Ta książka zabierze Cię na wyprawę do tropikalnego raju w towarzystwie rodziny Mayweatherów, gdzie słońce, plaża i egzotyczne drinki kryją ciemne tajemnice. W dzisiejszym wpisie chciałbym podzielić się z Tobą moimi wrażeniami z lektury książki pt. Reunion autorstwa Kit Frick.

To pasjonujący thriller młodzieżowy, który wciąga od pierwszych stron, przenosząc czytelnika w świat pięknych widoków i rodzinnych spotkań, które skrywają niebezpieczeństwo. Przygotuj się na ekscytującą podróż do meksykańskiego raju, gdzie idylliczne krajobrazy mogą skrywać mroczne sekrety.

Wszystko rozgrywa się podczas zimowych wakacji rodziny Mayweatherów w meksykańskim kurorcie Cancun. W wyjątkowej atmosferze raju tropikalnego, jedenaście osób, składających się z trzech rodzeństw, ich partnerów życiowych oraz dzieci, spędza tydzień pełen nadziei na zbliżenie się i integrację.

Gdy jednak jedno z rodzeństw, Addison i Mason, oraz ich kuzynka Natalia, wspominają tajemniczy incydent sprzed kilku lat, atmosfera staje się napięta. Tajemnice każdego z członków rodziny zaczynają wychodzić na jaw, a relacje między nimi stają się coraz bardziej skomplikowane. Gdy pod koniec tygodnia dochodzi do tragedii w postaci śmierci jednego z uczestników zjazdu, każdy staje się podejrzany, a więzi rodzinne okazują się być na krawędzi rozpadu.

W miarę jak historia rozwija się, czytelnik poznaje głębsze tajemnice każdego z bohaterów, odkrywając złożone relacje między nimi. Wątki rodzinne, osobiste sekrety i dramatyczne wydarzenia stopniowo odsłaniają się, prowadząc do zaskakującego finału, który rzuca nowe światło na wszystkie wydarzenia.

Centralnymi postaciami książki są bliźniacy Addison i Mason, ich kuzyn Natalia oraz niedoszły przybrany brat Theo. Każdy z nich ma swoje własne tajemnice i demonów przeszłości, które wpływają na bieg wydarzeń i relacje w rodzinie. Poprzez ich różne perspektywy czytelnik ma okazję zagłębić się w psychikę i motywacje bohaterów, co dodaje powieści głębi i intensywności.

Reunion to historia o zranionych więziach rodzinnych, ukrytych tajemnicach i konsekwencjach przeszłości, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Poprzez wartkie tempo akcji, zaskakujące zwroty oraz bogate psychologicznie postacie, Kit Frick stworzyła wciągający thriller, który nie pozostawi czytelnika obojętnym.

Podsumowując, Reunion to wciągający thriller młodzieżowy, który zachwyca bogactwem fabuły, zaskakującymi zwrotami akcji i głębią psychologicznych portretów bohaterów. Kit Frick w mistrzowski sposób ukazuje złożoność rodzinnych więzi, konsekwencje przeszłości i ludzkie tajemnice, tworząc opowieść, która wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca.

Mimo pewnych ograniczeń w tempie narracji, książka ta zasługuje na uwagę jako fascynująca podróż do meksykańskiego raju, gdzie pozory kryją mroczne sekrety, a więzi rodzinne mogą okazać się śmiertelnie niebezpieczne. Dla miłośników młodzieżowych thrillerów z głębią psychologiczną Reunion będzie doskonałym wyborem na pasjonującą lekturę.

ZALETY

  • wciągająca fabuła, która trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony;
  • bogactwo tematów poruszanych w powieści, od rodzinnych relacji po osobiste tajemnice i zmagania z przeszłością;
  • zróżnicowany zestaw bohaterów i narracji z różnych punktów widzenia, co dodaje głębi opowieści;
  • atmosfera meksykańskiego kurortu, która tworzy doskonałe tło dla dramatycznych wydarzeń;
  • zaskakujące zwroty akcji i wielowątkowa narracja, która utrzymuje czytelnika w napięciu;
  • zrozumiałe i przemyślane psychologicznie postacie, które budują wiarygodną i angażującą historię.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Kit Frick
TŁUMACZENIE: Anna Hikiert-Bereza
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 344
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: young adults, thriller,
JĘZYK: polski
WIEK: 12+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to