Wydawnictwo Dwie Siostry słyną z wydawania prawdziwych perełek, a ostatnio udało im się wznowić przygody słynnego szwedzkiego detektywa, Ture Sventona, z oryginalnymi ilustrajacjami. Muszę przyznać, że całość robi niesamowite wrażenie, a książki aż chce się czytać.

Dwa pierwsze tomy, ukazały się w serii serii Mistrzowie Światowej Ilustracji. Na blogu możesz przeczytać książkę, która ukazała się trochę wcześniej.

ZALETY KSIĄŻEK

  • barwny bohater;
  • proste, ale zachwycające ilustracje;
  • przygody pełne zwrotów akcji;
  • czytając książki można się przenieść w czasie;
  • przepiękne wykonanie z dbałością o szczegóły.

Ture Sventon. Latający detektyw

Ture Sventon to nie pierwszy lepszy detektyw. To najbardziej genialny detktyw w całym Sztokholmie. Choć początkowo uważa tak tylko on sam, a drzwiach jego biura pojawiają się głównie domokrążcy. Wszystko zmienia się jednak pewnego dnia, gdy malutkim miasteczku dochodzi do nietypowych wydarzeń.

Wielki niczym byk mężczyzna zaczyna panosić się i zastarszać gromadkę dzieci. Na domiar złego, ich ciotki dostają list z żądaniem okupu. Z początku przerażone, postanawiają poprosić o pomoc nie policjanta, ale właśnie detektywa. Wybór pada na Ture Sventona! I w taki oto sposób główny bohater ma możliwość się wykazać i udowodnić wszystkim swój talent do rozwiązywania zagadek.

Detektyw Sventon to jednak dość nietuzinkowa postać. Jest bardzo elegancki, nosi różne wąsy, zdarza mu się seplenić, uwielbia Rofaliowe psysie i ma… LATAJĄCY DYWAN! A to, umówmy się, niesamowita rzecz!

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Już po pierwszych zdaniach można wyczuć lekko klasyczny styl. Z resztą, nie ma się co dziwić w końcu to klasyczna powieść detektwystyczna dla dzieci! 😀

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Mistrzowie Światowej Ilustracji
AUTOR: Åke Holmberg
ILUSTRACJE: Sven Hemmel
TŁUMACZENIE: Teresa Chłapowska
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 144
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: detektywistyczne
WIEK:  7+
CENA: ~23 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Ture Sventon w Sztokholmie

Akcja drugiego tomu przygód słynnego szwedzkiego detektywa dzieje się tym razem w Sztokholmie w okolicach Bożego Narodzenia. Sklep jubilera Erikssona jest w poważnych tarapatach, ponieważ przed Wigilią dochodzi do włamania i kradzieży kluczy do mieszkania znajdującego się nad sklepem. Co więcej, w przeciągu kilku dni, dochodzi do różnych nietypowych zdarzeń. Zaniepokojony jubiler postanawia jak najszybciej udać się do biura detektywa S.

Sventowi szykuje się nowe zlecenie i to jeszcze przed samymi Świętami! W tej akcji będzie miał jednak pomocnika z dalekich krajów, który po raz pierwszy będzie spędzał gwiazdkę poza swoim domem.

Czy Gang Platerowy zostanie rozbity?
Czy Sventonowi uda się złapać jego przywódcę?

Ture Sventon w Sztokholmie to wciągająca lektura, której akcja jest dość wartka. Nie sposób nie polubić głównego bohatera i jego przyjaciół – genialnej sekretarki i Omara. Jestem bardzo ciekawa kolejnych tomów i spraw jakie przyjdzie rozwiązywać najlepszemu szwedzkiemu prywatnemu detektywowi! 😀

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Mistrzowie Światowej Ilustracji
AUTOR: Åke Holmberg
ILUSTRACJE: Sven Hemmel
TŁUMACZENIE: Teresa Chłapowska
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 176
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: detektywistyczne
WIEK:  7+
CENA: ~25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to