Bardzo lubię książki, które zawierają ruchome elementy. Nie tylko ja mam frajdę z bawienia się nimi, ale również Miłosz. Nie wiem tylko komu sprawia to więcej przyjemności 😀

Naszym ostatnim odkryciem jest seria o Misiu Pracusiu, od wydawnictwa Wilga. Muszę przyznać, że znałam ją już wcześniej w wersji anglojęzycznej, ale po polsku jest jeszcze fajniejsza!

W dzisiejszym wpisie, opowiem Wam o dwóch najnowszych tomach, jakie niedawno się ukazały.

KILKA SŁÓW O TEJ SERII

Seria o Misiu Pracusiu to chyba najbardziej znane rymowanki dla najmłodszych czytelników. Nie znam dziecka, które nie znałoby tego zapracowanego Misia. Dlatego wcale się nie dziwię, że do tej pory łącznie ukazało się już 10 tytułów w tej serii. Oprócz dwóch najnowszych tytułów, Miś Pracuś. W pociągu i Miś Pracuś. W samolocie wydawnictwo Wilga wypuściło także:

 • Miś Pracuś. Opiekun w zoo
 • Miś Pracuś. W podróży
 • Miś Pracuś. Zabawy w parku
 • Miś Pracuś. Plac budowy
 • Miś Pracuś. Zabawy na wsi
 • Miś Pracuś. Straż pożarna
 • Miś Pracuś. Pomocnik Mikołaja
 • Miś Pracuś. Karetka pogotowia

DLA KOGO SĄ TE KSIĄŻKI?

Wszystkie książki o Misiu Pracusiu, powstały z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy być może dopiero rozpoczynają swoją przygodę z książkami. Ruchome elementy mają wspierać rozwój dzieci, a proste rymowanki z pewnością zostaną przez nich zrozumiałe i zapamiętane. Jednakże, książki mogą się okazać za proste dla dzieci powyżej 2 roku życia

ZALETY KSIĄŻEK

 • ruchome elementy na każdej rozkładówce stumylujące rozwój dziecka,
 • przyjemne dla oka i kolorowe ilustracje,
 • prosty rymowany i rytmiczny tekst, który dzieci łatwo zrozumieją i zapamiętają,
 • grube kartonowe strony i wygodny format książek,
 • zaznajamiają i oswajają maluchy z tematyką podróży.

Miś Pracuś. W samolocie – BENJI DAVIES

Książka Miś Pracuś. W samolocie rozpoczyna się od wejścia załogi lotniczej na lotnisko. Mijają oni wielu innych pasażerów, którzy jeszcze stoją w kolejce do odprawy lub nadają swoje bagaże. Miś Pracuś jest pilotem i prowadzi on pozostałych członków załogi do bramek, które prowadzącą do samolotu. Muszą skorzystać oni z windy, dzięki czemu dotrą tam szybciej.

Gdy załoga jest już na pokładzie samolotu, pasażerowie powoli zajmują swoje miejsca, a obsługa lotniska, załadowuje ich bagaże do samolotu. Kiedy wszyscy zajęli już swoje miejsca nadszedł czas na… WYSTARTOWANIE!

Jako, że Miś Pracuś jest pilotem, osobiście wita pasażerów i sprawdza czy wszystko u nich w porządku. W między czasie, pozostali członkowie załogi lotniczej, proponują pasażerom coś na ząb.

Gdy samolot zbliża się do celu, Miś Pracuś wraz z drugim pilotem muszą wylądować, a następnie, wszyscy będą mogli opuścić samolot. Pasażerów czeka jeszcze odprawa paszportowa i odebranie swoich bagażów i będą oni mogli cieszyć się swoim pobytem w nowym miejscu.

Muszę przyznać, że zaskoczyło mnie tak dokładne odwzorowanie i zaprezentowanie tego, co krok po kroku dzieje się podczas podróży samolotem. Myślę, że Miś Pracuś. W samolocie idealnie oswoi Twoją pociechę z podróżą tym środkiem transportu

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Miś Pracuś
AUTOR: Benji Davies
WYDAWNICTWO: Wilga
TŁUMACZENIE: Anna Paszkiewicz
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: podróże, transport, ruchome
JĘZYK: polski
WIEK: 6m +
CENA:  ~ 18 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miś Pracuś. W pociągu – BENJI DAVIES

W tej części, Miś Pracuś, poznaje tajniki pracy jako maszynista. Swoją podróż rozpoczyna od czekania na pociąg na peronie, do którego podjeżdża lokomotywa. Po chwili, Miś Pracuś zajmuje swoje stanowisko, a jego współpracownicy sprawdzają i przygotowują pociąg do odjazdu. Myszy doczyszczają lokomotywę, a chomik odgwizduje odjazd.

Gdy wszystko jest gotowe, pociąg wyrusza w trasę i Miś Pracuś rozpędza lokomotywę poprzez dorzucanie węgla do pieca. Wbrew pozorom, nie jest to proste zadanie, ale dzięki temu pociąg pędzi po torach.

Do celu lokomotywa dojeżdża dopiero wieczorem, ale miasteczko będące celem podróży wcale nie śpi. Festiwalowa impreza trwa tam na całego! Dzieci biegają przy torach, dorośli spotykają się z przyjaciółmi i rozkręcają całonocną zabawę.

W tym tomie przygód Misia Pacusia, czytelnik zwiedza pociąg, ale w znacznie mniejszym stopniu niż w we wcześniej części samolot. Zamiast tego, możemy zobaczyć niesamowite krajobrazy, mosty i tunele, które przemierza pociąg.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Miś Pracuś
AUTOR: Benji Davies
WYDAWNICTWO: Wilga
TŁUMACZENIE: Anna Paszkiewicz
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: podróże, transport, ruchome
JĘZYK: polski
WIEK: 6m +
CENA:  ~ 18 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *