Dzięki tej książce wyruszysz na morską wyprawę, która zaprowadzi Cię w malownicze zakamarki polskiego wybrzeża, gdzie skrywa się mroczna tajemnica. Wydawać by się mogło że opis morza, jego szum fal, to będzie bardzo przyjemne zanurzenie się w klimacie Bałtyku, jednakże wcale tak nie jest. Drugi tom serii o Lenie Dobrowicz to nowość, której osobiście wyczekiwałam.

To niezwykle intrygujący kryminał, który pochłonął mnie od pierwszych stron, zmuszając do ciągłego pragnienia poznania kolejnych zwrotów akcji. Jednak zanim zdradzę Ci więcej, zapraszam do dalszej lektury 🙂

Główną bohaterką jest aspirantka Lena Dobrowicz, która zostaje włączona do śledztwa po odkryciu ludzkich szczątków na plaży.

Początkowo wszystko wskazuje na to, że morderstwa mogą być powiązane z lokalną legendą Nadbrzeżnika – morskiego potwora obecnego w miejscowych podaniach. Jednak w miarę rozwijania śledztwa, Lena odkrywa, że zbrodnie mają powiązania z tajemniczymi wydarzeniami sprzed dwudziestu lat, gdzie również ofiary były ozdobione muszelkami i glonami.

Wraz z postępem dochodzenia, tajemnice z przeszłości wypływają na światło dzienne, a Lena musi zmierzyć się nie tylko z mrocznymi sekretami lokalnej społeczności, ale także z własnymi demonami. Czy uda jej się odkryć tożsamość seryjnego mordercy i zapobiec kolejnym zbrodniom, zanim będzie za późno?

Nadbrzeżnik jest pełen zalet, które stanowią solidne fundamenty dla udanej lektury. Po pierwsze, autorka kreuje mroczną i fascynującą atmosferę nadmorskich miejscowości, która doskonale współgra z tematyką kryminalną powieści. Opisy krajobrazów i lokalnych legend tworzą niezapomniany klimat, który wciąga czytelnika od pierwszych stron.

Kolejną zaletą jest intrygująca fabuła, która pełna jest zaskakujących zwrotów akcji i napięcia. Autorka snuje tajemnicę i podsuwa fałszywe tropy, co sprawia, że czytelnik nie może się oderwać od lektury, ciągle zastanawiając się, co stanie się dalej.

Dodatkowo, książka wyróżnia się autentycznymi postaciami o bogatych osobowościach. Główna bohaterka, Lena Dobrowicz, oraz pozostali bohaterowie są wiarygodni i złożeni, co sprawia, że czytelnik może się z nimi utożsamić i współczuć im w ich trudach.

Nie można również pominąć realistycznego przedstawienia pracy śledczej i policji, co dodaje powieści autentyczności i głębi.

Szczerze mówiąc, jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Joanny Bagrij, ale po lekturze Nadbrzeżnika mogę śmiało powiedzieć, że na pewno nie ostatnie. Autorka zapewnia czytelnikowi niezapomniane doznania literackie, kreując mroczną atmosferę i intrygującą fabułę, która wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca. Postacie są autentyczne i bogate w emocje, co sprawia, że można się z nimi utożsamiać i współczuć im w ich trudach. Realistyczne przedstawienie pracy śledczej dodaje powieści autentyczności i głębi.

Podsumowując, Nadbrzeżnik to prawdziwa perełka wśród polskich thrillerów, którą zdecydowanie warto polecić fanom kryminalnych smaczków. Joanna Bagrij stworzyła powieść, która zapewnia niezapomniane doznania literackie i pozostawia czytelnika z niecierpliwością oczekującego na kolejne tomy serii o Lenie Dobrowicz.

ZALETY

  • mroczna i fascynująca atmosfera nadmorskiej miejscowości;
  • intrygująca fabuła z zaskakującymi zwrotami akcji;
  • autentyczne postacie o bogatych osobowościach;
  • realistyczne przedstawienie śledztwa i policji;
  • wciągająca narracja, która trzyma czytelnika w napięciu.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Lena Dobrowicz
TOM: 2
AUTORKA: Joanna Bagrij
WYDAWNICTWO: Mova
LICZBA STRON: 504
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: kryminał, thriller,
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!


Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Księgarnia i wydawnictwo nie miały wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to