się angielskim.

Minecraft. Język angielski. Megazadania. 11+ to już wyższy level zabawy. Uczeń/dziecko wykorzystuje zdobytą wcześniej wiedzę do zagłębiania się w kolejne językowe ciekawostki. Na początek, uczy się poprawnej wymowy „th” oraz buduje przymiotniki i rzeczowniki wykorzystując do tego przedrostki. Co więcej, poznaje nieme litery oraz fałszywych przyjaciół, którzy potrafią sprawić trochę kłopotów! 😀 Ale bez obaw, wszystko jest tu świetnie wyjaśnione.

Ponadto, w tej części uczeń/dziecko dowie się kiedy używać Present Simple a kiedy Present Continuous oraz poznaje „to be going to” do opisywania przyszłości. Oprócz tego, nadal szlifuje umiejętność wypowiadania się w przeszłości oraz poprawnie stawia przecinki.

Ta książka nie tylko uzupełnia tradycyjne metody nauki, ale ją rozwija. Rozbudza w nas ciekawość języka, wyostrza umiejętności i rozwija pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim. Pisownia, gramatyka, słownictwo – to tylko fragmenty obszaru, który książka pokrywa. Każdy dział jest jak układanka do ułożenia, która pozwala nam tworzyć coś nowego.

Klimat Minecrafta przenika przez każdą stronę – od rozwiązywania krzyżówek po tworzenie własnych wypowiedzi. Słowniczki i tłumaczenia polskie sprawiają, że trudniejsze słowa przestają być straszne, a nauka staje się bardziej przystępna.

Widzicie te szmaragdy na stronach? To nasza nagroda za zdobywanie wiedzy. Każde rozwiązane zadanie to krok w kierunku skarbu. Wciągająca opowieść o przygodach Zacka i Nadii, naszych towarzyszy podróży, sprawia, że czujemy się, jakbyśmy byli w samym centrum akcji.

Minecraft. Język angielski. Megazadania. 11+ to nie tylko książka. To przejście do innego wymiaru, w którym nauka to emocjonująca podróż, a język angielski staje się naszym sprzymierzeńcem.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Minecraft
CYKL: Język angielski. Megazadania
AUTORZY: Jon Goulding, Dan Whitehead
ILUSTRACJE: Mojang
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: edukacyjne, zeszyt ćwiczeń
WIEK: 8-12
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Minecraft. Język angielski. Megazadania. 12+

Ostatnia część przeznaczona jest dla uczniów/dzieci powyżej 12. roku życia i z tych wszystkich książek jest zdecydowanie najbardziej zaawansowana. Ale to chyba logiczne, prawda? 😀 W tym zeszycie ćwiczeń, bazując na zdobytej wcześniej wiedzy, uczeń/dziecko będzie doskonalić budowę poszczególnych części mowy (rzeczowników, przysłówków i przymiotników). Jeśli chodzi o wymowę, to w tej części uczeń/dziecko nauczy się poprawnie akcentować oraz wymawiać dwugłoski.

Ponadto, ćwiczenia są niejako powtórką wszystkiego, co było we wcześniejszych zeszytach, jednakże są nieco bardziej zaawansowane tak, aby rzeczywiście jeszcze bardziej rozwijać wszystkie umiejętności językowe.

Słowo klucz to „zabawa”. Odkrywanie trudniejszych słów i struktur językowych to jak układanie puzzli. Dzięki teoretycznym wprowadzeniom i praktycznym ćwiczeniom, dziecko/uczeń staje się pewniejszy w używaniu angielskiego.

Ale czego byłyby te zadania bez przyjaciół? Opowieść o przygodach Zacka i Nadii towarzyszą im na każdym kroku. Ich opowieść sprawia, że dzieci/uczniowie czują się, jakby byli w samym Minecraftowym świecie.

Ta książka to nie tylko zbiór zadań, to wyjątkowe wydanie stworzone we współpracy z doświadczonym nauczycielem języka angielskiego. To oficjalna podróż z licencją od Mojang, która przynosi ze sobą połączenie edukacji i rozrywki.

Podsumowując, Minecraft. Język angielski. Megazadania. 12+ to klucz do wciągającej podróży po języku angielskim, otwierający furtkę do kreatywnej nauki i zabawy.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Minecraft
CYKL: Język angielski. Megazadania
AUTORZY: Jon Goulding, Dan Whitehead
ILUSTRACJE: Mojang
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 80
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: edukacyjne, zeszyt ćwiczeń
WIEK: 8-12
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książki są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to