Zarówno Miłosz jak ja, jesteśmy ogromnymi fanami Ulicy Czereśniowej. Co prawda, jeszcze nie wykorzystujemy drzemiącego w nich potencjału w 100%, ale już niewiele czasu do tego zostało 😀

Póki co, oglądamy książki, wskazujemy poszczególne postaci, zwierzaki i opisujemy to, co widzimy. Nie ukrywam, że ciekawią mnie losy bohaterów i pomimo tego, że bardzo sobie cenię swobodę w tworzeniu historii, które ich dotyczą, to chciałabym dowiedzieć się o nich czegoś więcej od samej autorki.

I teraz jest to możliwe, ponieważ wydawnictwo Dwie Siostry, wydało trzy małe książeczki, dzięki którym czytelnicy poznają Marka, Kasię i Polę. W tym wpisie, przybliżę Wam treść dwóch pierwszych postaci 🙂

KIM JEST AUTORKA?

Autorką serii Ulicy Czereśniowej jest niemiecka ilustratorka Rotraut Susanne Berner. Oprócz stworzenia tej cieszącej się ogromną sławą serii, zajmuje się ona również przygotowywaniem grafik i projektów okładek. Do tej pory udało się jej przygotować ich aż 80! Za swoje prace otrzymała wiele prestiżowych nagród.

KILKA SŁÓW O TEJ SERII

Te małe kartonówki, to książki, które za pomocą rymowanego tekstu opowiadają o postaciach, które można spotkać na stronach wyszukiwanek o Ulicy Czereśniowej. Wydawnictwo Dwie Siostry, na chwilę obecną wypuściło trzy takie opowiastki – o papudze Poli, o Marku i jego gęsi oraz o uwielbiającej kapelusze i czapki Kasi.

Póki co, udało mi się dogrzebać do informacji, że obecnie na rynku jest łącznie 9 małych książek, a więc mam nadzieję, że Dwie Siostry wydadzą pozostałe 6 tytułów 🙂

DLA KOGO SĄ TE KSIĄŻKI?

Przede wszystkim, są to książki dedykowane fanom wyszukiwanek Ulicy Czereśniowej, którzy mają więcej niż dwa lata 🙂

ZALETY KSIĄŻEK

  • mały format, przez co jest znacznie wygodniejszy dla małych rączek niż wielkie wyszukiwanki,
  • rymowany i zabawny tekst, który wywołuje uśmiech na twarzy nie tylko dziecka, ale również rodzica,
  • rozwinięcie wątków postaci, których losy można śledzić w książkach obrazkowych.

Kasia z Ulicy Czereśniowej – ROTRAUT SUSANNE BERNER

Kasia, to postać bardzo barwna i znana jest z tego, że ma całą masę przeróżnych kapeluszy i innych nakryć głowy, praktycznie na każdą okazję. Osobiście, bardzo lubię śledzić jej przygody na przestrzeni różnych pór roku i zawsze wypatruję jej kolejnych czapek 😀

Ta mała rymowana książeczka pozwoli czytelnikowi bliżej poznać tą postać i przedstawi jeszcze więcej niesamowitych czapek. Dla przykladu, Kasia ma specjalną czapkę, którą zakłada, gdy pada deszcz, a kapelampka umożliwia jej czytanie w ciemności – swoją drogą, takie nakrycie głowy sama bym chętnie przygarnęła 😀 Gdy się zezłości, wtedy Kasia wkłada na głowę największy kapelusz ze swojej OGROMNEJ kolekcji.

Kasia, jest trochę roztrzepana i niestety bardzo często gubi kapelusze, co akurat inni bardzo lubią, ponieważ mogą wykorzystać je wtedy na różne sposoby. Przykład? Proszę bardzo! 😀 Ptaki robią sobie z nich gniazda, a kury składają w nich jaja.

Na szczęście Kasia, jest bardzo pogodna i nic sobie z tego nie robi, więc przygody ze znikającymi i gubiącymi się nakryciami głowy z jej kolekcji kończą się zazwyczaj szczęśliwie – zwłaszcza dla ich nowych posiadaczy 😀

Jak widzisz, treść ma pozytywne przesłanie i została odpowiednio dopasowana do wieku najmłodszych odbiorców, jakimi są fani kultowej Ulicy Czereśniowej. Dzięki tym małym książeczkom, można jeszcze bardziej zapoznać się z mieszkańcami tego miasteczka.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: Susanne
SERIA: Ulica Czereśniowa
AUTORKA: 
Rotraut Susanne Berner
TŁUMACZENIE:
Karolina Iwaszkiewicz
WYDAWNICTWO:
Dwie Siostry
LICZBA STRON: 
14
ROK WYDANIA: 
2020
KATEGORIA: 
rymowanki
JĘZYK: 
polski
WIEK: 
2+
CENA: 
~ 16 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Marek z Ulicy CzereśniowejROTRAUT SUSANNE BERNER

Kolejna książka, poświęcona jest Markowi, który również jest bohaterem Ulicy Czereśniowej. Jego znakiem rozpoznawczym jest… gąsior, z którym często jest widziany na stronach wyszukiwanek.

W tej małej rymowanej książeczce, mali czytelnicy dowiedzą się w jaki sposób rozpoczęła się znajomość tej dwójki. Zdradzę Ci tylko, że Markowi bardzo brakowało towarzystwa i ciągle był sam, a to tylko pogłębiało w nim poczucie samotności.

Nic nie sprawiało mu już przyjemności. Ani spacer, ani poranna kawa. Pewnego dnia, podczas wędrówki znajduje na swojej ścieżce jajo, a co się dzieje dalej dowiesz się już z książki 😀 Więcej nie zdradzę.

Dodam tylko, że Marek z Ulicy Czereśniowej wyjątkowo przypadł do gustu mojemu Mężowi i zawsze jak czyta ją z Miłkiem to się cieszy pod nosem 😀

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: Óscar
SERIA: Ulica Czereśniowa
AUTORKA: Rotraut Susanne Berner
TŁUMACZENIE: Maciej Byliniak
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 14
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: rymowanki
JĘZYK: polski
WIEK: 2+
CENA:  ~ 16 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to