Czy Twoje dziecko interesuje się wszechświatem?

Czy zadaje mnóstwo pytań o to jak powstał świat i wszystko co nas otacza?

Czy chciałby wiedzieć skąd się wzięliśmy na Ziemi?

Czy chciałbyś umieć odpowiedzieć na te pytania w prosty sposób bez zacinania się i główkowania?

Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to książka z tego wpisu może okazać się dla Ciebie i Twojego dziecka idealna! 😀 Za moment dowiesz się więcej o najnowszej książce Niemożliwe, wydawnictwa Druganoga.

Ale zacznijmy od początku.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Niemożliwe to książka opowiadająca o narodzinach wszechświata. O wielkim wybuchu, od którego tak na dobrą sprawę wszystko się zaczęło. O tym jak dokładnie powstał otaczający go świat oraz ciała niebieskie znajdujące się w kosmosie. Dzięki tej lekturze Twój ciekawy świata kilkulatek zyska odpowiedzi na wiele dręczących go pytań.

BOHATEROWIE KSIĄŻKI

Ciężko jednoznacznie określić bohaterów książki. Może być nim wszechświat i w zasadzie wszystko to co wchodzi w jego skład, czyli dosłownie WSZYSTKO. Od najmniejszego atomu, poprzez komórki, ciało, kamienie, a nawet dinozaury.

Jednakże, autorka wprowadziła do książki dwoje bohaterów – powiedzmy, że jest to chłopiec i dziewczyna (a nie mężczyzna i kobieta), którzy prowadząc ze sobą dialog, w którym wyjaśniają nawet te najbardziej zawiłe pojęcia związane ze wszechświatem.

BUDOWA I TREŚĆ KSIĄŻKI

Książka jest pozbawiona spisu treści, ale jej treść jest ułożona w logiczny sposób i jedna rzecz, wynika z drugiej. W Niemożliwe nie ma za wiele tekstu, ponieważ jest to książka dla młodszych czytelników, ale wszystkie najważniejsze informacje zostały wplecione w ilustracje. Głównie są to dymki konwersacyjne, ale czasem trzeba odwrócić książkę do góry nogami, aby zapoznać się z faktami. Książka zawiera bardzo obrazowe porównania, które lepiej pomagają sobie zobrazować okres czasu w jakim to wszystko się działo. W dolnych częściach niektórych rozkładówek, możesz zobaczyć nawet osie czasu, z zaznaczonymi na nich wydarzeniami lub rzeczami, jakie miały miejsce w historii naszej planety.

Na ostatniej rozkładówce, autorka zamieściła słowniczek pojęć, które pojawiły się lub są związane bezpośrednio z tematem wszechświata.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Niemożliwe to książka dla fanów wszystkiego co związane z kosmosem, powstaniem Ziemi czy pojawieniem się ludzi i w zasadzie wszystkiego co nas otacza. Powstała ona z myślą już o 3 latkach, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej. Treść i ilustracje zostały odpowiednio dostosowane do tak małego odbiorcy. Ba! Nawet Miłkowi bardzo przypadły one do gustu, bo kartkował i przeglądał książkę przez dłuższy czas 😀

ZALETY KSIĄŻKI

  • proste i zabawne ilustracje,
  • wyraziste barwy, trochę dziecięca kreska, która może wydawać się niedbała, ale przyciąga wzrok maluchów,
  • wiele informacji dotyczących powstania wszechświata i nas, które zostały przedstawione w przystępny dla maluchów sposób,
  • dbałość o detale i szczegóły: przedstawienie osi czasu dla lepszego zobrazowania co i kiedy miało miejsce,
  • bardzo obrazowe przykłady, które są zrozumiałe nie tylko dla dziecka, ale i rodzica 😀

REASUMUJĄC

Niemożliwe to bardzo barwna i dynamiczna książka (swoją drogą, świetnie dobrze podkreśla to tematykę tego tytułu) o powstaniu wszechświata. Autorka w prosty i zabawny sposób przedstawiła wiele niesamowitych faktów dotyczących tego jak wszystko się zaczęło.

Dzięki tej książce ten trudny, skomplikowany i zawiły temat jest trochę prostszy do przedstawienia swoim pociechom, tak żeby się w tym wszystkim nie pogubić i nie zamotać. Nie ma w tej książce nic, co by mi się nie podobało – jest mądra i z pewnością niebanalna 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Catarina Sobral 
WYDAWNICTWO: Druganoga
LICZBA STRON: 40
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: wszechświat, kosmos, nauka
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA: ~ 25 zł
LINK DO KSIĄŻKI: http://bit.ly/Niemozliwe_DRUGANOGA

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to