Świat zwierząt i roślin jest pełen niesamowitych niespodzianek czyhających dosłownie na każdym kroku. Czasem trzeba uważać aby nie dać się złapać większemu przeciwnikowi, a z kolei czasem trzeba postawić się na miejscu większego drapieżnika i jakoś znaleźć pożywienie aby przetrwać.

Od teraz poznanie zwyczajów wielu zwierząt oraz zaznajomienie się z wyglądem poszczególnych roślin będzie prostsze i przyjemniejsze, a to wszystko dzięki serii Młodzi przyrodnicy od wydawnictwa Wilga, o której dziś więcej opowiem i przybliżę Ci dwie najnowsze części, które niedawno się ukazały.

KILKA SŁÓW O TEJ SERII

Młodzi przyrodnicy to seria książek dedykowana dzieciom w wieku od 6-9 lat. Została stworzona z myślą o tym, aby zaznajomić młodych czytelników z przyrodniczymi zagadnieniami oraz zapoznaniem ich z najróżniejszymi roślinami i zwierzętami. Dzięki nieskomplikowanej treści i prostym tekstom, czytanie książek będzie wielką przyjemnością. W każdej z nich znajduje się ogrom niesamowitych ciekawostek i faktów dotyczących fauny i flory.

W skład serii Młodzi przyrodnicy wchodzi łącznie aż 11 książek. Ptaki i Co w trawie piszczy to najnowsze części. Oprócz nich dotychczas ukazały się również poniższe tytuły:

DLA KOGO SĄ TE KSIĄŻKI?

Książki wchodzące w skład serii Młodzi Przyrodnicy zostały stworzone z myślą o czytelnikach w wieku 6-9 lat. Co więcej, dzięki tytułom, które dotychczas się ukazały, dzieci mogą dowiedzieć się wielu niesamowitych faktów i ciekawostek z życia roślin i zwierząt.

ZALETY KSIĄŻEK

  • bardzo realistyczne ilustracje, przedstawiające zwierzęta w ich naturalnym środowisku,
  • autorka w tych krótkich książeczkach, zawarła całą masę nazw najróżniejszych zwierząt, które zamieszkują las, łąki, pola, mokradła czy korony drzew,
  • teksty są napisane prostym do zrozumienia językiem, dzięki czemu młodzi czytelnicy nie będą mieli trudności z ich zrozumieniem,
  • książki zostały tak przygotowane, aby dzieci samodzielnie mogły je czytać,
  • dzięki lekturze całej seri, dzieci zyskają ogromną wiedzę przyrodniczą, a co za tym idzie, rozbudzi się ich ciekawość świata,
  • książki można wziąć ze sobą na wyprawy po lesie czy też spacery, dzięki czemu będzie można wspólnie odnajdywać opisane w nich zwierzęta.

Co w trawie piszczy – PATRYCJA ZARAWSKA

Bohaterami, którzy zabierają czytelników w podróż po polach, moczarach, łąkach i leśnym runie są dwie myszki – Łapik i Maszka. Jest to rodzeńswto, które musi rozpocząć życie na własną rękę, dlatego też oba zwierzątka poszukują swojego miejsca aby móc bezpiecznie mieszkać.

Jak się okazuje, znalezienie odpowiedniego miejsca nie jest takie łatwe, ponieważ wszędzie czyha niebezpieczeństwo. Na moczarach myszy muszą uważać na bociany, zaskrońce oraz na groźne ptaki drapieżne – myszołowy.

Znalezienie pożywienia to kolejny aspekt, który muszą wziąć pod uwagę myszy, więc najlepiej byłoby im się osiedlić w miejscu obfitującym w ich ulubione smakołyki. Na szczęście po długich oczekiwaniach, obu myszkom udaje się znaleźć odpowiednie miejsce i mogą bezpiecznie cieszyć się życiem.

Co w trawie piszczy to edukacyjny picturebook, który posiada nie tylko przepiękne ilustracje, które przedstawiają scenki z życia najróżniejszych zwierzaków (dzięki, którym będzie również łatwiej młodym czytelnikom zrozumieć treść), ale również ogrom informacji o stworzeniach zamieszkujących różne najniższe partie łąk, lasów, pól czy mokradeł.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Młodzi przyrodnicy
AUTORKA: Patrycja Zarawska
ILUSTRACJE: Aleksandra Szpunar
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 48
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: edukacyjne
JĘZYK: polski
WIEK:  6 – 9 lat
CENA:  ~ 10 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Ptaki – PATRYCJA ZARAWSKA

Bohaterką książki Ptaki jest mała wilga o imieniu Fija. Po raz pierwszy wylatuje z gniazda na samodzielną przygodę. Jest bardzo ciekawa jak wygląda otaczający ją świat, dlatego też razem z czytelnikiem będzie mogła odkrywać i poznawać różne zwierzęta.

Podczas lektury książki, dowiesz się co jest prawdziwym przysmakiem małej wilgi, a za czym nie przepada. Okazuje się również, że tak jak w przypadku małych myszek, znalezienie odpowiedniego pożywienia dla Fii może być dość mozolne.

Dzięki jej wędrówce dowiesz się czym jest bór i jakie zwierzęta możesz w nim spotkać, a także jakie ptaki zamieszkują tereny przyjeziorne. Poza tym, zobaczysz co kryje się w trzcinach i jaki ptaki wychowuje się w gniazdach innych ptaków, które niekoniecznie są od niego większe.

Ptaki to książka, napisana prostym językiem, z którego zrozumieniem mali czytelnicy nie będą mieć żadnych trudności. Ilustracje są bardzo realistyczne, więc ogląda się je z wielką przyjemnością.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Młodzi przyrodnicy
AUTORKA: Patrycja Zarawska
ILUSTRACJE: Aleksandra Szpunar
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 48
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: edukacyjne
JĘZYK: polski
WIEK:  6 – 9 lat
CENA:  ~ 10 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to