W tym roku, swoją premierę miały kolejne fantastyczne książki z serii Akceptuję, co czuję. Na swojej półce mam już dwie wcześniejsze pozycje, jednakże jest ich znacznie więcej! Łącznie Harperkids wydał aż 11 książek w tej serii, a wszystkie z nich są naprawdę wartościowe i dają duże wspiercie małym czytelnikom.

ZALETY KSIĄŻEK

  • książki uczą dzieci o emocjach,
  • czytelnicy dowiedzą się jak sobie radzić w trudnych sytuacjach,
  • nauczą się rozwiązywać konflikty,
  • poradniki dla rodziców zawierają proste sposoby jak pomóc dzieciom poradzić sobie z emocjami,
  • promowanie empatii do drugiego człowieka,
  • proste zadania do wykonania przez dzieci mają za zadanie pomóc im zmierzyć się ze swoimi emocjami,
  • ogromna różnorodność ćwiczeń – od wypisywania, naklejania aż po rysowanie.

Moja rodzina

Na pierwszy ogień, idzie książka pt. Moja rodzina. Jej głównym celem jest przedstawienie czytelnikowi tego, jak różne mogą być rodziny. Różnić nas może dosłownie wszystko, np. liczba osób, tradycje, czy przywiązanie. W rodzinie też dzieje się wszytko. To właśnie z nią przeżywamy zarówno piękne jak i trudne chwile. W rodzinnym domu, przy najbliższych powinniśmy także mieć możiwość być w 100% sobą i dzielić się swoimi myślami i emocjami. Tylko to da nam podstawy do szczerych rozmów i wyrażania swoich uczuć, a dzięki temu łatwiej będzie wszystkim żyć ze sobą w zgodzie i zrozumieniu. Ta książka ma za zadanie pomóc czytelnikowi zrozumieć różne rodziny oraz poczuć się dobrze w swojej! 

Przewodniczką tej książki jest urocza kwoczka, która wyjaśnia różne kwestie związane z rodziną swoim czytelnikom. Poza tym, w Mojej rodzinie znajduje się wiele zadań do wykonania. Po zrealizowaniu ich wszystkich, zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć wspólny język ze swoimi bliskimi oraz otwarcie mówić o swoich potrzebach i uczuciach.

Pod koniec książki, standardowo jak to to było w przypadku poprzednich tytułów z tej serii, znajduje się poradnik dla rodziców, w którym autorka podpowiada jak radzić sobie w różnych sytuacjach. W Mojej rodzinie nie może zabraknąć również naklejek, które należy wykorzystać w niektórych zadaniach.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akceptuję, co czuję
AUTORKI: Isabelle Filliozat, France Marie Perreault
ILUSTRACJE: Zelda Zonk
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 96
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: poradniki, książki aktywnościowe
JĘZYK: polski
WIEK:  5+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Złość – jak sobie z nią poradzić

Drugim tytułem jest Złość – jak sobie z nią poradzić. Jest to jeden z ważniejszych tytułów, jaki pojawił się w tej serii, ponieważ od zawsze uczono nas, że złość jest tą niechcianą i zdecydowanie niepożądaną emocją. A wcale tak nie jest!

Ta książka bierze na tapet właśnie temat złości i ukazania jej jako coś normalnego co trzeba zaakceptować i co najważniejsze, umieć sobie z nią poradzić. Czytelnik dowie się jak odróżnić od siebie agresję, przemoc, stres i złość, dzięki czemu będzie mu łatwiej zrozumieć trudne emocje, które mogą nim targać. Co więcej, autorki przedstawiają złość jako bardzo potrzebną emocję, która jest ściśle związana z poczuciem naszego bezpieczeństwa.

Tak jak we wszystkich książkach z tej serii, również i w tej rodzice i opiekunowie znajdą poradnik, który pomoże im odczytywać emocje dzieci oraz wyjaśnia, dlaczego złość jest tak istotną emocją w rozwoju swoich pociech. Co więcej, autorki podpowiadają jak poradzić sobie ze stresem i innymi trudnymi uczuciami, dzięki czemu będą oni w stanie pomóc swoim dzieciom je przetrwać.

Oczywiście na końcu znajdziesz naklejki, które należy wykorzystać przy realizowaniu nietórych zadań. A jeśli o nie chodzi, to w książce umieszczono zadania pisemne (lub rysownicze dla młodcszych dzieci), zakreślanie możliwych reakcji i sposobów zachowania się. Jedną z fajniejszych rzeczy jakie należy zrobić, jest poukrywanie przez rodziców karteczek w rzeczach dziecka, które nawiązują do jego osoby i związane są z miłymi i istotnymi rzeczami, które kojarzą się nam z dzieckiem np. Kocham Cię, Pamiętam jak… Jest to jeden z prostszych i bardzo oczywistych sposobów na pokazanie naszego zainteresowania i wsparcia swojemu dziecku, który może mu bardzo pomóc.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akceptuję, co czuję
AUTORKI: Isabelle Filliozat, Virginie Limousin
ILUSTRACJE: Eric Veillé
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 112
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to