Zaledwie kilka dni temu, ukazały się kolejne tytuły w serii „Młodzi Przyrodnicy”, która podbiła serca czytelników. Jakiś czas temu pisałam dokładniej o tym dla kogo jest ta seria i o czym jest, dlatego też tym razem nie będę tutaj tego pisać. Jeśli chciałbyś zapoznać się z tymi informacjami, to odsyłam Cię do mojego pierwszego wpisu poświęconego serii Młodzi Przyrodnicy.

Na chwilę obecną, seria zawiera łącznie 13 tytułów:

 • Pory roku,
 • Dzieci zwierząt,
 • Dinozaury,
 • Wybrzeże,
 • Leśne stworzenia,
 • Kwiaty,
 • W stawie,
 • Dzień i noc,
 • Owady i inne małe zwierzątka,
 • Co piszczy w trawie,
 • Ptaki.

Ślady zwierząt – PATRYCJA ZARAWSKA

Bohaterką tej części jest wiewiórka Skwirka i to właśnie razem z nią czytelnik będzie zgłębiał przyrodniczą wiedzę. Przygoda rozpoczyna się jesienią pod grubym bukiem, gdzie wiewiórka zostawiła trochę orzechów. Z kilku pierwszych rozkładówek, czytelnik dowiaduje się czym żywi się wiewiórka i gdzie chowa swoje zimowe zapasy. Skwirka wędruje po lesie iglastym i szuka szyszek aby móc się posilić. Łuskami szyszek żywią się także inne ptaki.

Gdy nadeszła zima, wiele zwierząt musi poszukiwać jedzenia pod warstwą śniegu, co jest dosyć trudne. Jedankże, dzięki śladom jakie one zostawiają, z łatwością czytelnik z łatwością może je śledzić i rozpoznać, jakie zwierzę je zostawiło.

Wiosną dostrzeżenie tropów jest troszkę trudniejsze, ale równie ciekawe. O tej porze roku, większość zwierząt wybudza się z zimowego snu i można dostrzec o wiele więcej stworzeń na leśnych ścieżkach.

Jako, że Skwirka porusza się zarówno po drzewach jak i ziemi, codziennie spotyka całą masę zwierząt. Niektóre z nich są groźne i musi przed nimi uciekać, a inne z kolei praktycznie w ogóle jej nie zauważają. Dzięki wspólnej podróży po lesie, mały przyrodnik dowie się bardzo wiele o najróżniejszych mieszkańcach ściółki, runa leśnego, podszycia czy koron drzew.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Młodzi przyrodnicy
AUTORKA: Patrycja Zarawska
ILUSTRACJE: Piotr Brydak
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 48
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: edukacyjne
JĘZYK: polski
WIEK:  6 – 9 lat
CENA:  ~ 10 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Pod wodą – PATRYCJA ZARAWSKA

Kolejnymi bohaterami tej serii, którzy będą oprowadzali czytelników po swoim środowisku jest rodzina bobrów. Fani przyrody dowiedzą się jak wygląda tryb życia tych zwierząt oraz co jedzą.

Starsze dzieci, Borek i Berka zwiedzają dno rzeki i podglądają inne zwierzęta. W rzece jest cała masa stworzeń. Są ryby małe i ogromne, groźne i przyjazne. Przy brzegu natomiast, znajduje się żabi skrzek. Jest też tam cała masa ropuch, komarzych larw i najróżniejszych rodzajów pająków.

Jeśli woda jest czysta, to na jej dnie żyją raki. Nieopodal zbiorników wodnych można spotkać również całą masę ptaków żywiących się rybami i innymi wodnymi stworzeniami. Cyraneczki i zimorodki to tylko niektóre takie gatunki.

Przy rzekach i jeziorach można spotkać również wiele ogromnych zwierząt – łosie oraz mniejsze – wydry. Bobry zawsze przed nimi uciekają. Borek i Berka muszą dobrze poznać środowisko, w którym przyjdzie im niedługo samodzielnie zamieszkać i założyć własne rodziny.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Młodzi przyrodnicy
AUTORKA: Patrycja Zarawska
ILUSTRACJE: Marta Kitka
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 48
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: edukacyjne
JĘZYK: polski
WIEK:  6 – 9 lat
CENA:  ~ 10 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to