Jeśli jesteś tu ze mną już od dłuższego czasu, to wiesz, że jestem fanką wilgowej serii Młodzi Przyrodnicy. Co prawda, nie mam jeszcze wszystkich tytułów jakie się dotychczas ukazały, bo Miłosz jest jeszcze na nie za mały, ale gdy podrośnie, to z pewnością nadrobię te zaległości.

Od kiedy po raz pierwszy zapoznałam się z Co piszczy w trawie? i Ptakami, to wiedziałam, że będzie to ta seria, którą skompletuję w całości, dlatego też, gdy ukazała się kolejna część, Drzewa, to musiałam ją mieć w naszej domowej biblioteczce.

Tak jak było w przypadku wcześniejszych książek z tej serii, również i w Drzewach mamy zakreśloną fabułę. Tym razem jednak nie ma żadnego głównego imiennego bohatera, któremu czytelnik może towarzyszyć podczas wędrówki. Autorka tym skupia się na ogólnym przedstawieniu drzew oraz ich mieszkańców, a także dzieli się z młodym przyrodnikiem wieloma ciekawostkami dotyczącymi drzew.

Książka rozpoczyna się od końcówki zimy, gdzie przyroda budzi się do życia. Co więcej, czytelnik może przecztać o soku z brzozy oraz tym jak jego wydobywanie wpływa na drzewo. Dalej, poznasz kilkuset letnie olbrzymy, które nadal rosną. Ponadto, autorka w wspaniały sposób przedstawiła zależności pomiędzy drzewami, a zwierzętami, które na dobrą sprawę istenieją głównie dzięki nim.

Książkę, czyta się naprawdę bardzo przyjemnie i szybko. Wiele można się z niej dowiedzieć i nauczyć.

ZALETY

  • wygodny format książki, który umożliwia zabranie jej na wycieczkę do lasu,
  • przepięke ilustracje,
  • książka została przygotowana do samodzielnego czytania przez dzieci,
  • dzięki lekturze całej serii, dzieci zyskają ogromną wiedzę przyrodniczą, a co za tym idzie, rozbudzi się ich ciekawość świata,
  • ogromna ilość ciekawostek.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Młodzi przyrodnicy
AUTORKA: Patrycja Zarawska
ILUSTRACJE: 
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 48
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: dla dzieci, edukacyjne
JĘZYK: polski
WIEK: 6+
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to