Jeśli szukasz książki, która wciągnie Cię już od pierwszych stron, jest nieprzewidywalna i pełna tajemnic oraz intryg, a zakochanie się oznacza podpisanie na siebie wyroku śmierci, to Lightlark od wydawnictwa Jaguar, będzie strzałem w dziesiątkę!

Lubię fantasy i muszę przyznać, że minęło sporo czasu od kiedy ostatni raz miałam w rękach ten gatunek. Na szczęście zmieniło się to początkiem października, gdy w moje ręce trafił Lightlark. Początkowo, książka przeleżała kilka dni, bo jakoś nie mogłam się za nią zabrać, ale gdy zaczęłam czytać, to nie mogłam się od niej oderwać.

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że książka aż tak mi się spodoba, ale Alex Aster dała radę i stworzyła niesamowitą opowieść pełną sekretów, knucia, miłosnych uniesień oraz nieco brutalną. Świat, który wymyśliła, intryguje i wciąga.

Lightlark jest wyspą, która co sto lat staje się dostępna na 100 dni i w tym czasie odbywa się na niej Centennial. Są to zawody pomiędzy władcami sześciu królestw, które kiedyś były zjednoczone, jednakże klątwa, którą ktoś rzucił, sprawiła, że wszystko się popsuło, a każde z sześciu królestw dotkliwie odczuło jej skutki. Tutaj tylko chcę wspomnieć, że klątwy w każdym królestwie są inne lecz tak samo utrudniają, a nawet uniemożliwiają ich mieszkańcom życie.

Podczas Centennialu, władcy muszą współpracować, aby pozbyć się tej okropnej klątwy. Nie jest to jednak takie proste, bo jeden z nich musi zginąć aby uratować pozostałych. Jak łatwo się domyślić, raczej nikt nie chce ginąć więc aby przeżyć władcy zawierają różne sojusze, jednakże koniec końców, nikomu nie można ufać.

Czy uda im się pokonać klątwę? Czy tajemnica głównej bohaterki wyjdzie na jaw? Kto okaże się sprzymierzeńcem, a kto komu wbije nóż w plecy? Aby się tego dowiedzieć, sięgnij po ten tytuł. Nie pożałujesz! 🙂

ZALETY

  • dobrze poprowadzeni bohaterowie;
  • wciągająca;
  • bez najmniejszego problemu czytelnik od razu wchodzi w świat Lightlarku;
  • nieprzewidywalne zwroty akcji i zakończenia;
  • dobrze przemyślana fabuła, wszystko się ze sobą sensownie łączy;
  • przyjemna dla oka okładka.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Alex Aster
TŁUMACZENIE: Zuzanna Byczek
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 480
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: fantasy, young adult
JĘZYK: polski
WIEK: 14+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to