Z tą gra czeka Cię prawdziwa podróż po tajemnicach nauki z grą BrainBox: Nauka! Czy kiedykolwiek marzył_ś o możliwości odkrycia ewolucji, łańcuchów pokarmowych czy zagadnień związanych z magnetyzmem i grawitacją w ekscytujący i angażujący sposób?

Dzięki tej grze edukacyjnej można to wszystko osiągnąć, ucząc się w sposób niezwykle atrakcyjny i przyjemny. Czytaj dalej aby dowiedziedzieć się jak BrainBox: Nauka wprowadza naukę do świetnej zabawy!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Pudełko gry BrainBox: Nauka zachwyca prostotą i elegancją. O jego wyglądzie decyduje kwadratowy kształt, charakterystyczny dla innych gier z serii BrainBox. Solidna konstrukcja i sztywność pudełka zapewniają bezpieczne przechowywanie wszystkich komponentów, co sprawia, że gra jest łatwa do przenoszenia i idealnie nadaje się do zabawy zarówno w domu, jak i w podróży.

W środku znajdziesz z kolei znajdziesz:

  • 55 kart;
  • klepsydra;
  • kostka.

KOMPONENTY

Głównym elementem gry są karty, które zawierają obrazki i pytania związane z nauką i przyrodą. Każda karta posiada dwie strony: jedną z obrazkiem, który przedstawia różnorodne elementy związane z nauką, takie jak ewolucja, łańcuchy pokarmowe, magnetyzm czy grawitacja, oraz drugą z zestawem pytań dotyczących obrazka. Obrazki są kolorowe i atrakcyjne wizualnie, co sprawia, że gra staje się bardziej interesująca i angażująca.

Klepsydra jest używana do mierzenia czasu, który gracze mają na zapamiętanie obrazka na karcie. Po odwróceniu klepsydry, gracze mają ograniczony czas na przypatrywanie się obrazkowi przed tym, jak zostanie zadane pytanie. Klepsydra dodaje element rywalizacji i presji czasu, co czyni rozgrywkę jeszcze bardziej ekscytującą.

Dodatkowo warto wspomnieć, że komponenty gry są starannie wykonane z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje trwałość i estetykę. Estetyczne i trwałe wykonanie komponentów dodatkowo podnosi atrakcyjność gry i zapewnia przyjemność z jej użytkowania.

NA CZYM POLEGA ROZGRYWKA?

W grze BrainBox: Nauka zadaniem graczy jest zapamiętywanie informacji z kart i udzielanie na nie odpowiedzi. Na początku rundy jeden z graczy wybiera kartę z pudełka i odwraca klepsydrę, dając pozostałym ograniczony czas na zapamiętanie obrazka na karcie.

Kiedy piasek w klepsydrze się przesypie, gracz, który trzymał kartę, rzuca kością, która wskazuje numer pytania do udzielenia odpowiedzi. Oczywiście jego zadaniem jest odpowiedzenie na nie. Następnie gracze sprawdzają czy jest ona zgodna z obrazkiem na karcie. Jeśli odpowiedź jest poprawna, gracz zdobywa punkt i zatrzymuje kartę. W przypadku błędnej odpowiedzi karta jest odłożona do pudełka, a kolejna osoba próbuje zdobyć punkt. Runda kończy się po upływie czasu, zazwyczaj 10 minut, a zwycięzcą zostaje gracz, który zgromadził najwięcej kart z poprawnymi odpowiedziami.

CZAS ROZGRYWKI I LICZBA GRACZY

BrainBox: Nauka to gra, która nie ma ograniczenia co do liczby graczy, dzięki czemu może być świetną rozrywką zarówno dla małych grup, jak i większych zespołów. Minimalny wiek graczy wynosi 8 lat, co sprawia, że jest to idealna propozycja dla dzieci w wieku szkolnym oraz dla całych rodzin, które chcą wspólnie czerpać przyjemność z nauki i zabawy. Dzięki temu, że BrainBox: Nauka jest dostosowana do różnych grup wiekowych, może być świetnym narzędziem zarówno w szkole, jak i w domu, wspierając rozwój i edukację w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb graczy.

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYNIEKONIECZNIE WADY
+ zabawa, która jednocześnie rozwija wiedzę z zakresu nauki przyrodniczej;
+ jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców;
+ idealna do wspólnej zabawy zarówno w gronie rodziny, jak i z przyjaciółmi;
+ doskonałe narzędzie wspomagające naukę w szkole i w domu, rozwijające umiejętności pamięci i spostrzegawczości;
+ starannie wykonane komponenty gry zapewniają trwałość i przyjemność z użytkowania.
brak 🙂

MOJA OPINIA

BrainBox: Nauka to niezwykła gra edukacyjna, która nie tylko rozbudza ciekawość naukową, ale także angażuje graczy w dynamiczną zabawę pełną wyzwań i emocji. Dzięki starannie zaprojektowanym kartom i klepsydrom, każda rozgrywka staje się fascynującą podróżą po tajemnicach przyrody i nauki. Brak ograniczenia co do liczby graczy oraz odpowiedni minimalny wiek sprawiają, że BrainBox: Nauka jest doskonałą propozycją zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi, a także skuteczne wsparcie nauki w szkole i w domu. BrainBox: Nauka to więcej niż tylko gra – to inspirująca przygoda poznawcza, która rozwija umiejętności i pasję do nauki, dostarczając jednocześnie mnóstwo radości i zabawy. Osobiście jestem zachwycona tą grą i bardzo przypadła mi do gustu, tak jak całej naszej rodzinie 🙂

INFORMACJE O GRZE

MECHANIKA GRY: memory, roll / spin and move
TYP GRY: rodzinne, edukacyjne
WYDAWNICTWO: rebel
ROK WYDANIA: 2024
LICZBA GRACZY: 1+
WIEK GRACZY: 8+
CZAS ROZGRYWKI: ~ 10min
CENA: ~ zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to