Znajomość języków obcych to dziś podstawa. Mało kto z nas, niezależnie od wieku, nie zna bądź nie uczy się choć jednego. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że posługiwanie się angielskim, niemieckim, czy hiszpańskim nie tylko zwiększa nasze szanse na edukacyjny sukces i otwiera drzwi do kariery, ale znacznie ułatwia i uatrakcyjnia życie. Znając języki, łatwiej podróżować, studiować za granicą czy zdobyć świetną, wysoko płatną pracę. Jednak nie zawsze kompetencje zdobywać możemy w szkole. Na szczęście są jeszcze kursy językowe, lekcje on-line i korepetycje.

Nauka języka angielskiego, która wyrównuje szanse

Angielskiego uczymy się już w przedszkolu, a w szkole podstawowej jest to obowiązkowy przedmiot, począwszy od klas 1-3. Jednak nierzadko zdarza się, że nauka w szkole nie przynosi pożądanych efektów, godzin lekcyjnych jest zbyt mało, a i nauczycielowi brakuje umiejętności. Co wówczas, jeśli sami nie pomożemy maluchowi nadrobić zaległości czy odpowiednio zmotywować do nauki słówek i zwrotów? Czy nasze dziecko skazane jest na porażkę? Niekoniecznie! Wystarczy znaleźć odpowiednią placówkę, w której nauka języka angielskiego pójdzie sprawnie, a nasz mały uczeń znów poczuje się kompetentny.

Nauka angielskiego dla dzieci, podobnie, jak nauka innych języków czy przedmiotów, nie może zostać zaniedbana na najwcześniejszych fazach edukacji. Warto mieć to na uwadze i w miarę możliwości reagować jak najwcześniej. Odpowiednio szybkie włączenie wsparcia i pomocy w nauce to nie tylko antidotum na słabe oceny, ale przede wszystkim podratowanie kształtującej się samooceny i opinii dziecka o sobie jako uczniu. Sprawienie, że maluch znów poczuje się dobrze w szkolnej ławce, będzie w tej sytuacji na wagę złota.

Angielski dla dzieci – poszukaj kompetentnego nauczyciela!

Jaki powinien być dobry nauczyciel języka angielskiego dla dzieci? Oczywiście pełen wiedzy merytorycznej i z lekkością posługujący się obcym językiem, ale również pełen pasji i zaangażowania. Praca z dziećmi, wbrew pozorom, nie należy do najłatwiejszych zadań, wiele z nich posiada większe lub mniejsze trudności a także deficyty motywacyjne. Jak ważna jest znajomość języka obcego w życiu wiedzą dorośli, dzieci już natomiast niekoniecznie. Trzeba przyznać, że szczególnie młodsi uczniowie, rzadko kiedy postawią godzinę w lekcyjnej ławce ponad zabawę z rówieśnikami na podwórku.

Dlatego dobry nauczyciel języka obcego to skarb. Jeśli z odpowiednim zaangażowaniem poprowadzi zajęcia, a dodatkowo wypełni je zabawą, humorem i luźną atmosferą – dzieci chętnie podejmą wyzwanie. Kurs języka niemieckiego, angielskiego czy jakiegokolwiek innego języka powinien być też prowadzony w pozytywnej, twórczej aurze, a samego lektora musi cechować wewnętrzny spokój, wyrozumiałość, cierpliwość i serdeczność. Prywatnych szkół, w których znajdziemy takich wykładowców nie brakuje, szczególnie w dużych ośrodkach naukowych, jak choćby Kraków. Dlatego poszukując dobrych kursów i zajęć dodatkowych warto zwrócić uwagę na renomowane ośrodki o wieloletnich tradycjach.

Dobre kursy językowe skrojone na miarę potrzeb

Dobrze przygotowane i prowadzone kursy i zajęcia językowe będą doskonałym wsparciem dla dzieci w każdym wieku i o rozmaitych potrzebach. Wysokiej jakości szkoła będzie posiadała w ofercie zajęcia zarówno dla poszczególnych grup wiekowych i o określonych zakresach materiału, jak i skierowanych na osiągnięcie obranego celu. Na korepetycjach młodzi uczniowie nadrobią zaległości, a dzięki wsparciu poprawią szkolne oceny i umiejętności oraz nabiorą pewności siebie.

Dla starszych dzieci znajdziemy zajęcia, dzięki którym możliwe będzie przygotowanie się do kończącego szkołę podstawową egzaminu ośmioklasisty, a dla licealistów – kursy przedmaturalne. Zapisując swojego nastolatka do szkoły językowej na lekcje angielskiego, kurs języka niemieckiego czy dowolnego języka, warto mieć na uwadze czas potrzebny do przerobienia i utrwalenia dużych partii materiału i odpowiednio wcześnie rozpocząć dodatkową naukę. O ile dorośli mogą pozwolić sobie na podjęcie w razie potrzeby intensywnego kursu nauki języka, o tyle dla dzieci obciążonych nauką szkolną nie będzie to już takie proste. Zazwyczaj, by spokojnie i trwale powtórzyć cały zakres zagadnień maturalnych, potrzeba średnio rocznego, w ostateczności – półrocznego kursu.

Świetna szkoła języków obcych w Krakowie dla dzieci

Mieszkańcy Krakowa i wielu dużych aglomeracji w Polsce, którzy poszukują wysokiej klasy korepetycji i zajęć językowych dla swoich dzieci, mają ułatwione zadanie. W mieście funkcjonują bardzo dobre placówki typu szkoła języków obcych. W Krakowie bez problemu znajdziemy też doskonałych lektorów, native speakerów i nauczycieli ze specjalnym przygotowaniem do pracy z nawet najmłodszymi dziećmi. Odpowiednio dobrane i poprowadzone zajęcia w wyspecjalizowanej placówce, jak na przykład w Centrum Języków Obcych Moose, to klucz do sukcesu i ogromne wsparcie dla tych uczniów, którzy nie mieli dość szczęścia, by w państwowych szkołach trafić na odpowiednich edukatorów.

*** Artykuł sponsorowany ***

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to