Bajki 5 minut przed snem 2 to kolejna Bingowa książka, jaka wiosną pojawiła się w Miłkowej bibliotece. Tym razem w środku znajduje się aż 6 nowych krótkich opowiadań:

 • Nowy przyjaciel Binga;
 • Wyprzedaż u Suli;
 • Cześć piesku;
 • Lody na patyku;
 • Żołędzie;
 • Oddech smoka.

W pierwszej historyjce pojawia się nowy bohater – młodszy kuzyn Suli – Nicky. Bing zostaje u przyjaciółki i we trójkę spędzają czas na zabawie. Dzieci mają w planach robienie wydzieranek, ale Bingowi ciężko przyzwyczaić się do nowego towarzysza, który wolał inne zabawy. Czy chłopcy znajdą wspólny język i się dogadają?

Na Wyprzedaży u Suli dzieci wystawiają swoje nieużywane zabawki i inne przedmioty na sprzedaż. Ich cel jest bardzo szlachetny, ponieważ zbierają pieniądze na zakup nowej zjeżdżalni do przedszkola. Dzieci szukają jeszcze jakichś zabawek w przedszkolu, które mogłyby wystawić i sprzedać. Tak natrafiają na Pana Tęczowego, któremu brakuje głowy, dlatego Bing i Sula decydują się z nim pożegnać. Szybko znajduje się na niego kupiec, a dzieci po krótkim czasie znajdują głowę swojej zabawki. Odzyskanie zabawki może okazać się bardzo trudne.

W kolejnej historyjce, głównym bohaterem jest… piesek, który podczas zabawy w parku dołącza do bawiących się Binga i Flopa. Nowy przyjaciel zabiera im piłkę i teraz króliczek musi ją jakoś odzyskać. Gdy Bing oswaja się z pisekiem postanawiają kontynuować zabawę. Cała trójka bawi się bardzo dobrze i króliczek bardzo chciałby go zabrać do domu, ale Flop tłumaczy, że należy odnaleźć jego właściciela. Czy to im się uda?

Lody na patyku to historia, w której w ogrodzie Binga pojawia się niespodziewany gość, jakim jest żabka. Wskoczyła do basenu, ponieważ jej też doskwierał upał. Króliczek również chciałby się popluskać, tylko najpierw musi zjeść lody i pomóc wydostać się żabce z basenu. Pomaganie zielonemu płazowi okazało się dość trudne, gdy w rękach mieli swoje sorbety, więc postanowili je odłożyć. Czy udało im się wyciągnąć żabkę z basenu i dokończyć swoje lody?

W Żołędziach Bing i Sula spacerują po parku i odkrywają, że ktoś zabiera ich zebrane wcześniej żołędzie. Dzieci początkowo nie zwracają na to większej uwagi, ale po kilku minutach zawuważają, że coś jest nie tak. Żołędzi w ogóle nie przybwa, a przecież zebrali ich już sporo. Flop, podpowiedział dzieciom aby schowały się za pobliskim krzakiem i były bardzo cicho, ponieważ wtedy być może uda im się odkryć „złodzieja”. Czy Bing i Sula rozwiążą tą zagadkę?

Ostatnie opowiadanie Oddech smoka ma miejsce gdy na zewnątrz panuje już chłód. Bing i Padno wspólnie bawią się w ogrodzie i króliczek pokazał przyjacielowi swoją sztuczkę – parujący oddech. Bing tak się ucieszył z nowej umiejętności, że pobiegł do domu aby pokazać ją Flopowi, jednakże okazało się, że to już nie działa. Co się stało? Czy Bingowi uda się ponownie chuchać parą?

Naprawdę nie dziwię się Miłkowi, że tak lubi przygody Binga. Sama jestem ich fankom i można wiele wycignąć z tych opowiadań. Bing. Bajki 5 minut przed snem 2 to świetna propozycja dla dużych i małych 🙂

ZALETY KSIĄŻKI

 • krótkie opowiadania, które idealnie sprawdzą się przy usypianiu,
 • nowe przygody króliczka i jego przyjaciół,
 • opowieści mogą stanowić wstęp do dalszych rozmów z dzieckiem,
 • bardzo prosty język, idealnie trafiających do małych czytelników,
 • wygodna i dość czytelna czcionka, która umożliwia starszym dzieciom samodzielne czytanie,
 • duży i wygodny format książki.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Bing. Bajki 5 minut przed snem 2
CYKL: Bing
TŁUMACZENIE: Regina Mościcka
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 128
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: bajki na podstawie animacji,
JĘZYK: polski
WIEK: 3 – 6
CENA:  ~ 28 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to