Ulica Czereśniowa była u nas bardzo długo ogromnym hitem. Później na chwilę Szef ją sobie odpuścił, jednakże jakiś miesiąc temu ponownie wróciła do łask. I dobrze się złożyło, ponieważ w marcu swoją premierę miała kolejna książka w tej serii pt. Dom na Ulicy Czereśniowej.

Tym razem, ma ona mniejszy format niż poprzednie wielkoformatowe wyszukiwanki, ale to w zasadzie jedyna różnica pomiędzy tymi książkami. Ponadto, wszyscy, którzy byli ciekawi co tam się dzieje w tym domu, teraz znajdą odpowiedzi na te pytania!


To opowieść o codziennym życiu dwupiętrowego domu z ogrodem, który jest pełen tajemniczych wydarzeń i fascynujących postaci. Książka zabiera czytelnika w podróż po kolejnych piętrach budynku, odkrywając życie jego mieszkańców oraz ich zwyczaje.

Co się dzieje nocą na strychu? Kogo codziennie rano budzi papuga Pola? Czym zajmuje się pani Hania i jej mąż? W tym domu cały czas coś się dzieje! Te i wiele innych sytuacji będzie można śledzić na stronach tej książki. Co więcej, te szczegółowe ilustracje kryją w sobie wiele interesujących historii i zagadek, które czytelnik może rozwiązywać, przechodząc przez poszczególne rozkładówki (z różnymi miejscami w domu). Jest to naprawdę sporo rzeczy do odkrycia!

Wszystkie piętra domu są pełne życia, a każda scena opisana jest w rytmie rymowanego tekstu, który dodaje uroku i dynamiki opowieści. Ilustracje pełne detali przenoszą czytelnika do magicznego świata, gdzie codzienne sceny nabierają nowego znaczenia.

Dom na Ulicy Czereśniowej oferuje nie tylko fascynującą fabułę, ale także mnóstwo możliwości interakcji i zabawy dla czytelników. Książka staje się nie tylko źródłem rozrywki, ale także narzędziem edukacyjnym, które rozwija kreatywność i umiejętności poznawcze dzieci.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych elementów tej książki jest możliwość wyszukiwania postaci i poszczególnych przedmiotów. Bogato ilustrowane strony pełne są detali, co daje czytelnikowi okazję do odkrywania ukrytych postaci i obiektów na każdej stronie. Zabawa w wyszukiwanie stymuluje spostrzegawczość i koncentrację, jednocześnie dostarczając wiele radości.

Dodatkowo, czytelnicy mogą korzystać z książki na wiele innych sposobów, na przykład układając własne historie na podstawie ilustracji i opisów. Dzięki różnorodnym postaciom i sytuacjom, możliwości kreacji są praktycznie nieograniczone. To doskonała okazja do rozwijania wyobraźni i narracyjnych umiejętności.

Inną formą zabawy z książką jest zadawanie pytań dotyczących obrazów i sytuacji przedstawionych na stronach. Czytelnik może badać szczegóły ilustracji, analizować postacie i ich działania, a także rozważać możliwe konsekwencje wydarzeń. To świetny sposób na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i rozumienia złożonych relacji przyczynowo-skutkowych.

Wreszcie, książka zachęca do twórczej ekspresji poprzez szereg zadań i propozycji aktywności. Czytelnicy mogą na przykład szukać przedmiotów w określonym kolorze, odgadywać, co dzieje się na poszczególnych piętrach domu, czy też wymyślać własne opowieści na podstawie ilustracji. Ta interaktywność sprawia, że czytanie staje się nie tylko pasją, ale także angażującym procesem nauki i rozwoju.

W ten sposób Dom na Ulicy Czereśniowej staje się nie tylko książką do czytania, ale także interaktywnym narzędziem, które inspiruje i rozwija. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy szukają sposobu na kreatywną zabawę i edukację dla swoich dzieci.

W Domu na Ulicy Czereśniowej każde piętro kryje w sobie niespodzianki i przygody, które sprawiają, że czytelnik nie może się oderwać od lektury. To książka, która bawi, edukuje i inspiruje zarówno dzieci, jak i dorosłych, tworząc niezapomniany świat, do którego chce się wracać.

ZALETY KSIĄŻKI

  • fantastyczne ilustracje pełne detali;
  • fascynująca fabuła z mnóstwem tajemnic i humoru;
  • interaktywne elementy, takie jak wyszukiwanie postaci i przedmiotów;
  • możliwość układania własnych historii na podstawie ilustracji;
  • stymulowanie wyobraźni, spostrzegawczości i umiejętności narracyjnych u dzieci;
  • edukacyjny charakter poprzez zadawanie pytań i analizowanie sytuacji;
  • propozycje aktywności i zadań, które angażują czytelnika;
  • doskonała jakość wykonania, twarda okładka i duża, czytelna czcionka.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Ulica Czereśniowa
AUTORKA: Rotraut Susanne Berner
TŁUMACZENIE: Karolina Iwaszkiewicz
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 14
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: książki obrazkowe
JĘZYK: polski
WIEK:  2+
CENA: ~ zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to